فهرست
یوفا: چلسی باید اجازه ی حضور کورتوا را بدهد
یوفا: چلسی باید اجازه ی حضور کورتوا را بدهد

یوفا: چلسی باید اجازه ی حضور کورتوا را بدهد

آی اسپورت- امروز چلسی از طرف فیفا، نامه ای دریافت کرد که طبق آن باید اجازه دهند، ثیبا کورتوا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان بازی کند و در غیر این صورت، آنها در خطر حذف از لیگ قهرمانان قرار خواهند گرفت.

در قرارداد قرضی کورتوا، بندی قرار داده شده که اگر چلسی و اتلتیکو مقابل یکدیگر قرار بگیرند، برای هر بازی اتلتیکو باید 2.5 میلیون یورو به چلسی بپردازد.

این بند، که پس از نمایش بسیار خوب کورتوا در فینال سوپرکاپ اروپا مقابل چلسی در قرارداد وضع شد، توسط اتلتیکو مورد قبول قرار گرفته است.

پیش از قرعه کشی، انریکه سرسو، رئیس باشگاه اتلتیکو گفت که تیمش با وجود بدهی بالغ بر 100 میلیون یورو، توانایی پرداخت چنین پولی را ندارد.

ولی یوفا امروز با این موضوع به شدت برخورد کرده و به چلسی هشدار داده که مانعی برای بازی کردن کورتوا ایجاد نکند.

یوفا اعلام کرد: عادلانه بودن رقابت، از ارکان اساسی یوفاست.

کمیته ی لیگ قهرمانان و کمیته ی انضباطی، هر دو اعمال، یا قصد اعمال هرگونه تاثیر یا کاری که باعث شود بازیکن حریف در زمین قرار نگیرد، را ممنوع کرده اند.

همچنین این قانون هرگونه قرارداد خصوصی بین باشگاه‌ها که باعث عدم حضور بازیکنی در زمین شود را شامل می‌شود.

به علاوه، اقدام به چنین کار‌هایی، توسط کمیته ی لیگ قهرمانان و کمیته ی انضباطی، جرم محسوب می‌شود و برای باشگاه‌ها، محرومیت به دنبال خواهد داشت."

با این بیانیه، چلسی نمی‌تواند طبق بند قراردادش عمل کند و مانع حضور کورتوا در داخل زمین شود.

یکی از اهداف اصلی چلسی در تابستان، دیگو کاستاست که در اتلتیکو توپ می‌زند و اقدام چلسی برای منع حضور کورتوا، می‌تواند باعث برهم خوردن روابط دو باشگاه و عدم صورت گرفتن این انتقال شود.

 

     
آی اسپورت
2014-04-11 15:44:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر