فهرست
پیش‌بازی: فرانسه – رومانی؛ افتتاحیه در استاد دو فرانس
پیش‌بازی: فرانسه – رومانی؛ افتتاحیه در استاد دو فرانس

پیش‌بازی: فرانسه – رومانی؛ افتتاحیه در استاد دو فرانس

آی‌اسپورت – فرانسه که در دو تورنمنتِ قبلیِ خانگی موفق به فتحِ جامِ ملت‌هایِ اروپا در سالِ 1984 و جامِ جهانی در سالِ 1998 شده امشب برایِ برداشتنِ قدمِ اول به سویِ یک قهرمانیِ دیگر باید از سدِ مستحکم‌ترین خطِ دفاعیِ دورِ گروهی عبور کند. شاگردانِ آنگل یوردانسکو در 10 بازیِ این دور تنها 2 گل خوردند و با 5 برد و 5 مساوی بعد از ایرلندِ شمالی به عنوانِ تیمِ دومِ گروهشان صعود کردند.
خطِ دفاعِ فرانسه امشب برایِ باز کردنِ دروازه‌یِ رومانی متشکل از اولیویه ژیرو، دیمیتری پایت و آنتوان گریزمن خواهد خواهد بود. دو پدیده‌یِ جوان و جذابِ میزبان، یعنی آنتونی مارسیال و کینگزلی کومن بازی را از رویِ نیمکت شروع خواهند کرد. اما خبرِ خوب برایِ دیدیه دشان طی کردن یک هفته بدونِ مصدومیت قبل از شروعِ یورو، بعد از هفته‌هایِ پر مصدومِ قبل، بود. برایِ رومانی هم ولاد کریکش، فلورین آندون و اویدیو هوبا، با رفعِ مصدومیت‌هایِ جزئی‌شان مشکلی برایِ بازی نخواهند داشت.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-فرانسه در 10 بازیِ آخرش مقابل رومانی شکست نخورده است (5 برد، 5 مساوی). اما در 5 بازیِ اخیر 4 بار دو تیم به تساوی رسیده‌اند.
2-آخرین پیروزیِ رومانی مقابلِ فرانسه به آوریلِ 1972 در بازی‌ای دوستانه با نتیجه‌یِ 2-0 در بخارست برمی‌گردد.
3-این سومین جدالِ فرانسه و رومانی در یورو است. 2 بازیِ قبلی که هر دو در دورِ گروهی بودند در مجموع تنها یک گل داشتند: پیروزیِ 1-0 فرانسه در 1996 و تساویِ بدونِ گل در 2008.
4-فرانسه در 7 بازیِ اخیرش در استاد دو فرانس در تورنمنت‌هایِ معتبر (جامِ جهانی، جامِ کنفدراسیون‌ها) 6 برد و یک مساوی داشته است.
5-فرانسه با 2 قهرمانیِ یورو (1984 و 2000) بعد از اسپانیا و آلمان (3 قهرمانی) پرافتخارترین تیمِ این تورنمنت است.
6-فرانسه در 5 بازی از 8 بازیِ اخیرش در یورو موفق به گل زدن نشده است.
7-رومانی هرگز بازیِ اولش در یورو را نبرده است (3 مساوی، یک باخت).
8-این دومین تورنمنتِ فرانسه به رهبریِ دیدیه دشان است (جامِ جهانیِ 2014، صعود تا مرحله‌یِ یک چهارم). در آن سویِ زمین آنگل یوردانسکو برایِ بارِ چهارم در یک تورنمنتِ بزرگ رویِ نیمکتِ رومانی می‌نشیند (جامِ جهانیِ 94، یورو 96، جامِ جهانیِ 98. بهترین نتیجه صعود به یک چهارمِ نهاییِ 94).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-10 13:20:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر