فهرست
اینفوگراف: جدالِ کلیدیِ ژیرو و کریکش
اینفوگراف: جدالِ کلیدیِ ژیرو و کریکش

اینفوگراف: جدالِ کلیدیِ ژیرو و کریکش

آی‌اسپورت – ولاد کریکش دورانِ موفقی در تاتنهام نداشت. پیوستنِ او در تابستانِ گذشته به ناپولی هم شرایطش را چندان تغییر نداد. ناآشناییِ مائوریتزیو ساری با بازیِ کریکش، به اعترافِ خودش، و همچنین جا افتادنِ زوجِ رائول آلبیول و کالیدو کولیبالی در قلبِ خطِ دفاعیِ پارتنوپی، باعث شد تا در کلِ فصل به او فقط 17 بازی برسد. اما کریکش یورو 2016 را فرصتی دوباره برایِ خودش می‌بیند تا با درخششِ کنارِ زوجش، دراگوس گریگور، یک بارِ دیگر به سطحِ اولِ فوتبالِ اروپا بازگردد. کاپیتانِ 26 ساله‌یِ رومانی قلبِ تیمِ آنگل یوردانسکو و یکی از جوان‌ترین کاپیتان‌هایِ تورنمنت است.
اما رقیبِ مستقیمِ کریکش در بازیِ امشب اولیویه ژیرو است. مهاجمِ آرسنال قبل از بازیِ دوستانه‌یِ فرانسه مقابلِ کامرون توسط جمعی از هودارانِ "له بلو" که از حذفِ کریم بنزما از فهرستِ نهایی شاکی بودند هو شد. اما واکنشِ او به این اتفاق نمایشی عالی در 2 بازیِ آخرش برایِ تیم ملی و 3 گل بود. ژیرو در مجموعِ 4 بازیِ آخرش برایِ فرانسه و آرسنال 7 گل زده و با تمامِ انتقاداتی که ازش می‌شود، با توجه به خلاقیتِ بسیار بالایِ بازیکنانِ پشتِ سرش حتی می‌تواند مدعیِ آقایِ گلی باشد.
نکته‌یِ مهم در جدالِ امشبِ ژیرو و کریکش قدرتِ سرزنیِ بالایِ مهاجمِ فرانسه است. کریکش در 3 فصلِ اخیر از 116 جدالِ هوایی، 56 تایش را باخته و این نقطه‌یِ ضعف می‌تواند راهِ گل زدنِ ژیرو و فرانسه برابرِ خطِ دفاعیِ منظم و قدرتمندِ رومانی باشد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-10 13:57:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر