فهرست
گفتگوی اختصاصی/ کولینا: آماده ایم سورپرایز نشویم
گفتگوی اختصاصی/ کولینا: آماده ایم سورپرایز نشویم

گفتگوی اختصاصی/ کولینا: آماده ایم سورپرایز نشویم

آی اسپورت- سفر کوتاه پیر لوییجی کولینا بهترین فرصت را برای «فوتبال ایرانی» فراهم کرد تا از طریق دوستانش با مسئول داوری یوفا و یورو 2016 در فاصله ای کمتر از یک ماه به شروع این رقابت ها گفتگو کند. یورو در حال حاضر بزرگترین اتفاق فوتبال سال برای تیمها، هواداران و داورهاست. کولینا 6 بار به عنوان داور سال انتخاب شده و از سال 2010 رییس کمیته داوران یوفا شده است.
* به عنوان مسئول کمیته داوران یوفا در این روزها به چه مسایلی فکر می کنید؟
مهمترین وظیفه ما، آماده سازی و آموزش داوران قبل از مسابقات است بخصوص در این زمان کوتاه قبل از مسابقات و با قوانین جدیدی که برد بین ‌المللی وضع کرده است.
* اصلی ترین وظیفه کولینا در این بازیها چیست؟
 آماده سازی برای هرگونه اتفاقی که ممکن است در این مسابقات بیفتد.
* و چرا؟
دلیلش واضح است. اگر برای هر اتفاقی آماده باشید، دیگر چیزی شما را سورپرایز نمی کند. زمانی که من این کار را شروع کردم، بیشتر داوران بر این باور بودند که دانش قوانین فوتبال و افزایش آن تنها هدف من است. اما این فقط قسمتی از برنامه های ما برای داوران است. برای مثال، چندی پیش در جلسه ای با مربیان تیمهای شرکت کننده در شهر پاریس به آنها گفتم، داوران ما الان در سطحی هستند که می توانند قسمت آنالیز تیم مقابل را به راحتی برای شما به عهده بگیرند. این سطح آگاهی قبلا به این گونه نبود.
* انتظار رییس کمیته داوران از مردان منتخبش در فرانسه چیست؟
آنها می توانند به دنیا ثابت کنند که بهترین های جهان هستند. ما از آنها انتظار داریم قضاوت های عالی به نمایش بگذارند، این چیزی است که فوتبال نیاز دارد.
* دوست دارید وقتی یورو تمام شد به چه چیزی رسیده باشید؟
به یکی دیگر از اهداف مهم خودم یعنی نزدیک کردن داوران و مربیان و مسئولین تیمها.
* این حرف تان یعنی چه؟
 ما باید به جایی برسیم که همه در مورد یک صحنه، یک برداشت را داشته باشیم و راه رسیدن به این مهم فقط از طریق جلسات بیشتر و اطلاع رسانی و آماده سازی قوانین و درک متقابل انجام پذیر است.
 
 
نوید مظفری/ هفته نامه «فوتبال ایرانی»
     
آی اسپورت
2016-06-10 22:11:37
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر