فهرست
اوضاع نیمکت های لیگ شانزدهم/ 7+9
اوضاع نیمکت های لیگ شانزدهم/ 7+9

اوضاع نیمکت های لیگ شانزدهم/ 7+9

آی اسپورت- تکلیف سرمربی 15 تیم از 16 تیم حاضر در لیگ شانزدهم مشخص شده است. نفت تنها تیمی است که نیمکتش را به کسی نسپرده چون البته اصلا مشخص نیست در فصل بعد هست یا نیست؟ با احتساب نفت، 9 تیم لیگ شانزدهم با سرمربی قبلی شان ادامه می دهند و 7 سرمربی برای اولین بار روی نیمکت تیمهای جدیدشان می نشینند. سیروس پورموسوی و نعیم سعداوی برای اولین بار مربیگری در لیگ برتر را تجربه می کنند.
 
استقلال خوزستان/ جدید
عبدالله ویسی رفته و سیروس پورموسوی جانشینش شده است. او سابقه مربیگری در لیگ برتر را ندارد.
 
پرسپولیس
برانکو ایوانکوویچ همچنان به حضورش روی نیمکت پرسپولیس ادامه می دهد. او فقط روی نیمکت این تیم در لیگ برتر مربیگری کرده است.
 
استقلال/ جدید
نیمکت شان از پرویز مظلومی به علیرضا منصوریان رسیده است. منصوریان سابقه مربیگری پاس همدان و نفت را دارد.
 
تراکتورسازی
همچنان با امیر قلعه نویی ادامه می دهند. قلعه نویی سابقه هدایت استقلال اهواز، استقلال، مس و سپاهان را در تاریخ لیگ برتر دارد.
 
نفت/ جدید
حضورشان در لیگ شانزدهم مشخص نیست ولی با رفتن منصوریان به استقلال، قطعا مربی شان نسبت به فصل قبل تغییر می کند.
 
ذوب آهن
یحیی گل محمدی برای یک سال دیگر قراردادش را با ذوبی ها تمدید کرد. او سابقه سرمربیگری صبا، پرسپولیس و نفت را هم در لیگ برتر دارد.
 
صبا
آنها هم با مربی فصل قبل شان یعنی علی دایی ادامه می دهند. دایی جز صبا روی نیمکت پرسپولیس و راه آهن هم در لیگ برتر نشسته است.
 
سایپا/ جدید
بعد از اخراج جلالی و حضور موقت سعید رجبی، حسین فرکی در لیگ شانزدهم سرمربی این تیم خواهد بود. فرکی سابقه هدایت نفت، فولاد و سپاهان را هم دارد.
 
گسترش فولاد
فراز کمالوند یک فصل دیگر به همکاری اش با این تیم ادامه می دهد. او سابقه نشستن روی نیمکت تراکتورسازی را هم دارد.
 
پدیده
بقای پدیده برای دومین فصل متوالی در لیگ برتر یعنی حکم دادن به ادامه حضور رضا مهاجری روی نیمکت این تیم.
 
سپاهان/ جدید
علاقه زیادی به استخدام مربی قهرمان دارند. بعد از فرکی حالا با جذب ویسی، لیگ شانزدهم را با مربی مدافع عنوان قهرمانی استارت می زنند. ویسی سابقه هدایت صبا، پیکان و استقلال خوزستان را هم دارد.
 
فولاد/ جدید
خیلی زود با اسکوچیچ فسخ کردند تا بالاخره ممارست های چند ساله نعیم سعداوی جواب داده و او سرمربی فولاد شود. سعداوی سابقه مربیگری در لیگ برتر را ندارد.
 
مشهد
بعد از انجام موفق عملیات بقا، فرهاد کاظمی روی نیمکت این تیم ماند. او سابقه هدایت سپاهان، صبا، مس، ذوب آهن، پیکان و راه آهن را هم دارد.
 
ماشین سازی
با رسول خطیبی به لیگ برتر آمدند و با او ادامه می دهند. خطیبی روی نیمکت تراکتورسازی، گسترش فولاد و سیاه جامگان در لیگ برتر نشسته است.
 
صنعت نفت
نادر دست نشان با انجام یک عملیات غیرممکن، آنها را به لیگ برتر رساند و پاداشش را با ادامه حضور روی نیمکت این تیم گرفت. دست نشان سابقه هدایت مس و پگاه را در لیگ برتر دارد.
 
پیکان/ جدید
با علیرضا مرزبان به لیگ برتر رسیدند ولی با مجید جلالی به کارشان ادامه می دهند. جلالی سابقه هدایت پاس، صبا، قندی، فولاد، استقلال اهواز، سایپا و تراکتورسازی را در لیگ برتر دارد.
     
آی اسپورت
2016-06-10 20:00:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر