فهرست
پیش بینی مزدک میرزایی/ آلمان یا فرانسه بدون شگفتی ساز
پیش بینی مزدک میرزایی/ آلمان یا فرانسه بدون شگفتی ساز

پیش بینی مزدک میرزایی/ آلمان یا فرانسه بدون شگفتی ساز

آی اسپورت- داستان من و یورو در تابستان 84 میلادی شکل گرفت؛ زمانی که فرانسه با پلاتینی بر قاره سبز حکمفرمایی می‌ کرد. غیر از فینال، بازی خاصی از آن تورنمنت به یاد نمی ‌آورم اما همین که گوشه ‎ای از درخشش پلاتینی در آن بازیها را به یاد بیاورید، انگار که کل جام را در خاطر دارید. به یاد دارم که فرانسه در فینال با اشتباه آرکونادا، دروازه بان تیم ملی اسپانیا 2 بر صفر پیروز شد و آن زمان اولین جام مهم خود را به دست آورد.
زمان گذشت و ما با یورو بزرگ شدیم. واقعا بازیهایی را که در یورو گزارشگر بودم به یاد نمی ‌آورم اما خوشحالم که حداقل فینال منحوس یورو 2000 (همان طور که می ‌دانید من طرفدار تیم ملی ایتالیا هستم) را من گزارش نکردم! از آن روز تلخ یا همان «روتردرام» (بازی کلامی رسانه‌ ها با واژه درام و روتردام، محل برگزاری فینال یورو 2000) 16 سال گذشته اما شخصا امیدی ندارم ایتالیا یک پله از مقام نایب ‌قهرمانی آن سال بالاتر برود چون درست در آستانه رقابت‌ ها دو بازیکن میانی خوب خود به نام‌ های مارکیسیو و وراتی را از دست داد. این دو بازیکن به شهادت آنچه در فصل به پایان رسیده فوتبال به نمایش گذاشتند، در تیم ملی ایتالیا هم مانند پاریس ‌سن ‌ژرمن و یوونتوس هم بدرخشند.
با این اوصاف واقعا شانس خاصی برای ایتالیا قایل نیستم و بخت فرانسه میزبان و آلمان قهرمان جهان را بسیار بیشتر از بقیه می ‌دانم. خروس‌ های آبی تیم بسیار منسجم و هماهنگ‌ شده‌ ای دارند. خیلی ‌ها اعتقاد دارند آلمان امسال به جایی نم ‌رسد. درست است که آنها پس از قهرمانی در جام ‌جهانی افت کرده ‌اند اما همراه فرانسه بیش از تیمهایی همیشه پرامیدی مانند اسپانیا و انگلیس شانس قهرمانی دارد. اگر دنبال یونان جدیدی برای این جام می‌ گردید، خیال تان را راحت کنم! تیمهای شگفتی ‌ساز حداقل تا یک ‌چهارم‎‌ یا نیمه ‌نهایی بالا می ‌آیند و از آنجا به بعد قاعده بازی بزرگان رعایت می شود تا درنهایت در پاریس یک تیم بزرگ جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
امسال تیمهایی مانند چک پتانسیل قهرمانی دارند اما بعید است چیزی بیش از حداکثر حضور در نیمه ‌نهایی نصیب شان شود. در تمام این سالها چه به عنوان گزارشگر و چه در نقش تماشاگر فوتبال از لذت یورو سرشار شده ‌ام. خوشبختانه هر رقابتی که دوست داشتم را گزارش کردم و حسرت رقابت خاصی را نمی‌ خورم. امسال هم انتظار یک ماه رقابت جذاب را دارم و امیدوارم درست مانند سال 2008 هواداران فوتبال از دیدن یورو سیراب شوند. قهرمان جام از بین فرانسه و آلمان معرفی می ‌شود و شگفتی ‌سازها تا قبل از فینال در سد بزرگان فراموش می ‌شوند.
 
هفته نامه «فوتبال ایرانی»
     
آی اسپورت
2016-06-10 19:25:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر