فهرست
پیش‌بازی: آلبانی – سوئیس؛ جدالِ برادرانِ ژاکا
پیش‌بازی: آلبانی – سوئیس؛ جدالِ برادرانِ ژاکا

پیش‌بازی: آلبانی – سوئیس؛ جدالِ برادرانِ ژاکا

آی‌اسپورت – تولانت ژاکا یکی از 9 بازیکنِ آلبانی است که می‌توانست برایِ تیم ملیِ سوئیس هم بازی کند. تولانت هم مثلِ برادرِ کوچکش، ژاکا که به آرسنال پیوسته، در بازل بزرگ شده و برایِ همین بازیِ امروز برایش بازی‌ای خاص است. شاگردانِ جانی دِبیازی که برایِ اولین بار پا به یک تورنمنت مهم گذاشته‌اند، لقبِ بزرگ‌ترین سورپریزِ دورِ مقدماتی را به خودشان اختصاص داده‌اند و با صعود از گروهِ اول به دورِ حذفیِ یورو 2016 می‌توانند به این سورپریز ادامه دهند. دبیازی در بازیِ امروز با مشکلِ مصدومیتِ خاصی از سویِ بازیکنانش مواجه نیست و تنها شک برایِ ترکیبِ اولیه خودِ ژاکا است که با گرفتگیِ ران درگیر بوده. در سویِ مقابلِ ولادیمیر پتکوویچ هم می‌تواند با تمامِ  ستاره‌هایش، از جمله لیش‌اشتاینر، رودریگز، ژاکا، امبولو و شکیری یورو را آغاز کند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-سوئیس در 6 بازی‌اش مقابلِ آلبانی همیشه موفق به گل زدن شده است.
2-سوئیس تنها یکی از 9 بازی‌اش در یورو را برده است (2-0 مقابلِ پرتغال در 2008، در حالیکه حذفِ سوئیس پیش از بازی قطعی بود).
3-سوئیس در دورِ مقدماتی 7 بار از رویِ کرنر گل زد (29 درصدِ کلِ گل‌هایش)، بیشتر از هر تیمِ دیگری.
4-آلبانی بینِ تمامِ تیم‌هایِ صعود کرده به دورِ نهاییِ یورو کمترین گل را در دورِ مقدماتی زد (7 گل در 7 بازی، با توجه به اینکه بازیشان مقابلِ صربستان نیمه کاره رها شد).
5-هیچکدام از بازیکنانِ آلبانی در دورِ مقدماتی بیشتر از یک گل نزدند.
6-ژردان شکیری در هر 2 بازی‌اش مقابلِ آلبانی گل زده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-11 07:41:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر