فهرست
رنکینگ جدید AFC؛ پرسپولیس و استقلال در پلی‌آف؟
رنکینگ جدید AFC؛ پرسپولیس و استقلال در پلی‌آف؟

رنکینگ جدید AFC؛ پرسپولیس و استقلال در پلی‌آف؟

آی اسپورت - سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا رنکینگ باشگاه‌های آسیا را اعلام کرد که در آن باشگا‌ه‌های کره جنوبی در صدر جدول قرار گرفتند. امارات و عربستان در رده دوم و سوم قرار گرفتند و باشگاه‌های کشورمان با یک پله سقوط در رده چهارم قرار گرفتند. پیش از ایران در رنکینگ باشگاه‌ها در رده سوم قرار داشت که در این رنکینگ امارات به رده دوم رسید.
باشگاه‌های کره جنوبی به این خاطر در صدر قرار گرفتند که در 4 سال اخیر نتایج خوبی را گرفتند. امسال دو تیم سئول و چنبوک موتورز توانستند به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برسند از طرف دیگر تیم‌های اماراتی نیز عملکرد خوبی داشتند و امسال دو تیم العین و النصر خود را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رساندند. 
این رنکینگ AFC بنا بر نتایجی است که باشگاه‌ها در 4 سال اخیر کسب کردند و امتیازبندی آنها به این شکل است که 70 درصد عملکرد باشگاه‌ها است و 30 درصد عملکرد تیم‌ملی است. ما در رنکینگ باشگاه‌ها با 84.108 امتیاز در رده چهارم قرار گرفتیم.
بر همین اساس و با رنکینگ اعلام شده فدراسیون فوتبال ایران با قرار گرفتن در رده سوم غرب آسیا سهمیه 2+2 را فعلا نصیب خود کرده است. با این وضعیت در حال حاضر تیم‌های استقلال و پرسپولیس از پلی‌اف کار خود را آغاز خواهند کرد.
این در حالی است که قرار است کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه نوامبر تشکیل جلسه داده و در این خصوص به تصمیم گیری نهایی بپردازد.

دو تیم اول هر سمت قاره 3 سهمیه قطعی و یک سهمیه پلی‌آف و دو تیم دوم هر سمت قاره دو سهمیه قطعی و دو سهمیه پلی‌آف را به خود اختصاص خواهند داد.
 
منبع: فارس
  ۲  
آی اسپورت
2016-06-11 10:47:45
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۰۵
خودشونم میهمانن برن نارنجک بزنن تو دهن فدراسیون فوتبال
4444 برزو 999999999
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۱۳
کاش لنگ تو پلی اف حذف شه با باختهای 6-0 و 5-0 جلوی تیمای عربی اونم تو ورزشگاه ازادی رو اعصاب ایرانیها نره و ابروریزی نکنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر