فهرست
پیش‌بازی: انگلیس – روسیه؛ واردی رویِ نیمکت
پیش‌بازی: انگلیس – روسیه؛ واردی رویِ نیمکت

پیش‌بازی: انگلیس – روسیه؛ واردی رویِ نیمکت

آی‌اسپورت – انگلیس تنها تیمی بود که تمامِ بازی‌هایِ مقدماتیِ خودش را با پیروزی پشتِ سر گذاشت. در بازی‌هایِ دوستانه‌یِ قبل از یورو هم شاگردانِ روی هاجسون موفق شدند آلمان، ترکیه، استرالیا و پرتغال را شکست بدهند. اما نمایشِ نه چندان قانع‌کننده‌یِ تیم، به خصوص در بعدِ هجومی، باعث شده شک و تردیدهایِ همیشگی نسبت به آینده‌یِ انگلیس در این تورنمنت برپا باشد. بحثِ اصلی چگونگیِ استفاده از رونی، واردی و کین کنارِ هم است. در حالیکه هاجسون بر این ترکیب تاکید دارد، منتقدینِ او ازش خواسته‌اند رونی را نیمکت‌نشین کند. اتفاقی که البته بعید است رخ بدهد و بر طبقِ گزارش‌هایِ رسیده از کمپِ انگلیس این واردی است که مقابلِ روسیه رویِ نیمکت خواهد نشست. در سویِ دیگر هم آرتم زوبیا، مهاجمِ روسیه خطرناک‌ترین سلاحِ تیمش برایِ باز کردنِ دروازه‌یِ جو هارت است. زوبیا در 18 بازیِ اخیر ملی 9 گل زده و جدالِ امشبش با کریس اسمالینگ می‌تواند دوئلی تعیین کننده در نتیجه‌یِ بازی باشد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-بعد از فروپاشی اتحاد جماهیرِ شوروی، روسیه و انگلیس 2 بار مقابلِ هم، در مقدماتیِ یورو 2008 مقابلِ هم قرار گرفتند که با یک پیروزیِ 3-0 برایِ انگلیس و یک پیروزیِ 2-1 برایِ روسیه همراه بود.
2-آخرین جدالِ انگلیس و روسیه / شوروی، به یورو 88 برمی‌گردد، جایی که روس‌ها 3-1 پیروز شدند.
3-این نهمین حضورِ انگلیس در یورو است. آخرین باری که فرانسه میزبانِ یورو بود (1984) انگلیس در دورِ مقدماتی حذف شد.
4-انگلیس تا به حال هرگز به فینالِ یورو نرسیده است. بهترین مقامِ سه‌شیرها سومی در 1968 و رسیدن به نیمه نهایی و حذف به دستِ آلمان در 1996 بوده.
5-این یازدهمین حضورِ روسیه / شوروی در یورو است. از این منظر تنها آلمان (12) رکوردِ حضورِ بالاتر دارد.
6-شوروی در 1960 قهرمانِ اولین دوره‌یِ یورو، با شکست دادنِ 2-1 یوگوسلاوی در فینال، شد. اما در هر 3 فینالِ بعدی‌اش شکست خورد (1964، 1972 و 1988).
7-روسیه در 15 بازیِ اخیرش در یورو تنها 2 کلین شیت حفظ کرده است (مقابلِ یونان و سوئد در 2008).
8-زوبیا نقشِ مستقیم در نیمی از گل‌هایِ روسیه در دورِ مقدماتی داشت (8 گل و یک پاسِ گل از مجموعِ 18 گل). از این منظر تنها گرت بیل (82 درصدِ گل‌هایِ ولز) و زلاتان ابراهیموویچ (58 درصدِ گل‌هایِ سوئد) نقشِ بیشتری برایِ تیم‌هایشان بازی کرده‌اند.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-11 11:37:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر