فهرست
نکته روز: لرهای قرمز، کردهای آبی
نکته روز: لرهای قرمز، کردهای آبی

نکته روز: لرهای قرمز، کردهای آبی

آی اسپورت- بختیار رحمانی و وریا غفوری، اولین خریدهای علیرضا منصوریان برای استقلال بودند. دو ستاره که با تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در استرالیا حضور داشتند و از تراکتورسازی و سپاهان جذب شدند تا مشکلات پست‌های بازی‌ساز و دفاع راست را در تیم آبی پایتخت برطرف کنند. وجه اشتراک این دو خریدِ خوب، قومیت آن‌ها است. وریا غفوری در سنندج متولد شده و بختیار اهل کرمانشاه است و حتی در روزهای خوانندگی، چند آهنگ فولکلور کردی نیز منتشر کرده است. کاوه رضایی نیز یکی دیگر از گزینه‌های کرد مدنظر استقلال بود که به نظر می‌رسد با باشگاه‌های قطری به توافق رسیده و به لیگ برتر بازنخواهد گشت.همزمان با حضور بازیکنان کرد در استقلال، باشگاه پرسپولیس به سراغ ستاره‌های لر رفته است. علیرضا بیرانوند به عنوان اولین خرید فصل قرمزها، اصالتی خرم‌آبادی دارد و وحید امیری که تا امروز آخرین خرید تیم برانکو به شمار می‌رود، در دره بادام خرم‌آباد متولد شده و چندین فصل برای کوثر لرستان و گهر دورود توپ زده است. گرشاسبی به عنوان عضو هیات مدیره و ترکاشوند در سمت معاون اقتصادی باشگاه نیز متعلق به این نقطه از ایران هستند تا با توجه به جدایی بنگر و کفشگری، چهره مازندرانی پرسپولیس با تغییر به سمتِ لرستانی بودن مواجه شود. ستاره‌های کرد و لر، با هیاهوی زیادی به دو باشگاه پایتخت اضافه شده‌اند و انتظار می‌رود یک فصل جنگجویانه و درخشان را در این باشگاه‌ها سپری کنند. پرسپولیس و استقلال که فصل گذشته هر دو جام را در آخرین لحظات از دست دادند، در این فصل قصد دارند به انتظار هوادارهای‌شان برای بردن جام خاتمه بدهند. با کوره‌ها و روله‌ها. احتمالا در این فصل مردم کردستان هوادار استقلال خواهند بود و لرستانی‌ها، از پرسپولیس حمایت خواهند کرد. 


کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2016-06-11 13:20:29
نظر دهید

۴ نظر
نیما کیانیان
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۲۸
یک : کُره و روله واژه های مشترک کرد و لر هستند .
دو : حمید گرشاسبی عضو هیئت مدیره اگرچه شاید با خریدهای جدید پرسپولیس لری صحبت بکند ، ولی لُر نیست و لری را به دلیل اهل اندیمشک خوزستان بودن و زندگی در کنار قوم لر فرا گرفته است.
-
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۳۳
نه عزیزم
من کردم و از 12 سالگی تا الان یعنی 20 ساله پرسپولیسی ام و جونم رو هم براش میدم. حالا چطور ممکنه بخاطر 2 تا کرد عشقم رو عوض کنم و طرفدار رقیب بشم!! هرگززززز
حتی اگه 11 تای اصلی استقلال و مربیش کرد و همشهری ام باشن باز من پرسپولیسی ام!
البته برای همزبان هام ارزوی موفقیت دارم ولی بجز بازی با پرسپولیس!
برزو گوزوچهارتایی شیشتایی
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۴۱
من برزو هستم دوازده ساله یک کیسه کش چهارتایی و شیشتایی....پارسال بعد باخت چهارتایی به سرورم روم نمیشد چهارو بفرستم سی نود،الانم تابستونه بیکارم.
4444 برزو 999999999
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۲۲
ادب و تربیت لنگی ها رو میتونید تو این کامنتهای بالا ببینید. امیدوارم توهین هایی که تو محیط مجازی هست یه روز تموم بشه و از جهان سومی بودن در بیاییم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر