فهرست
یادداشت/ رونی، کسی که حالا مشکل اصلی انگلیس است
یادداشت/ رونی، کسی که حالا مشکل اصلی انگلیس است

یادداشت/ رونی، کسی که حالا مشکل اصلی انگلیس است

مارکوس فولی
«من مجبور نیستم اینجا بنشینم و از خودم دفاع کنم. من از کیفیت های خودم مطلعم. می دانم که بازی ام تغییر کرده است. بهتر هم شده است». این پاسخ وین رونی به سوال یک خبرنگار روسیه درباره ضعف اخیر او بود. خبر بد برای رونی اما این است که آن طور که خودش گفت تغییراتش مثبت نبوده و در حد انتظارات ظاهر نشده است.
روی هاجسون اما شاید این موضوع را زیاد قبول نداشته که او را دعوت کرده است. هرچند این موضوع که رونی باید در تیم ملی انگلیس باشد وجود دارد و شاید هر مربی ای غیر از او هم همین کار را می کرد.
اما ستاره یونایتد دیگر مثل گذشته انفجاری بازی نمی کند. او دیگر مهارت و توانایی خاصی برای گذراندن توپ از خط دروازه ها ندارد. بدتر از همه این ها برای ستاره یونایتد و تیم ملی انگلیس این است که او در پست جدیدش حتی راحت هم به نظر نمی آید.
اما یک قضاوت منصفانه درباره او؛ رونی در این پست تازگی دارد و شاید در ادامه در این پست خیلی خیلی بهتر شود. هرچند هاجسون نباید این ریسک را در بازی های به این مهمی می کرد. همچنین این ریسک مناسب بازیکنی که 30 ساله است نبود.
انگلیس باید در بازی مقابل روسیه قوی ترین ترکیبش را به زمین بفرستد. اگر این طور باشد رونی نباید در زمین باشد! اما نمی شود. اگر این اتفاق بیفتد برای خود بازیکن و هواداران تیم بسیار شوکه کننده خواهد بود. بازیکنی که زمانی با استعدادترین در دوران بوده است.
البته رونی هنوز هم یک استعداد بی نظیر است. زمانی او در کنار رونالدو بازی کرده است. زمانی که هر دوی آن ها در یونایتد بودند، حتی زمان هایی آن دو با هم مقایسه می شدند و سوال این بود که کدام بهتر هستند. اما حالا این مقایسه خنده دار هم به نظر می رسد.
سر الکس فرگوسن در سال 2013 هم اعلام کرد که نباید این دو بازیکن مقایسه شوند. او در آن زمان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقابل رئال رونی را بازی نداد. حتی گفته می شد رونی می خواهد تیم را ترک کند و رابطه خوبی هم با فرگی ندارد. می توان گفت اگر فرگوسن بازنشسته نمی شد شاید این اتفاق هم می افتاد و در همان تابستان رونی فروخته می شد.
از همان زمان روند پسرفت رونی آغاز شده است. واقعیتی که مشخص است این است که او دیگر به اندازه هری کین و جیمی واردی هم خوب نیست. حتی نمی تواند به اندازه دله الی در پست شماره 10 بدرخشد.
با وجود این ها اما انتظار می رود که رونی در بازی مقابل روسیه از ابتدا در ترکیب اصلی باشد. نه تنها در این بازی بلکه در تمام بازی های انگلیس در این تورنمنت انتظار می رود رونی در ترکیب اصلی باشد.
روسیه اما با مربی گری لئونید اسلاتسکی پیشرفت خوبی داشته و با غیبت آلن زاگوئف و ایگور دنیسف مواجه است که کار را برایشان سخت می کند. به غیر از این دو در خط دفاعی هم سگی ایگناشویچ و واسیل برزوتسکی مصدوم هستند. پس باید راه برای پیشروی و موفقیت رونی هموار باشد.
اگر رونی نتواند در بازی مقابل روسیه بدرخشد می توان قبول کرد که درخشش او کم کم رو به اتمام است و هر لحظه می توان انتظار تعویض یا عدم حضورش در ترکیب بازی ها را داشت. رونی که زمانی امید اصلی تیم ملی انگلیس بود و او را درخشان ترین جواهر نسل طلایی انگلیس می نامیدند، حالا مشکل اصلی این تیم شده است. او در پست جدیدش در میانه میدان هم آمار خوبی ندارد. اما انگلیس انقدر جا نداشت که یک مسافر با خودش به این بازی ها ببرد. اگر او عملکرد خوبی نداشته باشد هواداران سه شیرها از همان زمان برگزاری بازی می فهمند که در این تورنمنت هم نباید امیدی به موفقیت داشته باشند.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-06-11 17:15:54
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر