فهرست
گزارش ویژه: پرافتخار ترین مربی مدعی کدام است ؟
گزارش ویژه: پرافتخار ترین مربی مدعی کدام است ؟

گزارش ویژه: پرافتخار ترین مربی مدعی کدام است ؟

آی اسپورت -  از 5 مربی که در آخرین روز شانس قهرمانی دارند . از این 5 نفر ، 4 مربی ایرانی هستند و سابقه های خوبی در هدایت تیم هایشان دارند .اما پرافتخار ترین مربی مدعی قهرمانی کدام است ؟


 

1-  زلاتکوی بزرگ

زلانکو کرانچار را باید جزء معدود مربیانی به حساب آورد که همیشه در ایران موفق بوده است. نخستین کاپیتان تیم ملی کرواسی که مربیگری اش را در یک تیم اتریشی آغاز کرد اما اولین قهرمانی اش با دیناموزاگرب در لیگ کرواسی بود یک نایب قهرمانی نیز با این تیم در جام کرواسی به دست آورد و سپس با تیم زاگرب قهرمان لیگ کرواسی شد. شروع کار او در ایران با پرسپولیس بود و توانست با این تیم به رتبه سوم لیگ برسد اما برکنار شد و سپاهان رفت و با این تیم یکبار با قهرمان ایران شد و یکبار نیز قهرمان جام حذفی شد و  حال در روزهای پایانی لیگ سیزدهم به دنبال سومین قهرمانی اش با سپاهان است.

 

2-  یحیای تازه کار
یحی گل محمدی مربیگری را از تربیت یزد شروع کرد و سپس به نساجی رفت اما مربیگری در لیگ برتر را( بعد از هدایت موقت صبا) با دستیاری دایی که اکنون تیمش با تیم او در رقابت برای قهرمانی است در راه آهن آغاز کرد و بعد به صبا رفت و لیاقت هایش را در آنجا به نمایش گذاشت و سپس به پرسپولیس آمد و تنها افتخارش در عرصه مربیگری با پرسپولیس رقم خورد و توانست با این تیم نایب قهرمان جام حذفی شود و حال نیز می تواند با برد در برابر سپاهان به اولین قهرمانی اش در عرصه مربیگری برسد.


 

3-   استاد حذفی ؛ علی دایی 
علی دایی زمانی که شورت ورزشی می پوشید و در میدان بود بدون شک یکی از بهترین های ایران در زمان خودش بود اما کار او در عرصه مربیگری با نواسانات زیادی همراه بود. اولین تجربه دایی به عنوان مربی با سایپا بود که هم به عنوان بازیکن و هم مربی هدایت این تیم را به عهده داشت و توانست با این تیم قهرمان لیگ برتر شود. دایی برای مدتی مربی تیم ملی نیز شد اما با باخت در ایران برابر عربستان از کار برکنار شد پس از آن برکناری او یکسالی بیکار بود اما او به عنوان مربی به پرسپولیس بازگشت و دو قهرمانی با این تیم در جام حذفی کسب کرد این اتفاق در حال افتاد که  پرسپولیس در 9 سال گذشته فقط 2 قهرمانی کسب کرده بود. پس از جدایی از پرسپولیس او به راه آهن رفت و دوباره به پرسپولیس بازگشت تا شاید یک قهرمانی دیگر را با این تیم کسب کند.


 

4-  ستاره نیمکت؛ امیر قلعه نویی 
امیر قلعه نوعی بهترین مربی ایران از لحاظ تعداد قهرمانی محسوب می شود. او پس از اینکه با هزینه باشگاه استقلال به یک دوره مربیگری را در بایرن لورکوزن گذراند به ایران بازگشت. او پیش از اینکه مربی تیم کشاورز شود یکسال دستیار ناصر حجازی بود و سپس به مربی کشاورز شد و سپس به برق تهران رفت اما کار او در عرصه مربیگری در لیگ برتر با استقلال خوزستان آغاز شد و توانست این تیم را در لیگ برتر حفظ کند. او در استقلال پس از استفاء پورحیدری روی کار آمد و توانست این تیم را قهرمان جام حذفی کند و
 در لیگ بعد دستیار کخ شد اما بعد از مدتی از این تیم جدا شد. او در این رفت و آمدهای مکرر به استقلال 2 قهرمانی جام حذفی و 3 قهرمانی لیگ را برای استقلال آورد. او در مس کرمان،  سپاهان و تراکتورسازی نیز مربیگری کرد که در مس این تیم را از خطر سقوط نجات داد و در سپاهان نیز  دو قهرمانی متوالی را که یک رکورد محسوب می شود را به دست آورد و تراکتور سازی نیز نایب قهرمان شد تا این تیم سهمیه آسیایی کسب کند.


 

5-  از کاوه تا قهرمانی 
حسین فرکی در فوتبال ایران دیر به خواسته هایش رسیده است.  او در دوران بازی اش از بهترین مهاجمان ایران به حساب می آمد اما در دوران مربیگری اش آن افتخارات زمانی که در میدان بود را کسب نکرد. یکی از وفاداران به آرمان پاس مربیگیری را نیز از این تیم آغاز کرد و ابتدابه عنوان مربی و سپس سرمربی در این تیم ادامه کار داد. او مدتی نیز همین رویه دستیار و سپس سرمربی را در تیم ملی امید تکرار کرد و سپس به تیم کاوه رفت و پس از آن در لیگ برتر مربیگری نفت را به عهده گرفت کارنامه خوبی را بااین تیم به جا گذاشت و سپس به فولاد آمد و با این تیم توانست سهمیه آسیایی را کسب  کند . حسین آقا  در این فصل با فولاد  سودای قهرمانی دارد.

سجاد حقدادی 

     
آی اسپورت
2014-04-11 17:52:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر