فهرست
فجر سپاسی 2 - 1 ملوان؛ سلام پلی آف؛ قو ها حتی اردک هم نبودند
فجر سپاسی 2 - 1 ملوان؛ سلام پلی آف؛ قو ها حتی اردک هم نبودند

فجر سپاسی 2 - 1 ملوان؛ سلام پلی آف؛ قو ها حتی اردک هم نبودند

آی اسپورت- هفته پایانی لیگ برتر ایران، جام خلیج پارس

هفته سی ام لیگ برتر فوتبال، دیدار دو تیم فجرسپاسی و ملوان بندرانزلی 

ملوان بندرانزلی 1 فجرسپاسی 2

ورزشگاه: ورزشگاه حافظیه شیراز

تماشاگر:9 هزار نفر 

گل‌ها:  سیامک کوهنورد دقیقه  9 ، سمیر بکریچ دقیقه65 (فجر سپاسی) امیر حسین فشنگچی دقیقه 80 (ملوان)

اخطار:   سیامک کوهنورد دقیقه 23، امیر حسین فشنگچی دقیقه 57 (فجر) سیامک کوروشی دقیقه 33، محمد حیدری دقیقه 82 (ملوان)

نتیجه دور رفت: ملوان3 – 1 فجرسپاسی

کادر داوری: بابک وسیله بر، علی میرزابیگی، قهرمان نجفی، محمدحسن زاهدیفر ناظر: عبود سنگاشکن

فجر سپاسی: محمد رضا خزایی فر، سعید قزلچی، رامتین سلیمان زاده، حمید جوکار(از دقیقه 44 مسعود ریگی)، علیرضا جلیلی، سیامک کوهنورد، مهرداد کریمیان( از دقیقه 82مهرزاد معدنچی)،جلال علی محمدی، سمیر بکریچ، محمد نزهتی و آرمان رمضانی(از دقیقه 62 محمد حیدری)

سرمربی: محمودیاوری 

ملوان: ایمان صادقی، عزیز معبودی، سیامک کوروشی، مرتضی فلاحت چی، مهدی پور رحمت الله( از دقیقه 53 سهیل رحمانی)، امیرحسین فشنگچی، سعید یوسف‌زاده، شاهین ثاقبی، مهدی دغاغله، اسماعیل صمدی ( از دقیقه 46 محرم صادقی)و محسن یوسفی(از دقیقه 78سعید عزت اللهی)

سرمربی: دراگان اسکوچیچ 

شرح بازی

دیدار ملوان و فجر سپاسی شیراز از جنس قهرمانی در بالای جدول لیگ برتر نیست اما اگر شاگردان سرهنگ یاوری موفق شوند ملوان آماده این روزها را شکست دهند شاید این برد کمتر از قهرمانی برای شیرازی ها ارزش نداشته باشد . شیرازی ها با بسیج عمومی قطعا به دنبال کسب هر 3 امتیاز در این دیدار خواهند بود که اگر این اتفاق رخ دهد این تیم قطعا در لیگ برتر فوتبال ایران باقی خواهد ماند و به نوعی امروز سرنوشت فجر سپاسی در دستان خودش است که آیا می خواهد یکی از 16 تیم حاضر در فصل چهاردهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران باشد یا خیر.

نیمه نخست:

بازی با حملات گسترده فجری ها که به برد در این دیدار نیاز داشتند آغاز شد و ملوان نیز از همان ابتدا قافیه را به حریف واگذار کرده بود. هنوز چیزی از بازی نگذشته بود که اشتباه بازیکنان ملوان در میانه میدان باعث به ثمر رسیدن اولین گل بازی با شوت زیبای کوهنورد شد تا فجری ها به حقشان برسند. بعد از گل فجری ها باز هم حملاتی را بر روی دروازه ملوان طراحی کردند اما توپ های آنها راهی به دروازه پیدا نکرد و ملوانان فقط در دقایق پایانی بازی بود که توانستند یک حمله نصفه و نیمه بر روی دروازه فجر انجام دهند تا نیمه نخست با همان تک گل به پایان برسد.

نیمه دوم:

فجری ها که به تعداد گل بیشتری برای رهایی از رفتن به مرحله پلی آف نیاز داشتند بازی را همانند نیمه اول هجومی آغاز کردند و مزد حملاتشان را گرفتند و توانستند یک گل دیگر را نیز وارد دروازه ملوان از پیش باخته کنند. پس از دریافت گل ملوانان برای اینکه نتیجه بدتری برایشان رقم نخورد حملاتی را طراحی کردند که توانستند یکی از گل ها را جبران کنند و در دقایق پایانی بازی نیز با اخراج عزت اللهی که در نیمه دوم وارد میدان شده بود کاملا خلع سلاح شدند تا بازی به حریف شیرازی واگذار کنند.

گل:
فجرسپاسی 1 – ملوان 0 ( سیامک کوهنورد دقیقه 9): با توپی که بازیکنان ملوان در میانه میدان لو دادن کوهنورد توپ را از میانه میدان گرفت و با یک شوت از راه دور تماشایی توپ را وارد دروازه ملوان کرد.

فجرسپاسی 2 – ملوان 0 (سمیر بکریچ دقیقه65): محمد نزهتی بازیکن سابق ملوان با یک ارسال از کناره توپ را برای سمیر بکریچ مهیا کرد و او با یک ضربه سر توپ را وارد دروازه ملوان کرد.

فجرسپاسی 2 – ملوان 80 (امیر حسین فشنگچی دقیقه1): در یک دفع توپ از بازیکنان فجر در بیرون محوطه جریمه قشنگچی صاحب توپ شد و توپ را از بیرون محوطه جریمه به سمت دروازه فجر شلیک کرد که توپ با اشتباه دروازه بان فجر وارد دروازه این تیم شد.

بهترین بازیکن
سمیر بکریچ در این دیدار یکی از بهترین های بازی بود و توانست علاوه بر گلی که بزند حملات زیادی را بر روی دروازه ملوان طراحی کند. بیشتر حملات فجری ها از جناحی بود که او حضور داشت و  بازی ساز اصلی فجر محسوب می شد او بهترین بازیکن این بازی بدون شک بود. 

اتفاق ویژه

پویا نزهتی بازیکن سابق ملوان در این بازی توانست پایه گذار یکی از گل های فجر سپاسی باشد تا نقشی در باخت تیم سابقش داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-04-11 21:52:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر