فهرست
یادداشت: منصوریان، «علی» استقلال
یادداشت: منصوریان، «علی» استقلال

یادداشت: منصوریان، «علی» استقلال

آی اسپورت- انگار همین چند سال پیش بود. امیرقلعه نویی قرار بود سرمربی استقلال شود. جوانی که به اندازه امروز کارنامه و اسم و رسم نداشت. آن زمان هم بودند بزرگترهایی که می گفتند برای امیر جوان نشستن روز نیمکت تیم بزرگ استقلال زود است. او نیاز به تجربه بیشتری دارد تا بتواند در یکی از بزرگترین تیم های ایران موفق شود قلعه نویی اما آمد. با برنامه سه سال معروفش و تمام برنامه های کوتاه مدت و بلندمدتش. حضور قلعه نویی تا پایان آن برنامه سه ساله دوام آورد و امیر جوان بزرگ شد در استقلال.
حالا یک جوان دیگر وارد استقلال شده. جوانی که خیلی ها مثل آن موقع آمدنش را زود می دانند. قلعه نویی اگر آن روزها با برنامه سه ساله و برگ های برنده دیگری به میدان آمد حالا زمانه عوض شده است. جوان این روزهای استقلال هم خصوصیات منحصر به فرد خودش را دارد. او هم با برنامه سه ساله آمده. البته مجهزتر به علم روز دنیا (حداقل به ظاهر) و مجهزتر به ترفندهای نمایشی بیشتر و به روز تر. او در همه چیز پیشرفته تر از سرمربی سابقش است. چه در تمرینات که از چی پی اس استفاده می کند. چه در ارتباط با مربیان روز دنیا از جمله کی روش. چه در استفاده متبجرانه تر از ابزارهای محبوبیت از جمله کلاه آبی و صندلی قرمز.
برای استقلال انگار زمان به عقب بازگشته و البته همزمان به جلو هم رفته است. یک امیرقلعه نویی جوان به تیم آمده که البته شبیه امیر قلعه نویی نیست. مدرن‌تر، به روز‌تر و علم‌گراتر. این که او تا چه اندازه می تواند راه قلعه نویی را در استقلال برود و حداقل چندین جام برای این تیم به ارمغان بیاورد مساله ای است که فقط گذر زمان مشخص می کند. سه ماه دیگر و شاید نهایت شش ماه دیگر مشخص می شود که تمام این ابزارهای تبلیغاتی با نتیجه گیری هم همراه بوده و قرار است منصوریان را مثل قلعه نویی تا پایان سه سال قراردادش در استقلال نگه دارد یا این که او با پشت کردن به صندلی قرمز هم نخواهد توانست مدت زیادی روی نیمکت آبی دوام بیاورد.
های و هوی او در فصل نقل وانتقالات تا این جای کار که عقیم مانده. پرسپولیس فعلا و روی کاغذ تا اینجا برنده فصلی بوده که منصوریان مدعی اول آن بود. مطمئنا مشخص نیست که بازیکنان پرسپولیس در طول فصل هندوانه قرمز و شیرین خواهند بود یا طبل های پرسروصدا اما این مساله باخت منصوریان را کمرنگ تر نمی کند. حالا ظاهرا وعده دوم او دربی است. وعده ای که مشخص نیست مثل وعده اول به حقیقت می پیوندد یا نه.
منصوریان که دست به وعده دادنش خوب است، رگ خواب هواداران را به خوبی می داند و خیلی خوب صحبت می کند می‌تواند وعده های زیادی به هواداران چشم انتظار استقلال بدهد. از آوردن فلان ستاره تا بردن دربی و گرفتن فلان جام. اما او نمی تواند به هواداران استقلال وعده حضور یک چهره جدید در این تیم را بدهد. او شاید در نهایت امیرقلعه نویی باشد. کمی مدرن تر. به روز تر.علم‌گراتر. البته او یک تفاوت عمده با سرمربی اش دارد. قلعه نویی اگر برای اجرای برنامه هایش در استقلال احتیاج به "علی" دارد منصوریان خودش"علی" استقلال است.
نیلوفر کنگرانی
  ۱۰  
آی اسپورت
2016-06-12 12:03:31
نظر دهید
۱۰ نظر
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۱۶
مطلب مزخرف و مغرضانه
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۵۵
تنها فرق قندل و کچل اینه که اولی ابگوشت رو توی کاسه مسی میزنه تو رگ و پیازو با مشت میترکونه، کچل ولی ابگوشتو تو کاسه چینی میخوره پیازم با چاقو برش میده خخخ
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۵۶
اگر قلعه نویی نسخه مدرن پروین بود، منصوریان نسخه پست مدرن پروین است. ظاهرا لمپنیسم در فوتبال ایران از بین نمی رود و فقط از شکلی به شکل دیگر تغییر می کند
سعید
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۲۲
ببخشید،"مرید نیلوفر کنگرانی"تشریف ندارن؟
امیرعلی
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۲۷
واقعا میشه حس کرد یه عده از الان دنبال حاشیه درست کردن هستند.
منصوریان یک بازیکن و در ادامه یک مربی با شخصیته که شما رو وادار می کنه با احترامه بیشتری نسبت بهش مطلب بنویسید.البته اگر دنباله مطالبه زرددد نباشید.
نیلوفر
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۰
فرق اصلیشون اینه که امیر بهیجوجه زیر بار بازیکن سالاری نمیرفت ولی منصوریان از همین الان قافیه رو جلو عالیجناب رحمتی باخته.
یادی هم از پرویز داشته باشیم
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۱۱
از آن کچل به این کچل که چه
آراز
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۶
نیلوفر لنگرانی
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۶
یک مربی که شاید علمی باشه. با ادعاهای پوچ و بی ارزش
مرید نیلوقر کنگرانی
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۰۲
ببخش نیلو دیر رسیدم. بهر حال ممنونم از مقاله خوبتون. مخصوصا اونجاش که گفته بودی "قلعه نویی اگر برای اجرای برنامه هایش در استقلال احتیاج به "علی" دارد منصوریان خودش"علی" استقلال است." بسیار ایهام قشنگی داشت. ولی واقعا حیف از شما که خرج مطلا می شوی در این فوتبال
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر