فهرست
دیسلایک: رنگ تازه پرفسور برانکو
دیسلایک: رنگ تازه پرفسور برانکو

دیسلایک: رنگ تازه پرفسور برانکو

آی اسپورت- تابستان گذشته برای برانکو و پرسپولیس، با هیاهوی چندانی سپری نشد. به نظر می‌رسید این باشگاه تمایلی برای انفجار بمب، تحت‌تاثیر قراردادن بازار و خرید ستاره‌های متعدد ندارد. رامین رضاییان و کمال کامیابی‌نیا، تنها خریدهای تازه‌ای بودند که به ترکیب اصلی تیم راه پیدا کردند. پرسپولیسِ لیگِ پانزدهم، یکی از جوان‌ترین تیم‌های تاریخ باشگاه بود. تیمی که سمت چپ خط دفاعی‌اش را به یک بازیکن تستی سپرده بودند، سمت راست خط هافبک‌اش در اختیار مهره کم سن و سال بازگشته از خدمت سربازی قرار داشت و میانگین سنی دو مهاجم‌اش 22 سال بود. برانکو که یک سال قبل بارها و بارها در مقبل تمایل مدیران باشگاه برای خرید ستاره مقاومت کرده بود، در این تابستان تغییر موضع داد و به سراغ بستن تیمی پرستاره رفت که دیگر شباهتی به پرسپولیسِ فصل گذشته ندارد.
  
تصور می‌شد پروژه جاه‌طلبانه برانکو در پرسپولیس، با پدیده‌های جوان ادامه پیدا کند اما آقای مربی ظاهر تیمش را عوض کرد. حالا با سیدجلال حسینی ، وحید امیری، علیرضا بیرانوند و شاید چند ستاره گرانقیمت دیگر که قرار است به زودی به جمع سرخ‌ها اضافه شوند، پرسپولیس دیگر یک تیم جوان نیست که با هر نتیجه‌اش، مخاطبان فوتبال ایران را غافلگیر کند. پرسپولیس حالا در مسیر تبدیل شدن به یک تیم کهکشانی قرار گرفته که رسیدن‌اش به موفقیت طبیعی به نظر می‌رسد و ناکامی‌اش در راه جام گرفتن، فاجعه خواهد بود. حالا شاید بشود به این نتیجه رسید که معجونِ شگفت‌انگیز پرسپولیس لیگ پانزدهم بیشتر از آن‌که کشف و شهود موردعلاقه برانکو باشد، نتیجه قرارگرفتن او در یک موقعیت خاص بوده است. او تیمی را که فقط چند میلی‌متر با فتح جام قهرمانی فاصله داشت، دچار یک زلزله اساسی کرده و بدون تردید مدت زیادی طول خواهد کشید که ستاره‌های جدید با مهره‌های فصل گذشته هماهنگ شوند. روحیه ساختن یک تیم درخشان با استعدادهای متوسط، روحیه کشفِ پدیده‌های جدید و غافلگیرکردن هوادارها، دیگر جایی در میان تصمیم‌های ایوانکوویچ ندارند. او حالا سرمربی اشرافی‌ترین پرسپولیس همه سال‌های اخیر است. تیمی که مجبور است ببرد. تیمی که همین حالا، انتظارها را به شدت بالا برده است. 


کدخبر:9405
  ۱۵  
آی اسپورت
2016-06-12 13:35:32
نظر دهید

۱۵ نظر
Milad
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۴۳
مهرداد محمدی و مهدی ترابی باید بیان و مهاجم نوک خارجی
مسعود مشهدی رحیم
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۰
پرسپولیس امسال جوانترین پرسپولیس تاریخ و از پرسپولیس فصل قبل هم جوان تر است. لطفا دقیق تر بنویسید. اما به لحاظ شهرت بازیکنان بله این درسته که تیم پرستاره ار از فصل قبل شده
فرشاد4واقعی
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۱
هرتیمی بایدتقویت بشه درضمن پارسال اگه بازیکناخوب بودن بابرانکوبایدخیلی زودترازپایان فصل قهرمانی پرسپولیس مسجل میشد4444
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۴
فرق پرسپولیس امسال با سالهای گذشته نداشتن فردی مثله برانکو روی نیمکت هست.سالهای قبل ستاره جذب میشد اما حاشیه و مربی ناکارامد بود اما امسال نه بازیکنه حاشیه دار داریم و هم وجود برانکو در راس کار
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۷
اگر دقت کنی پارسال همین عدم تجربه و نبود بازیکن بین المللی باعث شد که تیم اونطور نتیجه بگیره
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
کاملا مقاله جانب دارانه است.خرید باریکن با نظر مربی ست همه جای دنیا.برانکو سال قبل بازیکنایی که میخواستو خرید امسالم همینطور.با این تفاوت که امسال باید برای اسیا هم تیم ببنده طبیعیه که به ستاره های بهتری نیاز داره.در ضمن با تمام این تفاسیر میانگین سنی تیم هم به شدت کم شده!!!پس از تیم جوان خبری هست جناب نویسنده!!!
ع ع ب
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۲۹
این پرسپولیس جوون ترین پرسپولیسه تاریخه اونوقت میگین تیم جوونی نیست ؟؟؟ کاملا دارین کمونیستی برخورد می کنین و ضد ستاره هستین ....چه اشکالی داره تیم جوون و پرستاره وجود داشته باشه؟؟
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۰۵
نویسنده خیلی دوست داشت دوباره پرسپولیس بره سراغ بازیکنای تستی و باز مثل هرسال ستاره های لیگ با پول زیاد برن تیم دوم پایتخت. اما تموم شد . پرسپولیسی پرستاره و جوان ساخته شده که یک دهه قهرمانی در ایران و اسیا در انتظار خودش و دوستدارانشه. زنده باد پرسپولیس بزرگ.
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۲
مگه سال قبل مشکل تیم خط دفاعی پیر و سوشا نبود؟

خوب خرید هایی که کرده همون جا بوده.سید جلال و بیرانوند

بقیه خرید ها هم برا اینکه تو هر پست دو تا بازیکن داشته باشه سال قبل طارمی می دید همیشه فیکسه و رقیب نداره
گاهی افت می کرد همین طور احمد زاده یا مسلمان امسال ولی برا همه رقیب هست هیچکی نمی تونه فکر کنه فیکسه
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۴۳
با بازیکن متوسط تو سه جام هیچی نمیشی
shahin
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۰۹
خیلی مسخره است پرسپوولیس هنوزم جوونه و بازیکنان هم همون بازیکنای فصل قبلن فقط دروازه و دفاع تغییر کرده که نیاز داشتیم اسکلت اصلی تیم حفظ شده در ضمن جوون ترین پرسپولیس تاریخه چرت ننویس اقا
عباس
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۱۲
جو نده بابا ما امسال قراره تو سه تا جام بجنگیم معلومه که باید تقویت شیم ، بعدشم همه میدونن ما پارسال فقط بخاطر گلر و خط دفاع داغونمون جام رو از دست دادیم پس جذب یه گلر و دفاع خوب اجتناب ناپذیر بود پس سعی نکن با نوشتنت بار بذاری رو دوش برانکو و تیم ما باهوش تر از این حرفاییم
محمدرضا
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۱۴
چرا جو میدی آی اسپرت؟؟؟
پرسپولیس یه دفاع میانی یه دروازه بان و یه مهاج نوکش عوض شدن و در ضمن با رفتن بنگر، نورمحمدی، سوشا و خالقی فر که همه در آستانه سی سالگی و بالاتر بودن فقط سید جلال و که سی به بالا هست گرفته و بیرانونده 23 سالسشه !!!!
جووون ترم هم شده بعدم با بازیکن تستی که نمیشه تو آسیا نتیجه گرفت!!! میشه؟!؟!
matt1982
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۵۷
ما پرسپولیسیم و طبق اسناد ای اف سی، پرطرفدار ترین باشگاه پهناورترین قاره گیتی. پرستاره بودن برای پرشکوه ترین تیم ایران و آسیا کاملا طبیعی است. در ضمن، با توجه به خروج بازیکنایی چون بنگر، نورمحمدی، خالقی فر، اومانا و... و جایگزینی بازیکنان جوونتر، میانگین سنی هم طبیعتا پایین میاد. همچنین باید بگم ما آسیا رو در پیش داریم و حقیقت اینه که برانکویی که توانایی داره از بازیکنای گمنام ستاره بسازه، طبیعتا می تونه ستاره ها رو به ابرستاره تبدیل کنه. پس برای ما پرسپولیسیا نگرانی خاصی وجود نداره، برای شمای نویسنده رو نمی دونم!
محمد
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۱۱
درى ورى نگو اینقدر!تو ترکیب اصلیش فقط دفاع وسط و دروازبان و مهاجم نوک عوض شده که همشون به جز مهاجم عیباى بزرگ پارسال بودن!!برانکو هم حاشیه ها رو عالى جمع میکنه!!نوراللهى و طارمى پارسال و صادقیان پیارسال رو یادتون رفته؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر