فهرست
راه آهن صفر - ذوب آهن 1؛ ذ مثل زندگی / سرهنگ بالاتر از سرهنگ
راه آهن صفر - ذوب آهن 1؛ ذ مثل زندگی / سرهنگ بالاتر از سرهنگ

راه آهن صفر - ذوب آهن 1؛ ذ مثل زندگی / سرهنگ بالاتر از سرهنگ

آی اسپورت - هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال، دیدار دو تیم راه آهن سورینت و ذوب آهن اصفهان 
راه آهن سورینت- ذوب آهن اصفهان
 
ورزشگاه: اکباتان تهران 
تماشاگر: ۲۳۲۳ هزار نفر 
اخطار: قاسم حدادی فر از ذوب آهن، بهادر عبدی از راه آهن 
گل‌: اسماعیل فرهادی (۶۲) برای ذوب آهن 
راه آهن: 
محمد قدرتی پور، سید علی حسینی، حامد نورمحمدی، آرمان قاسمی، رامین رضاییان، فرزاد آشوبی، محمد علیزاده، ایمان شیرازی، بهادر عبدی، رضا خالقی فر( از دقیقه 78 امین منوچهری)، علی علیپور 
سرمربی: منصور ابراهیم زاده 
ذوب آهن: 
محمدرشید مظاهری، محمد صلصالی، کارلوس سانتوس، محمدرضا خانزاده، محسن ایران نژاد، سینا عشوری، اسماعیل فرهادی، قاسم حدادی فر، مرتضی تبریزی0 از دقیقه 88 سعید عبدالله پور)، محسن بیاتی نیا( از دقیقه 92 ویکتور گوازا)، مهدی رجب زاده 
سرمربی: فیروز کریمی 
کادر داوری: سیدمهدی سیدعلی، ایوب غلام زاده، آرمان اسعدی، علی صفایی، ناظر: حاتم بک پور 
شرح بازی: 
مصاف ذوب آهن برابر راه آهن دیدار مرگ و زندگی برای سبزپوشان اصفهانی بود. رقابتی که شاگردان فیروز کریمی از ۳ امتیاز حیاتی آن به خوبی آگاهی داشته و می‌دانستند آنچه که پیروزی هفته قبل آنها برابر داماش را ارزشمندتر می‌کند شکست تیم منصور ابراهیم زاده در هفته پایانی لیگ برتر است، ابراهیم زاده‌ای که در شرایطی حساس‌تر از آنچه که فکرش را می‌کرد با تیمی روبرو می‌شد که روزی آن را نایب قهرمان آسیا کرده بود اما حالا پیروزی‌ او و تیمش، سقوط و مرگ تیم سابقش را به دنبال دارد. 
رقابت ذوب آهن، داماش و فجرسپاسی بر سر سقوط رقابتی کاملاً پیچیده بود و ذوب آهن که برای پیروزی راهی تهران شده بود نیم نگاهی هم به مصاف فجر و ملوان و دیدار داماش و مس داشت. 
ذوب آهنی‌ها از همان دقیقه نخست بازی کار را هجومی آغاز کرده و توپ و میدان را در اختیار گرفتند. تبریزی و بیاتی‌نیا رقم زننده بیشترین فرصت‌های طلایی ذوب آهن برای گلزنی بودند که البته هیچ کدام در نیمه نخست موفق نبودند تا ۴۵ دقیقه اول با تساوی بدون گل دو تیم به پایان برسد. 
ذوب آهن که برای پیروزی به آب و آتش زده بود در نیمه دوم نیز بر گستره حملات خود افزود و راه آهن را در محوطه جریمه‌اش آرام نگذاشت. شاگردان کریمی در نهایت در دقیقه ۶۲ دیدار قفل دروازه راه آهن را گشودند و این اسماعیل فرهادی بود که با توپی که از سوی رجب زاده و بیاتی نیا برای او ساخته و پرداخته شد تیمش را پیش انداخت تا ذوبی‌ها به ادامه کار امیدوار شوند. در ادامه حملات دو تیم نتیجه ای به دنبال نداشت و این پیروزی یک بر صفر سند بقای ذوب آهن در لیگ برتر را امضا کرد. 
دقایق حساس: 
دقیقه ۱- ارسال رضا خالقی فر با ضربه سر اولین فرصت خطرناک راه آهن بود که با فاصله کمی از دروازه ذوب آهن به بیرون رفت. 
دقیقه ۱۱- محسن بیاتی نیا از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که توپ او به طرز خطرناکی از کنار دروازه راه آهن راهی بیرون شد. 
دقیقه ۲۰- ضربه ایستگاهی مهدی رجب زاده در حالی که می‌رفت دروازه راه آهن را باز کند درون دستان قدرتی پور قرار گرفت. 
دقیقه ۲۶- ارسال مرتضی تبریزی از سمت چپ با کنترل ناقص بیاتی نیا روبرو شد که مدافعان حریف اجازه ادامه کار به وی ندادند. 
دقیقه ۳۹- ضربه سنگین تبریزی از پشت محوطه از کنار دروازه 
دقیقه ۴۱- ارسال حدادی‌فر از روی نقطه کرنر از همه عبور کرد و به عشوری رسید اما ضربه روی پای این بازیکن که می‌رفت دروازه راه آهن را بازکند به بیرون رفت. 
دقیقه ۴۴- ارسال محسن ایران نژاد از سمت چپ با ضربه سر تبریزی همراه بود اما این توپ هم با اختلاف به بیرون رفت. 
دقیقه ۵۰- ضربه ایستگاهی مهدی رجب زاده به تیر دروازه برخورد کرد و توسط مدافعان راه آهن برگشت داده شد. 
دقیقه ۸۵- ارسال بازیکنان راه آهن از سمت چپ با قیچی برگردان حمید منوچهری روی طاق دروازه ذوب آهن نشست. 
شرح گل‌ها: 
صفر – یک ذوب آهن (دقیقه ۶۲: اسماعیل فرهادی ): ارسال کوتاه مهدی رجب زاده از سمت راست با کنترل خوب بیاتی نیا روی پای فرهادی نشست و ضربه سنگین فرهادی در زاویه مخالف آرام و غلتان در کنج دروازه راه آهن جای گرفت. 
اتفاق ویژه: 
ذوب آهن بعد از ماهها کابوس سقوط با پیروزی برابر راه آهن، جشن بقا گرفت. بدون شک امشب ذوبی‌ها بابت این نتیجه یک خواب آرام را تجربه خواهند کرد. 
بهترین بازیکن:
امروز مهاجمان ذوب آهن هرچه در توان داشتند به کار گرفتند تا شبی آرام را بعد از ماهها اضطراب و دلهره برای خود و هواداران فوتبال اصفهان رقم بزنند. اما در این میان اسماعیل فرهادی با گل حیاتی که به ثمر رساند می‌تواند عنوان بهترین بازیکن این دیدار را از آن خود کند. 

     
آی اسپورت
2014-04-11 21:22:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر