فهرست
استتوس/ خداحافظی آخرین جنگجو: دردسرساز با شرف
استتوس/ خداحافظی آخرین جنگجو: دردسرساز با شرف

استتوس/ خداحافظی آخرین جنگجو: دردسرساز با شرف

تابستان 91، برای پرسپولیسی‌ها خاطره انگیز بود. ستاره‌های لیگ برتر، پشت دفتر رویانیان صف کشیده بودند تا با دست خالی به دفتر او بروند و با یک عکس یادگاری و سوئیچ ماشین برگردند. انصاری‌فرد، قاضی، گردان، سیدجلال، بنگر، ماهینی و مانوئل ژوزه. سال بعد، نوبت پیام و خلعتبری و دهنوی و دایی شد. لیست طولانی که فقط درخشیدن در تابستان را بلد بودند و با شروع فصل سرما، یاد اعتصاب افتادند. از بین همه این بازیکنان، فقط یک نفر در پرسپولیس ماند. 4 سال ماند و امسال، پرونده‌اش بسته شد.

سیدجلال به رحیمی قول داده بود بعد از گرفتن مطالبات‌اش پای میز مذاکره بنشیند اما به محض اینکه پول به حسابش ریخته شد، سر از الاهلی و قطر درآورد. آن روز بجز رحیمی تازه وارد، هیچکس از کار سیدجلال غافلگیر نشد. چرخش محمد نوری کاپیتان پرسپولیس به المسیمیر هم کسی را شگفت زده نکرد. نوری یک سال در قطر فقط گل خوردن تیمش را تماشا کرد اما خوب پول گرفت و همین، از همه چیز مهمتر بود. پرسپولیسی‌ها از مدت‌ها قبل، می‌دانستند نباید از سیدجلال و نوری انتظاری داشته باشند. از روزی که آن‌ها در کنار حقیقی و خلعتبری و دایی در اوج کورس قهرمانی بخاطر عقب افتادن مطالبات‌شان تمرین را تعطیل کردند و پسپولیس، جام را از دست داد. در آن تیم، فقط چند نفر با اعتصاب مخالفت کردند و یک نفر جلوی بقیه ایستاد. بنگر هم مثل بقیه طلب داشت و ماشین بی‌سند گرفته بود اما حاضر نشد برای سنددار شدن ماشینش، تیم را هفته‌های آخر زمین بگذارد. سال قبل که طارمی در نقش دایی رهبر اعتصاب شد هم بنگر دست انصاری و خارجی‌ها را گرفت و نگذاشت تمرین تعطیل شود. بنگر بی‌اشتباه نبود، اما هر سال اولین نفر قراردادش را تمدید کرد، بدون اعتراض روی نیمکت نشست و هیچوقت، تابستان پرسپولیس به ترس جدایی و حضور او در دیگر تیم‌ها نگذشت. حالا سیدجلال برگشته و پرسپولیس، بنگر را کنار گذاشته است. بازیکنی که هیچوقت پای معامله‌ای که پرسپولیس وجه معامله آن باشد ننشست. بنگر رفت و از این به بعد، باید یادمان باشد از کسی انتظار نداشته باشیم جلوی بقیه بایستد و به چیزی غیر از منافعش فکر کند. یادمان باشد اگر آن‌ها نروند، یک روز خودمان بیرون‌شان می‌کنیم.

تابستان شلوغ، برای هر کسی هیجان انگیز باشد برای ما نیست. مایی که نگرانیم فصل بعد و وقتی پول به حساب امیری و سیدجلال نرسد، چه بلایی سرمان می‌آید. دیگر هیچکس هم نیست که جلوی آن‌ها بایستد. هیچکس تک و تنها تمرین نمی‌کند. وقتی بازیکنان سر پنالتی زدن دعوای‌شان شد، کسی بین‌شان را نمی‌گیرد. حالا پرسپولیس، «بازیکن بزرگ» زیاد دارد اما «بزرگتر» ندارد.


مینا فرحبخش
  ۱۲  
آی اسپورت
2016-06-12 15:26:34
نظر دهید

۱۲ نظر
هومن
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۳۳
خدا حافظ با غیرت!هیج وقت فراموشت نمیکنیم!
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۳۹
کاش می شد بنگر تو تیم بمونه..حتی اگه بازی نکنه
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۱۲
واقعا حیف بنگر
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۴۹
بنگر باید می موند…
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۲
حیف...
ما همه لنگی هستیم
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۴۷
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
mazyiar
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۵۹
چقدر متن خوبی نوشتین...
واقعا ضغیف شده بنگر ولی غیرتش فوق العاده بود...
حالا که برانکو هیچ جوره نمیخوادش نمیشه کاری کرد ولی منتظرش میمونیم تا یه روز دوباره برگرده به پرسپولیس البته نه به عنوان بازیکن...
rza
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۳۴
تا بوده چنین بوده تا باد چنین بادا
-
يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۴۷
عجب متنی آفرین
بزرگتر داشتن تیم خیلی خیلی مهمه بنگر روی نیمکت هم روی ثبات تیم مهم بود
-
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۳۲
از سپاهان رفت و گفت میخوام شخصیت قهرمانی را با خودم ببرم پرسپولیس.پس چی شد؟ سپاهان بدون بنگر هم قهرمانی لیگ گرفت هم حذفی ولی بنگری خخخخخخخخخ
سپاهانی
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۳۳
از لنگ پرتش کردند بیرون.مظهر تعصبشون با لگد شوت شد بیرون.خخخخخخخخخخخ
4444 برزو 999999999
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۳۷
لنگی ها نباید با محسن زامبی این رفتار زشت رو می کردند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر