فهرست
انتقال عجیب؛ دورگه تیمور شرقی – برزیلی در سپاهان
انتقال عجیب؛ دورگه تیمور شرقی – برزیلی در سپاهان

انتقال عجیب؛ دورگه تیمور شرقی – برزیلی در سپاهان

آی اسپورت - یک مهاجم دورگه آسیایی به سپاهان پیوست. پدرو هنریکه اولیویرا که دو ملیتی محسوب می شود متولد 17 ژانویه 1992 در سائوپائولو برزیل است. دارای قدی معادل 183 سانتی متر بوده و پست تخصصی او مهاجم است.
پدرو 24 ساله فوتبال خود را از سال 2004 و در تیم جوانان سائوپائولو آغاز کرد و پس از 3 سال بازی در این باشگاه در سال 2008 به تیم جوانان گرمیو نقل مکان کرد. وی در سال 2011 فوتبال خود در رده بزرگسالان را آغاز کرده و در تیمهای مختلف برزیلی از جمله موگی میریم، اوبرابا، سانتاکروزنس و پترولینا سوشال به بازی پرداخت. پدرو در سال 2014 قاره آسیا را برای ادامه دوران حرفه ای فوتبال خود انتخاب کرد و به تیم المسیمیر قطر پیوست و با درخشش در این تیم توانست در پایان لیگ با انجام 12 بازی و زدن 9 گل عنوان آقای گلی لیگ قطر را به خود اختصاص دهد.
پس در سال 2015 به تیم العروبة عمان پیوست و پس از آن نیز به عضویت تیم PKNS FC مالزی درآمد و در این تیم نیز خوش درخشید و توانست در 13 بازی 8 گل به ثمر برساند. پدرو همچون روال گذشته سال بعد تیم خود را تغییر داد و در سال 2016 به تیم ایرفورس سنترال تایلند پیوست.
اما نکته جالب در مورد پدرو هنریکه برزیلی اینکه او در 3 دسامبر 2013 توانست پاسپورت جمهوری دموکراتیک تیمور شرقی را دریافت کرده و ملیت آسیایی برگزیند و از این رو وی به عنوان بازیکن دو ملیتی برزیلی - تیمور شرقی به حساب می آید و از او به عنوان سهمیه آسیایی استفاده می شود. وی 4 بازی برای تیم ملی زیر 23 سال تیمور شرقی انجام داده است و موفق به زدن یک گل نیز شده است. پدرو پس از انجام توافقات لازم با عبدالله ویسی با عقد قراردادی یکساله به تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان پیوست.
 
 
کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-13 09:29:18
نظر دهید
۱ نظر
-
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۰۹
دوملیتی با دورگه فرق داره!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر