فهرست
توصیف جلالی از وضعیت نقل و انتقالات: ویران کننده!
توصیف جلالی از وضعیت نقل و انتقالات: ویران کننده!

توصیف جلالی از وضعیت نقل و انتقالات: ویران کننده!

آی اسپورت - مجید جلالی سرمربی جدید پیکان از شرایط حاکم بر بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران به شدت ناراضی است. او از قوانین این بازار هم ایرادات فراوانی گرفته است. گزیده نظرات جلالی را در این باره می‌خوانید:
 
*تمام این مشکلات حاضر قوانینی است که در حوزه نقل و انتقالات وجود دارد. به نظرم قوانین نقل و انتقالات فوتبال ایران ویران کننده است. اگر نگاه کنید متوجه می‌شوید قرارداد ۸۰ درصد بازیکنان تقریبا تمام تیم‌ها یکساله است و با اتمام لیگ، باید دوباره تیم را از نو جمع و جور کرد. همین موضوع به آشفتگی بازار کمک می‌کند.
 
*اصلا درک نمی‌کنم که چرا نقل و انتقالات باید تا ۶ هفته بعد از شروع لیگ ادامه داشته باشد؛ در صورتی که همه می‌دانیم چنین چیزی به فوتبال کمک نمی‌کند. چرا باید دوره نقل و انتقال بازیکنان ۴ ماهه باشد؟ دوره نقل و انتقال بازیکنان لیگ برتر باید دو هفته باشد و بعد از دو هفته یک مهلت دیگر برای جذب یکی دو بازیکن دیگر بدهند. اینکه بخواهند دوره جذب بازیکن را ۴ ماهه بگذارند، نه به نفع فوتبال است و نه به نفع بازیکن. این کار به بازیکنان فرصت می‌دهد که در تمام باشگاه‌ها یک چرخی بزنند و بعد از اتمام دوران بدنسازی، تیم خود را انتخاب کنند.
 
*قوانین را باید بر اساس ظرفیت فوتبالی و شرایط حاکم بر آن کشور طراحی کنیم. نمی دانم چرا به این مسائل رسیدگی نمی شود و اصلا برایش اهمیت قائل نیستند. در مراکز تصمیم گیری فوتبال باید امثال من و علی دایی باشیم؛ کسانی که در بطن فوتبال هستند و با مشکلاتی که به فوتبال لطمه می‌زند، آگاهند.
 
*ما تمریناتمان را از فردا آغاز می‌کنیم. دوست داریم تیممان کامل باشد ولی این دیگر دست ما نیست. با هر بازیکنی که صحبت می‌کنیم می‌گوید از استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتورسازی پیشنهاد دارم. اینها مشکلات فوتبال ماست.
 
کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-06-13 12:22:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر