فهرست
چهره‌یِ روز: نینجا در شبِ سرنوشت
چهره‌یِ روز: نینجا در شبِ سرنوشت

چهره‌یِ روز: نینجا در شبِ سرنوشت

آی‌اسپورت - «من معمولا میگم فوتبالِ منو عوض نکرده. اما این درست نیست. پول همه چیز را عوض میکنه و حالا خیلی سخت‌تر میتونم خودمو کنترل کنم.» موهایِ پانکی، خالکوبی‌های زیاد، کولکسیونِ ماشین‌هایِ پرسرعت و پارتی‌هایِ بزرگ همه نکاتی هستند که راجا ناینگولان را با آن می‌شناسیم. اما هافبکِ جنگنده‌یِ روسونری که لقبِ نینجا را از هودارانش گرفته، فرایِ تمامِ اینه مردی رو راست و صادق است. برایِ همین بازیِ امشبِ ایتالیا مقابلِ بلژیک برایِ او معنایِ خاصی می‌دهد.
ناینگولان امشب مقابلِ همبازی‌هایش دانیله دروسی و الساندرو فلورنتزی به زمین می‌رود. مهمتر از آن ناینگولان مقابلِ، بوفون، بارتزالی، کیلینی و بونوچی، یوونتوسی‌هایی قرار می‌گیرد که بارها اعلام کرده هرگز حاضر نیست برایشان و کنارشان بازی کند. دشمنیِ نینجا با بیانکونری تا حدی است که بعد از خبرِ پیوستنِ احتمالیِ میرالم پیانیچ به یوونتوس او همبازیش را تهدید کرد که هرگز دیگر باهاش حرف نخواهد زد.
اما مربی‌ای که قصدِ آوردنِ ناینگولان به یوونتوس را داشت، مربی‌ای که امشب ایتالیا را مقابلِ بلژیک رهبری می‌کند، بعد از یورو به چلسی می‌رود و او را هدفِ اصلیِ ترنسفرِ تابستانی‌اش قرار داده. آنتونیو کونته در ناینگولان یک آرتورو ویدالِ دیگر می‌بیند، یک هافبکِ باکس-تو-باکسِ جنگنده‌یِ همه‌کاره، یک رهبرِ درونِ زمین. صداقتِ ناینگولان باعث می‌شود تا حدس زدنِ درباره‌یِ آینده‌اش ساده‌تر شود: «تیبو کورتوا و ادن ازارد بهم گفتن بیام چلسی.» اما ناینگولان برعکسِ پیانیچ برایِ رفتن از رم دست و پا نمی‌زند: «میشه از خودت بپرسی خب چرا نرم انگلیس؟ و میتونی این سوال را برعکس هم بپرسی. چرا همه چیز را ترک کنم و برم جایی دیگه که موفق نباشم.»
راجا ناینگولان امشب در لیون در لباسِ بلژیک با آینده‌یِ خودش روبرو می‌شود، سرنوشتی که یا کنارِ دروسی و فلورنتزی خواهد بود یا تحتِ فرمانِ کونته.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-13 15:50:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر