فهرست
سرنوشت تلخ سه پرسپولیس کهکشانی: زنگ خطر برای برانکو
سرنوشت تلخ سه پرسپولیس کهکشانی: زنگ خطر برای برانکو

سرنوشت تلخ سه پرسپولیس کهکشانی: زنگ خطر برای برانکو

آی اسپورت - فصل پیش، برانکو برای به اوج برگرداندن پرسپولیس تیم جوانی بست و زیاد دنبال ستاره‌های بزرگ لیگ برتر نبود. کمتر کسی انتظار داشت کامیابی‌نیا، رضاییان، انصاری، مسلمان و احمدزاده در پرسپولیس اینطور بدرخشند و ستاره شوند. پرسپولیس موفق لیگ پانزدهم، حالا سراغ یک تیم کهکشانی رفته تا این بار بدون حرف و حدیث جام را بالای سر ببرد. برانکو با امیری، بیرانوند، سیدجلال، ساسان انصاری و دو نفر از بین ترابی، نانگ، مهرداد محمدی یا کاوه رضایی فصل بعد یک تیم بزرگ و کهکشانی در اختیار خواهد داشت. کهکشانی که معمولا برای سرخ‌ها خوش یمن نبوده است.

پرسپولیس در 15 دوره قبلی لیگ برتر، سه بار پروژه بستن یک تیم کهکشانی را امتحان کرده است. بار اول، آن‌ها با استخدام دایی و کاظمیان و کاویانپور تیمی رویایی ساختند اما در نهایت، به رده‌ای بهتر از پنجم نرسیدند. لیگ هشتم، این بار پرسپولیس قهرمان قطبی ستاره‌هایی مثل علی کریمی، توره، پتروویچ و زارع را استخدام کرد اما آخر فصل در رده پنجم قرار گرفت. پرسپولیس کهکشانی رویانیان در لیگ دوازدهم هم با انصاری‌فرد، سیدجلال، بنگر، ماهینی، گردان، نیلسون و قاضی نهایتا هفتم شد.

دو رده پنجمی و یک رده هفتم، بدترین کارنامه ممکن برای سه پرسپولیس کهکشانی در دوره مدیریت غمخوار، مصطفوی و رویانیان است. به خصوص لیگ هشتم، که پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر بود اما با ستاره‌های جدیدش سهمیه آسیایی هم نگرفت. موضوع نگران کننده‌تر برای برانکو، اینکه دو مربی آخری که پرسپولیس کهکشانی را از مدیران باشگاه تحویل گرفتند، تا آخر فصل روی نیمکت تیم دوام نیاوردند. قطبی وسط فصل تیم را رها کرد و ژوزه نیم فصل از تیم اخراج شد. البته تفاوت بزرگ برانکو با نمونه‌های قبلی، بستن شدن تیم توسط اوست. بگوویچ، قطبی و ژوزه، همگی زمانی تیم را تحویل گرفتند که بازیکنان خریداری شده بودند اما برانکو حداقل بر اساس ادعایی که کرده، نقش مستقیمی در انتخاب بازیکنان جدید داشته است.
کد خبر: 9406
  ۴  
آی اسپورت
2016-06-13 16:04:49
نظر دهید

۴ نظر
-
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۰۹
فصل هشتم چون قطبی رفت اونجوری شد
-
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۲۱
فصل هشتم تیم تا زمان قطبی سوم جدول بود و در فاصله چهار امتیازی صدر. اما چه کنیم که اوباش قطبی رو فراری دادن و قهرمان مجدد رو از پرسپولیس گرفتن.
-
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۵
مشکل اون کهکشانی ها این بود که رویانیان نتونست ثبات ایجاد کنه و پرسپولیس علی رغم کهکشانی بوده با نظر سرمربی تیم بسته نشده بود و ناقص بود. مثلاً پرسپولیس ژوزه ناقص بود و یه هافبک دفاعی هم نداشت.
-
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۳۹
تیم ژوزه هافبک دفاعی نداشت کار به جایی رسید که مهدوی کیا به عنوان هافبک دفاعی میرفت تو زمین همون بازیکن هایی که نیم فصل برا یحیی گرفتن میدادن به ژوزه تیم راحت تا سوم بالا میومد پرسپولیس با ژوزه داشت کم کم جون میگرفت که پیرمرد رو برکنار کردن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر