فهرست
چهره‌هایِ روز: بومگارتلینگر، سیگردسون و موتینیو
چهره‌هایِ روز: بومگارتلینگر، سیگردسون و موتینیو

چهره‌هایِ روز: بومگارتلینگر، سیگردسون و موتینیو

جولین بومگارتلینگر
 
در فصلِ درخششِ ماینتز و ششم شدنش در بوندسلیگا، هافبکِ اتریشی این تیم به قدری درخشید که قبل از شروعِ یورو به بایر لورکوزن پیوست. بومگارتلینگر هافبکِ دفاعیِ قدرتمندی است با تخصصِ خراب کردنِ بازیِ حریف. در فصلِ پیشِ بوندسلیگا هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ او تکلِ موفق نداشت (115). بومگارتلینگرِ 28 ساله در سیستمِ 1-3-2-4 اتریش کنارِ آلابا در مرکزِ خطِ میانی بازی می‌کند با دوندگی و جنگندگیِ زیادیش سعی می‌کند بارِ دفاعی را از رویِ دوشِ ستاره‌یِ بایرن مونیخ بر دارد و آزادیِ عملِ بیشتری برایِ نفوذ و تمرکز بر بعدِ هجومی به او بدهد.
 
گیلفی سیگردسون
 
قهرمانِ ملیِ ایسلندی‌ها مهمترین عملِ صعودِ این تیم به اولین تورنمنتِ معتبرش بود. هافبکِ سوانزی یک تنه هر 3 گلِ تیمش در دو پیروزیِ 2-0 و 1-0 مقابلِ هلند را زد و باعثِ حذفِ تیمِ سومِ جهان از دورِ مقدماتیِ یورو 2016 شد. لارس لاگربک، مربیِ ایسلند درباره‌یِ سیگردسون می‌گوید: «اون یک هافبکِ دو کاره است. هم وقتی حمله می‌کنیم و هم وقتی توپ نداریم کاملا در جریانِ بازیه. این کیفیتیه که گیلفی را تبدیل به بازیکنِ خاصی میکنه. من در هر تیمی میتونه ثابت بازی کنه.» سیگردسون در سوانزی معمولا نقشِ هافبکِ شماره‌یِ 10 را بازی می‌کند و با شوت‌هایِ خودش و قدرتِ بازیسازی‌‌اش مهمترین عنصرِ هجومیِ تیمش به حساب می‌آید. اما در ایسلند نقشِ او سنگین‌تر است و باید به عنوانِ هافبکی باکس-تو-باکس بازی کند، نقشی که البته به خوبی ازش برآمده. اگر قرار باشد ایسلند به شگفتی‌آفرینیش در اروپا ادامه دهد، باید به جادویِ گیلفی سیگردسون امیدوار باشد.
 
ژائو موتینیو
 
شکی نیست که وقتی پرتغال به زمین می‌رود همه‌یِ نگاه‌ها به کریستیانو رونالدو است. اما در تیمِ فرناندو سانتوس مغزِ متفکر و کارگردانِ بازی ژائو موتینیو است. موتینیو که سومین یورویش را تجربه می‌کند فصلِ چندان خوبی را در موناکو پشتِ سر نگذاشت و مصدومیت مانعِ درخششِ همیشگی‌اش شد. اما برایِ پرتغال نقشِ او همچنان کلیدی‌ترین است. اگر قرار باشد رونالدو در موقعیت‌هایِ گلِ زیاد قرار بگیرد و برایِ آقایِ گلی بجنگد، نگاهش باید به ساق‌هایِ هنرمندِ موتینیو باشد، بازیکنی که بالافاصله بعد از اعلامِ خبرِ رسمیِ مورینیو و منچستر یونایتد، شایعه‌یِ نقلِ مکانش به اولدترافورد پیچید.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-14 11:08:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر