فهرست
آمار: دژاوو برایِ لوکاکو
آمار: دژاوو برایِ لوکاکو

آمار: دژاوو برایِ لوکاکو

آی‌اسپورت – فوریه‌یِ امسال بود که روملو لوکاکویِ 23 ساله اعلام کرد دوست دارد از فصلِ بعد برایِ تیمی بزرگ و در چمپیونز لیگ بازی کند. مهاجمِ سابقِ چلسی این فصل با 25 گل در 48 بازی برایِ اورتونِ افت کرده، بهترینِ آمارِ خودش را به جا گذاشت. اما افتِ محسوسِ او بینِ ماه‌هایِ مارچ و می که باعث شد در 10 بازیِ پیاپی موفق به گل زدن نشود نگرانی‌هایی برایِ مارک ویلموتس پدید آورد. با این وجود مربیِ بلژیک در دیدار مقابلِ ایتالیا باز هم لوکاکو را در ترکیبِ اصلی قرار داد و کریستین بنتکه، دیووک اوریگی و میچی باتشوایی را نیمکت‌نشین کرد. نمایشِ لوکاکو در این بازی البته ویلموتس را قطعا از این تصمیم پشیمان کرد.
بهترین تعریف از نوعِ بازیِ لوکاکو مقابلِ ایتالیا را تیری آنری داشت: "پسیو". لوکاکو در جریانِ بازی به هیچ وجه از پسِ بونوچی و کیلینی و بارتزالی برنیامد، تک موقعیتِ عالی‌ای که داشت را بیرون زد و وقتی بونوچی از 50 متری به جاکرینی پاسِ گل داد حتی نزدیکش هم نشد تا پرسش کند. لوکاکو در کلِ دقایقی که در بازی بود حتی یک جدالِ هوایی را هم نبرد و کمترین درصدِ پاسِ صحیح بینِ بازیکنانِ بلژیک را داشت (66.7). برایِ همین بود که مارک ویلموتس بالاخره در یک ربعِ آخر تصمیم به تعویضش گرفت و اوریگی را زمین فرستاد. این سناریویی بود که دقیقا در جامِ جهانی هم پیش آمد. اوریگی در بازیِ اولِ بلژیک مقابلِ الجزایر به جایِ لوکاکو به زمین رفت و وقتی در بازیِ دوم مقابلِ روسیه همین تعویض تکرار شد، مهاجمِ لیورپول گلِ برتریِ تیمش را زد و لوکاکو را نیمکت‌نشین کرد.
با توجه به رشدی که اوریگی این فصل زیرِ نظرِ یورگن کلوپ داشته و همینطور فرمِ خوبِ باتشوایی با 17 گلی که برایِ مارسیِ بحران زده در لیگِ یک زد، بعید نیست لوکاکو از بازیِ بعد دوباره نیمکت‌نشین شود، اتفاقی که می‌تواند رویِ آینده‌اش و ترنسفرِ احتمالی‌اش در تابستانِ 2016 تاثیری منفی بگذارد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-14 11:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر