فهرست
برای انگلیس و هواداران راستین سه شیر؛ سوته‌دلان!
برای انگلیس و هواداران راستین سه شیر؛ سوته‌دلان!

برای انگلیس و هواداران راستین سه شیر؛ سوته‌دلان!

1- طرفداران تیم ملی انگلیس لایق واژه سوته دلان هستند. بد اقبالی و ناسازگاری فلک آنهارا رها نمی کند. دیروز فقط چند ثانیه با یک آغاز مطمئن در جام ملت های اروپا فاصله داشتند اما در دقیقه 93 دروازه شان به سادگی گشوده شد تا نتیجه مساوی یک بر یک رقم بخورد. نتیجه ای که تناسبی با برتری خیره کننده انگلیس مقابل روسیه نداشت.

2- انگلیس تیمی جوان، با استعداد، پراشتیاق و کم تجربه است. تیمی که مدافعانش به روال فوتبال جزیره در بازیسازی و راه انداختن جریان تاکتیکی عاجز هستند و گوش های تکنیکی شان متناسب با ضرباهنگ و رفت و برگشت های معمول فوتبال باشگاهی این کشور، در مورد لو دادن متعدد توپ اخساس خجالت نمی کنند.


3- هاجسون تیم خود را بر مبنای تاتنهام چیده بود.پنج بازیکن نایب قهرمان لیگ جزیره در ترکیب اصلی بودند. دو مدافع کنار (واکر و رز )، هافبک دفاعی (دایر) ، هافبک نفوذی (علی) و مهاجم(هری کین) . ترکیب نیمکت ذخیره ها اما روی لیورپول بنا شده بود.استوریج و میلنر و هندرسون و کلاین 4 لیورپولی بودند که در لیست ذخیره ها قرار داشتند و لالانا تنها بازیکن فیکس آنها بود. از قهرمان جزیره یعنی لستر سیتی تنها جمی واردی در لیست هاجسون حضور داشت که او هم تا انتها بر روی نیمکت میخکوب شد.

4- انگلیسی ها با سیستم 1-4-1-4 بازی می کردند. اریک دایر تنها هافبک دفاعی تیم بود و رونی و دلی علی وظیفه بازیسازی داشتند و لالانا و استرلینگ هم گوش های تکنیکی تیم محسوب می شدند. هری کین تک فوروارد تیم بود.

5- به غیر از بازی عالی کایل واکر در دفاع راست، بهترین و موثرترین بازیکن سه شیرها وین رونی بود که در نقش هافبک بازیساز جایی بازی می کرد که زمانی در انحصار پل اسکولز کبیر و یا فرانک لمپارد بود. رونی همچون یک شاگرد خلف فرگوسن ارزش نگهداری توپ و رد و بدل شدن سالم آن را می دانست. برخلاف علی و استرلینگ که در هیستری سرعت و تکنیک، معمولا توپ هارا دودستی تقدیم حریف می کردند. هاجسون اما بعد از گل برتری، در حرکتی عجیب که احتمالا نشانه عقب نشینی او در مقابل فشار مطبوعات انگلیس برای عدم استفاده از رونی بود اورا بیرون کشید و در 15 دقیقه انتهایی توپ و میدان را به حریف ناتوان خود یعنی روسیه بخشید و جزایش را هم با گل دقیقه 93 پرداخت کرد.

6- در خط دفاعی روس ها، پدیده ای بازی می کرد به نام ایگناشویچ .این مدافع کهنسال 35 ساله علاقه بسیاری به بازیسازی از قلب دفاع داشت و تا انتهای بازی با اعتماد به نفس و پشتکاری قابل توجه، توپ های بلندی را به کناره های زمین برای هافبک ها و مهاجمان می فرستاد که تقریبا همه آنها راهی اوت شدند . نمایش او به شدت خاطره کریم باقری در بازی برگشت با ایرلند جنوبی در پلی آف جام جهانی 2002 رازنده می کرد. در آن بازی هم آقا کریم به تعداد موهای سر اقدام به تعویض منطقی بازی می کرد که همه شان هم راهی خارج زمین شدند! آن بازی آن قدر وحشتناک بود که کریم باقری 7 سال لقای بازی در تیم ملی را به عطایش بخشید. به هرحال ایگناشویچ در فهرست مدافعان کهنسال و فرتوت و پراز ضرر، رفت کنار پاتریس اورا قرار گرفت. اورا بعد از نابود کردن رویای قهرمانی یوونتوس در باشگاه های اروپا دربازی با بایرن مونیخ، کم مانده بود فرانسه را نیز مقابل رومانی به یک تساوی تحقیر آمیز مجبور کند.


7- انگلیس بازی ای را که باید با اختلاف سه گل می برد مساوی کرد و ولزی ها بازی ای را که شایسته شکست بودند با نتیجه دو بر یک از اسلواکی بردند. ولز این خاصیت را دارد که مثل ترکیه جام 2008 ، به تیم محبوب امسال بدل شود.

آرش خوشخو، فرهنگستان فوتبال
     
آی اسپورت
2016-06-14 13:24:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر