فهرست
کاربری که علیفر را دست انداخت: فکر نمی‌کردم کلکم بگیرد!
کاربری که علیفر را دست انداخت: فکر نمی‌کردم کلکم بگیرد!

کاربری که علیفر را دست انداخت: فکر نمی‌کردم کلکم بگیرد!

آی اسپورت - سرهنگ علیفر، گزارشگر بازی لهستان و ایرلند شمالی در اواسط مسابقه این دو تیم گاف جالبی داد. او که اطلاعاتش را از ویکی پدیا به دست می‌آورد به اشتباه نام مهندس ناظر استادیوم شهر "نیس" را امیر دولاب معرفی کرد. اما ماجرا چه بود؟

ماجرا از این قرار است که شب قبل از بازی لهستان و ایرلند، یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به نام امیر دولاب که از شیوه جمع آوری اطلاعات سرهنگ علیفر مطلع بوده است به صفحه ویکی پدیا می‌رود و نام مهندس ناظر را به اسم خودش تغییر می‌دهد.

امیر دولاب در مورد اینکه هدفش از این‌کار چه بوده است به ایلنا گفت: «من می‌دانستم که سرهنگ علیفر اطلاعاتش را از ویکی پدیا به دست می‌آورد، شب قبل از بازی با یکی از دوستانم حرف می‌زدم که قرار شد این کار  را انجام دهم، هدف خاصی هم نداشتم و فکر نمی‌کردم که سرهنگ علیفر از آن استفاده کند.»

هدف او از این کار نوعی اعتراض به عملکرد ضعیف صداوسیما در انتخاب گزارشگران مسابقات فوتبال بوده است: «صداوسیما به مخاطب خودش اهمیت نمی‌دهد، بالاخره یک جا مخاطب به ستوه می‌آید. باید قبول کرد که گزارشگرهای ما قدیمی شده‌اند و مثل گزارشگرهای خوب دنیا عمل نمی‌کنند. من بعد از سحر بازی‌های بسکتبال را نگاه می‌کنم و لذت می‌برم. این بدیهی است که انتخاب گزارشگر مناسب باعث جذب بیننده می‌شود. دیروز بازی اسپانیا و چک یک گزارشگر جوان بازی را گزارش کرد که من واقعا از دیدن بازی لذت می‌بردم، امیدوارم صدا و سیما به سلیقه مخاطبش اهمیت بدهد و نسبت به این مسائل بی‌اهمیت نباشد.»کد خبر: 9406
  ۲  
آی اسپورت
2016-06-14 15:07:10
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۴
دمت گرم پسر
-
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۷
دمش گرم. مردک بیسواد رو رسوا کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر