فهرست
رحمانی: شماره 7 وظیفه ام و توقعات را دو برابر می کند
رحمانی: شماره 7 وظیفه ام و توقعات را دو برابر می کند

رحمانی: شماره 7 وظیفه ام و توقعات را دو برابر می کند

آی اسپورت- بالاخره طلسم شکست و بختیار رحمانی را در لیگ شانزدهم با پیراهن استقلال می بینیم. او از این اتفاق خوشحال است و به هفته نامه «فوتبال ایرانی» می گوید:«استقلال از بچگی تیم محبوب و موردعلاقه ام بوده است. این را همه می دانند و نیازی ندارم که با این حرفها بخواهم خودم را در دل هواداران جا کنم. من از ته قلبم و با تمام احساسم تصمیم گرفتم استقلالی شوم و بابت این موضوع هم خیلی احساس خوبی دارم. در واقع احساسم قابل توصیف نیست و انگار سالهاست بازیکن استقلال هستم».
 
* با استقلال قرارداد میلیاردی بستی؟
از لحظه ای که تصمیم گرفتم استقلالی شوم پیش بینی می کردم انواع و اقسام حاشیه ها در انتظارم باشد. قرارداد من در باشگاه موجود است و همه چیز طبق اصول و عرف فوتبال ایران است. بالاخره هر بازیکنی هم قیمتی دارد. من نمی گویم میلیاردی هستم یا نیستم اما پولی که قرار است بگیرم کاملا معقول و منطقی است. ضمن اینکه قرار است این قرارداد در سازمان لیگ ثبت شود پس باید یک رقم معقول باشد. درضمن قراردادهای باشگاه استقلال زیرنظر وزارت ورزش و جوانان است و مطمئن باشید تخلفی رخ نمی دهد.
* اما پرسپولیسی ها مدعی هستند پیشنهاد میلیاردی به تو داده اند و حتما استقلال خیلی بیشتر داده که تو آبی پوش شده ای.
اصلا اینطور نیست. من اگر به دنبال گرفتن پول بیشتر بودم همین پیشنهاد پرسپولیس را مطرح و بازار گرمی می کردم. همه من را می شناسند و می دانند همیشه استقلالی بوده ام. تا قبل از این هم بارها بحث استقلالی شدنم مطرح بود اما هر سال اتفاقاتی مانع رفتنم به استقلال می شد. یکی، دو سال فولادی ها رضایت نامه ام را ندادند و بعد هم که بحث سربازی ام پیش آمد. من برای پرسپولیسی ها احترام زیادی قایل هستم اما انتخاب من استقلال بود و با پول کمتر هم حاضر بودم استقلالی شوم. حتما یادتان هست که در نیم فصل هم بحث استقلالی شدنم مطرح بود.
* یعنی مسایل مالی در استقلالی شدنت نقش نداشت؟
مسایل مالی هم اهمیت دارد اما من اگر می خواستم پول را ملاک انتخاب تیمم قرار دهم به قطر می رفتم چون پیشنهادات مالی خیلی خوبی داشتم اما به خاطر پیراهن استقلال قید پول را زدم و آبی پوش شدم.
* همین را می خواستم بپرسم. بالاخره طلسم استقلالی شدنت شکست. چه احساسی داری؟
استقلال از بچگی تیم محبوب و موردعلاقه ام بوده است. این را همه می دانند و نیازی ندارم که با این حرفها بخواهم خودم را در دل هواداران جا کنم. من از ته قلبم و با تمام احساسم تصمیم گرفتم استقلالی شوم و بابت این موضوع هم خیلی احساس خوبی دارم. در واقع احساسم قابل توصیف نیست و انگار سالهاست بازیکن استقلال هستم.
* تماشاگران استقلال در بازی با تراکتورسازی برای تو سنگ تمام گذاشتند و خواستار استقلالی شدنت بودند. این موضوع چقدر روی تصمیمات تو تاثیر داشت؟
یکی از اصلی ترین دلایل استقلالی شدنم همین محبت هواداران است. از اینکه قبل از پیوستن به استقلال این همه پیش هواداران محبوب هستم خیلی برایم ارزش دارد و واقعا احساس غرور می کنم. محبت هواداران به من انگیزه زیادی برایم ایجاد کرده است. صادقانه می گویم هواداران استقلال را دوست دارم و خودم را مدیون محبت های شان می دانم که بدون انجام یک بازی برای تیم شان این همه مرا مورد لطف قرار داده اند.
* برای استقلالی شدن با کسی هم مشورت کردی؟
من سالها منتظر استقلالی شدن بودم و الان که بالاخره شرایط فراهم شد با جان و دل به استقلال آمدم. البته با برخی از مربیان سابقم و چند بازیکن قدیمی استقلال هم مشورت کردم و به این نتیجه رسیدم که بهترین تصمیم برایم استقلالی شدن است.
* حتما یکی از بازیکنان قدیمی استقلال که با او مشورت کردی مهدی رحمتی است.
من با مهدی رابطه دوستانه و نزدیکی دارم و همیشه با او در ارتباط هستم. با رحمتی هم مشورت کردم و او هم به بهترین شکل مرا راهنمایی کرد.
* درست است که رحمتی در انتقال تو به استقلال نقش داشت؟
نمی دانم این حرفها از کجا درآمده است. من با نظر مستقیم علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی استقلال به این تیم پیوستم و موضوع دیگری مطرح نیست. از همه خواهش می کنم دست از شایعه و جوسازی بردارند و اجازه دهند من در استقلال آرامش داشته باشم.
 * کار کردن با منصوریان را چطور می بینی؟
منصوریان از بزرگان تاریخ استقلال است و من به شاگردی او افتخار می کنم. خیلی خوشحالم که مربی من در استقلال منصوریان است چون همیشه بازیهای او را در استقلال دوست داشتم و اطمینان دارم او در استقلال موفق می شود چون آشنایی زیادی با فوتبال دارد و مربی علم گرایی است. می دانم که منصوریان به دنبال انجام کارهای بزرگ در استقلال است و امیدوارم بتوانم او را کمک کنم تا به اهدافش برسد.
* قرار است پیراهن شماره 7 را بر تن کنی؟
ابتدا باید بگویم از فرهاد مجیدی خیلی ممنونم که من را شایسته پوشیدن این پیراهن دانسته است. البته می دانم آقا فرهاد راضی به بایگانی کردن پیراهنش نبوده و حالا که از پوشیدن این پیراهن توسط من استقبال کرده از او ممنون هستم. اگر قسمت شود و این پیراهن را بپوشم وظیفه ام دو برابر می شود چون صاحب این پیراهن محبوب ترین بازیکن دو دهه اخیر استقلال بوده و خیلی باید حواسم را جمع کنم. می دانم با پوشیدن شماره 7 توقعات هم خیلی از من بالا می رود و امیدوارم بتوانم پاسخگوی توقعات استقلالی ها باشم و جواب اعتماد منصوریان را به خوبی بدهم.
* هدفت از حضور در استقلال چیست؟
اول از همه امیدوارم بتوانیم تیم خیلی خوبی ببندیم تا در آسیا هم با قدرت حاضر شویم. دوست دارم با استقلال در لیگ ایران قهرمان شوم و دومین قهرمانی ام را تجربه کنم. هدف دیگرم هم درخشش در آسیا با استقلال است. شاید خدا خواست و امسال توانستیم ستاره سوم را برای هواداران خوب استقلال که لایق بهترین ها هستند کسب کنیم.

هفته نامه «فوتبال ایرانی»
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-14 19:44:18
نظر دهید

۱ نظر
امیر تبریز اوغلی ضد نگ و کیسه
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۱۷
آه یک ملت پشت سرت هست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر