فهرست
اینفوگرافیک: پایت ارزشمندترین بازیکنِ دورِ اول
اینفوگرافیک: پایت ارزشمندترین بازیکنِ دورِ اول

اینفوگرافیک: پایت ارزشمندترین بازیکنِ دورِ اول

آی‌اسپورت – یک گل، یک پاسِ گل، 8 پاسِ کلیدی (بیش از هر بازیکنِ دیگری در دورِ اول) و 3 ارسالِ دقیق کافی بود تا دیمیتری پایت با نمره‌یِ 9.59 از سویِ هواسکورد به عنوانِ با ارزش‌ترین بازیکنِ دورِ اولِ یورو 2016 انتخاب شود. هافبکِ وستهم که فصل پیش بینِ تمامِ ستارگانِ 5 لیگِ اولِ اروپا تنها از مسوت اوزیل پاسِ کلیدیِ کمتری داده بود (119 به 146) با نمایشِ شبِ اولش خودش را به عنوانِ کلیدی‌ترین مهره‌یِ له بلو اثبات کرد.
اگر زمزمه‌هایی که از دیشب مبنی بر نیمکت‌نشین شدنِ پوگبا و گریزمن مقابلِ آلبانی و تغییر سیستم به 1-3-2-4 به گوش می‌رسد درست باشد، امشب باید منتظرِ بازیِ پایت در پستِ شماره‌یِ 10 و با آزادیِ کامل باشیم. البته فرانسه وقتی با 3-3-4 هم بازی می‌کند پایت از سویِ دشان آزادی کامل دارد، رویکردی که اسلاون بیلیچ هم در وستهم دارد، و همین آزادی و شرکت نکردن در کارهایِ دفاعی، با تمامِ نبوغیِ تهاجمیِ هافبکِ 29 ساله، می‌تواند در بازی‌هایِ سخت‌تر فرانسه را به دردسر بیندازد. از این منظر اگر پایت چپ بازی کند، پاتریس اورایِ پا به سن گذاشته را در جدال با وینگرها و فول‌بک‌هایِ حریف تنها می‌گذارد و انگولو کانته است که باید مدام به چپ متمایل شود. اما بازیِ پایت در مرکزِ زمین در سیستمِ 1-3-2-4 می‌تواند استحکامِ دفاعیِ تیمِ دشان را با توجه به داشتنِ دو هافبکِ دفاعی پشتش بالاتر ببرد.
البته اینها قطعا معادلاتِ بازی مقابلِ آلبانی نیست. با این حال شاید دشان از این فرصت برایِ امتحان کردنِ طرحِ دومش بهره ببرد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-15 01:42:13
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر