فهرست
یادداشت ویژه نقل و انتقالات: 40 بازی و شاهکار سرخابی‌ها
یادداشت ویژه نقل و انتقالات: 40 بازی و شاهکار سرخابی‌ها

یادداشت ویژه نقل و انتقالات: 40 بازی و شاهکار سرخابی‌ها

آی اسپورت- برای چند دقیقه زیر شعله احساسات خود را کم کنید و به آن روی جوگیرشدن درونی خود بگویید تا اطلاع ثانوی برود یک گوشه‌ای برای خودش لالا کند و بعد دوباره به خریدهای این فصل پرسپولیس و استقلال دقت کنید.با تاکید مجدد بر این نکته که قرار شد در هیجان ناشی از بازی با اسم‌ها  و غلوهای بعضا زیاده از حد دو باشگاه آبی و قرمز در خصوص خرید‌هایشان غرق نشوید.

یکی از دلایل قهرمان نشدن پرسولیس در فصل گذشته چه بود؟ دقیقا چه بود؟ آن‌ها هم خوب گل می‌زدند و هم خوب بازی می‌کردند. قبول که چیزهایی مثل بدشانسی و گاه اشتباهات داور در قهرمان نشدن آن‌ها تاثیر داشت ولی در دنیای حرفه‌ای‌ها، فوتبال یعنی همین. یعنی آنقدر پتانسیل داشته باشی و فکر همه‌جا را کرده باشی که در محاسبات و پیش‌بینی‌های حرفه‌ای به فکر «پرتی» امتیازات نیز باشی. جدای از شایستگی استقلال خوزستان برای ماچ کردن جام قهرمانی یکی از دلایل اصلی دور ماندن شاگردان برانکو از چشدن طعم سکوی نخست شرایط خط دفاع این تیم بود. با تفاضل سه گل بازی را در آخرین روزها باختند و رقیب خود یک بفرمای جانانه زدند: «بفرما... بفرما قهرمانی دودستی مال شما» هر چه مهاجمان گل می‌زدند، خط دفاعی پرسپولیس سریع جبران می‌کرد. شاید هم می خواستند دلی شکسته نشود!

لطفا کماکان در همین وضعیت آرامش باقی بمانید و به خرید‌های امسال پرسپولیس دقت کنید. به جز سیدجلال‌حسینی کدام خرید امسال قرمز‌پوشان در چارچوب تعریف سازمان دفاعی می گنجد؟ با بازگشت ماریچ با تعداد دو نفر مدافع شاخص روبه ‌رو خواهیم بود که در نوع خود خیلی بامزه است. هر‌چند حضور بیراوند می توان بخشی از این ضعف را پوشش دهد ولی این معادله را اگر از آن طرف حل کنید شاید قضیه با‌مزه‌تر هم بشود. پرسپولیس 30 مسابقه نفسگیر در لیگ برتر خواهد داشت. حداقل چهارـ پنج بازی در لیگ قهرمانان و حدود همین تعداد هم در جام حذفی. یعنی در خوشبنانه‌ترین حالت چهل مسابقه در طول فصل. آن‌وقت پرسپولیس هرچه از سوپرمارکت امسال خرید کرده همه و همه هجومی هستند. این یعنی شرایط شبیه پارسال است.

داستان استقلال نیز به همین بامزه گی است. آن ها امسال تقریبا هر چه خریده بازیکنانی با خصوصیت‌های دفاعی هستند و منصوریان هم مثل برانکو باید چیزی حدود چهل بازی طی یک فصل برگزار کند که با این شیوه خرید بعید نیست با یک خروجی شبیه ترازویی که یک طرف آن کج است مواجه شود. دفاع پر مهره و خط هجومی پر از سوال. شاید هم این با تفکرات سرمربی استقلال و برنامه‌هایی که برای فصل بعد چیده جور درآید که در آنصورت باید منتظر واکنش طرفداران پرشمار استقلال که همیشه خواهان بازی هجومی هستند باشیم.

هرچه هست جدای از تمام غوغای به راه افتاده در خصوص خرید‌های امسال دو تیم به نظر می‌رسد همه چیز بیشتر شبیه یک رجزخوانی خاص با شرکت دست‌های پشت و بیرون پرده بین قرمز و آبی بوده‌ایم تا یک روال منطقی. با این همه از هر‌یک از طرفین بپرسی توی چشم‌هایت زل می زنند و طوری نگاهت می‌کنند که یقین پیدا می‌کنی هیچی از فوتبال نمی‌دانی و حتی فوتبال را می نویسی فوطبال!  بعد هم خلی متفکرانه می گویند:« همه چیز طبق برنامه‌هایمان انجام شده» آن وقت ما خفه می شویم و می رویم یک‌جایی در افق را برای گم‌وگور‌شدن پیدا می‌کنیم.

تمام شد. حالا می‌توانید به آن روی «جوگیر‌شدن» خود بژویید لالا بس است. بیدار شود دیگر. کلی جیغ نکشیده داریم. ما که همین کار را می‌کنیم.


نیاز ستایشگر
  ۶  
آی اسپورت
2016-06-15 03:58:13
نظر دهید

۶ نظر
فرشاد4واقعی
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۳۳
عزیزم حداقل میزاشتی نقل وانتقالات تموم شه بعدقضاوت میکردی پرسپولیس که 2تاسهمیه خارجی داره بگیره واسه دفاع کیسه هم همینجوربنظرخودت جوگیرشدی.4444
علی
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۴۰
بختیار هافبک پشت مهاجم قربانی هم مهاجم
shahin
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۴۶
به نظر من هم پرسپولیس دفاع نیاز داره البته خوب انصاری که بیاد دفاع وسط یه سورپرایزه و معلومم نیست که بتونه خوب کار کنه تو این پست البته خوب نیم فصل شجاع میاد و دیگه نفوذ ناپذیر میشه خط دفاع پرسپولیس
عباس
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۴۷
تا حدودی درست میگه پرسپولیس یه مدافع خوب دیگه میخواد اگه نیم فصل شجاع نیاد بدجوری دستمون تو پوست گردو میمونه چون نیم فصل دوم باید تو سه جبهه بجنگیم
-
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۹
پرسپولیس کهکشانی رویانیان هافبک دفاعی نداشت پرسپولیس کهکشانی برانکو دفاع خدا کنه عاقبتشون یکی نباشه
-
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۲۲:۰۸
من که 27ساله فوتبال ایرانو پیگیری میکنم یادم نمیاد طرفدارای استقلال دنبال بازی هجومی باشن.اونا بردن به هر قیمتی رو میخوان.اینو من بیطرف میگم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر