فهرست
یادداشت/ رونالدو، این احمق نارسیست!
یادداشت/ رونالدو، این احمق نارسیست!

یادداشت/ رونالدو، این احمق نارسیست!

جیم وایت

یک نکته درباره رونالدو وجود دارد که هیچ کس نمی تواند آن را رد کند: او با این که دستاوردهای زیادی در دوران بازیگری اش تا اینجای کار داشته، هیچ چیز از افتادگی و فروتنی نمی داند. اظهار نظر او درباره ایسلند، این تیم بزرگی که موفق شد در یورو پرتغال را متوقف کند هیچ چیز جز بی نزاکتی نیست. بی ادبی، بد اخلاقی و عبوس بودن او می تواند تائیدی بر خودشیفتگی و نارسیسیسم رونالدو باشد. متهم کردن رقیب به کوته فکری و داشتن دیدکوتاه کاری بود که او کرد و در واقع نشان داد که این خودش است که کم فکر می کند و زود تصمیم می گیرد.
رونالدو اشاره کرد که ایسلند کشور کوچکی است و در این باره اشتباه نکرد. آن ها کوچکترین کشوری هستند که تا به حال در یورو حاضر شده اند. اما این موضوع موفقیتشان مقابل پرتغال به خاطر متوقف کردن این تیم را پررنگ تر می کند. برای کشوری با چنین منابع محدودی، فوق العاده است که بازیکنانی اینچنینی در آن باشند و مقابل پرتغال به این خوبی بازی کنند. آن ها انگیزه فوق العاده ای داشتند. ایسلند، کشوری که کوه زیاد دارد، به خوبی توانست مثل کوه مقابل پرتغال و ستاره اش بایستد.
درست است، آن ها در این بازی دفاعی بازی کردند. اما این تنها راهی بود که می توانستند دست پر از بازی بازگردند. در واقع تاکتیکی که مربی از آن ها خواسته بود را به خوبی عمل کردند و این خودش عالی است.
در دقایق پایانی بازی وقتی رونالدو دو بار ضربه کاشته زد، بازیکنان ایسلند اصلا مقابل او مانند کشورشان کوچک نبودند. یک دیوار ساختند و دفاع کردند. آنقدر بزرگ که توانستند ضربه های فوق العاده این بازیکن را مهار کنند.
رونالدو نباید فراموش کند که ناکامی تیمش به خاطر عملکرد بد خود او بود و نباید این اشتباه را گردن دیگران انداخت. او نتوانست مانند گرت بیل، آندرس اینیستا و دیمیتری پایه برای کشورش بدرخشد. رونالدو از آن روزهایش داشت. خوب می دانید کدام روزها. همان روزهایی که الکی بهانه می گیرد، در طول بازی بارها خنده های عصبی می کند و تمرکز ندارد.
این نشانه خوبی نیست. هروقت او خوب باشد و روز روزش باشد همه چیز عالی است. اما وقتی روز خوبش نباشد همه چیز مقابل او است: داور، هواداران و حتی سایز رقیب. او حتی شانسی بهتر از ستاره های تیم های دیگر پیدا کرد تا خودش را نشان دهد. یک ضربه کاشته در ثانیه های آخر، آن هم برای کسی که استاد ضربه کاشته است. یعنی یک شانس مستقیم برای این که ثابت کنی بهترینی. اما او از دستش داد. بهترین بازیکن این تورنمنت اولین شانس برای این که ثابت کند بهترین است را از دست داد. بعد از آن هم به جای این که قبول کند مثل همیشه نبوده است، از روش تخریب رقیب استفاده کرد. این استراتژی ای است که استادش هموطن او، ژوزه مورینیو است. در واقع روش کارش هم این است که موضوعی جدید به وجود آوری تا همه توجه ها جلب آن شود و اشتباهات فراموش شود. این بار هم رونالدو از هر بی احترامی، بی ادبی و اظهارنظر های نادرستی استفاده کرد تا عملکرد بد و ضربات کاشته از دست رفته اش را پشت آن ها پنهان کند. فقط برای این که عملکرد خودش زیر ذره بین نرود.کد خبر 9404
 
  ۱۱  
آی اسپورت
2016-06-16 03:59:57
نظر دهید

۱۱ نظر
Reza
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۲۱
نارسیست نه نارسیسم
مهرداد
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۵۳
ماشالا کل این سایت یه مشت عقده ای بارسایی هستند که فقط منتظرن یه نویسنده با اسم خارجی یه مطلب علیه رونالدو بزنه تا اینجا بذارن و عقده هاشون خالی شه
۱
سعید
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۱۷
رضا جان درست نوشته: نارسیست یعنی خودشیفته، نارسیسیسم یعنی خودشیفتگی
-
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۳۹
فوق العاده بود
علی موسوی
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۴
یه بازیکن هرچقدر هم شوتبلیغاتی نمایش های عامه پسند داشته باشه بازم باید بزرگیشو بااخلاق وشخصیت فوتبالی نشون بده چیزکه این بچه مغروروتازه به دوران رسیده اصلا نداره از مسخره کردن هم بازیاش تاحمله به گواردیولا وحرفای نامزش که گفته بود بعضیافکرمیکنن مرد شدن درواقع اونا هنوز بچه هستنو..... میشه فهمید مامسی داریم که خدای شخصیتو افتخاره
-
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۲۳
حق با رضاست صفت رونالدو نارسیسم که نمیشه
ضمنا این بابا مثل اینکه خیلی دل پری از ژوزه داره
cr7
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۲۶
کلا مطلب مزخرفی بود. تساوی پرتقالو انداخته گردن کریس رونالدو. واقعا مضحکه.
مجید10
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۳۸
بیشین بینیم بابا. جاه طلبی یه فوتبالیست از صفات بارزشه. اگه تا این حد موفقه رونالدو به خاطر همین خصوصیاتشهو گرنه می شد آرش برهانی!
افشین
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۴۵
مصدومیت اواخر فصل رونالدو که دوبازی در لالیگا و بازی مقابل منچستر سیتی در لیگ قهرمانان را هم از دست داد و از فرم عالی که داشت خارجش کرد هم در آماده نبودن صد در صدی اش موثر هست،چه اینکه این مصدومیت بخاطر خستگی بیش از حد عضله بوجود آمد!!! کمی انصاف
حمید
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۰۷
آخه احمق، تو میگی عملکرد بد پس چجوری با این عملکرد بد رونالدو تو تیم برتر هفته اول یورو از جانب یوفا بود
رومینا
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۳۸
دوست نویستده ایسم به مکتب فکری داده میشه و ایست به کسی پیرو اون هست. رونالدو نارسیست هست نه نارسیسم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر