فهرست
14 نکته از آغاز لیگ جهانی/ ایران، بازنده دیدارهای افتتاحیه!
14 نکته از آغاز لیگ جهانی/ ایران، بازنده دیدارهای افتتاحیه!

14 نکته از آغاز لیگ جهانی/ ایران، بازنده دیدارهای افتتاحیه!

آی اسپورت- این چهارمین حضور والیبال ایران در لیگ جهانی خواهد بود که تفاوت‌های زیادی با دیگر ادوار خواهد داشت. اولین لیگ جهانی ایران به عنوان تیمی المپیکی، میزبانی ریو، هم گروهی با تیم‌هایی تمام المپیکی، از نکاتی است که به صورت کامل در زیر خواهید خواهند:


* بازی مقابل برزیل اولین تجربه لوزانو به عنوان سرمربی ایران در لیگ جهانی خواهد بود که این اتفاق در همسایگی زادگاه مرد آرژانتینی رخ خواهد داد.
* ایران در ٣ دوره گذشته حضورش در لیگ جهانی اولین بازی‌های خود را به عنوان مهمان در خانه حریف حاضر شده و در تمام بازی‌های افتتاحیه موفق به برد نبوده است.
* روسیه، ایتالیا و آمریکا تیم‌هایی بوده اند که ایران در دوره‌های گذشته، لیگ جهانی را با آنها آغاز کرده و موفق به برد مقابل آنها نبود.
* لوزانو سومین مربی خارجی ایران در چهارمین دوره حضور کشورمان در لیگ جهانی است که حالا بعد از خولیو ولاسکو (یک دوره) و اسلبودان کواچ (٢ دوره) سومین مرد خارجی خواهد بود که سکان هدایت ایران در این رویداد مهم و بزرگ را در دست دارد.
* این لیگ جهانی متفاوت‌تر از تمام لیگ‌های گذشته برای ایران خواهد بود، چرا که این دوره تنها دوره‌ای است که قبل از شروع آن ایران در تورنمتی دیگری هم شرکت کرده و با هماهنگی بیشتری مسابقات را شروع خواهد کرد.
* ایران تنها کشوری در مسابقات هفته اول در گروه B1 محسوب می‌شود که برای حضور در مسابقات ٢٩ ساعت سفر را پشت سر گذاشته است و سایر تیم‌ها در فاصله‌ای کوتاه از برزیل قرار دارند.
* تنها گروه B1 در لیگ جهانی تمام تیم‌های آن المپیکی هستند و بازی‌ها در بالاترین کیفیت نسبت به سایر گروه‌ها انجام خواهد شد.
* مهدی مرندی، لیبرو تیم ملی کشورمان تنها بازیکنی است که اولین تجربه حضور در لیگ جهانی را تجربه خواهد کرد.
* این رقابت‌ها اولین تجربه رسمی رائول لوزانو خواهد بود که برای آن مجبور به ترک آسیا شده است.
* سعید معروف، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، امیر غفور، سید محمد موسوی و عادل غلامی رکورد داران بیشترین حضور در بازی‌های لیگ جهانی برای ایران هستند.
* هر ٤ مربی حاضر در ریو اهل قاره آمریکا هستند که رائول لوزانو، برونو رزنده و خولیو ولاسکو جزو همسایه‌های جنوبی محسوب می‌شوند.
* با اینکه این لیگ جهانی اولین تجربه لوزانو خواهد بود، اما خوان سیچلو دستیار او برای دومین بار این تجربه را پشت سر خواهد گذاشت که دور قبل آن به نخستین حضور ایران در سال ٢٠١٣ همراه ولاسکو برمی‌گردد.


نخستین دیدار لیگ جهانی سال 2016 ساعت 14 و 45 دقیقه به وقت برزیل و 21 و 40 دقیقه به وقت ایران در روز پنج‌شنبه 27 خرداد برگزار می‌شود که تیم ملی والیبال برزیل میزبان تیم ملی والیبال ایران است.
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-16 03:33:41
نظر دهید
۱ نظر
اسلوبودان کواچ
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۰۹
مرندی دوره قبل هم بوده
اگر نویسنده این مطالب نادرست و سرهم بندی شده پول هم میگیرن وای به حال نویسنده و رییسش
مثلا بازی با آمریکا
http://worldleague.2015.fivb.com/en/intercontinental-group1/schedule/5893-iran-usa/match#LiveStats
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر