فهرست
آنالیز: مزایا و معایبِ بازی کردنِ هوملز مقابلِ لهستان
آنالیز: مزایا و معایبِ بازی کردنِ هوملز مقابلِ لهستان

آنالیز: مزایا و معایبِ بازی کردنِ هوملز مقابلِ لهستان

رافائل هونیگستاین
 
با توجه به شناختی که از لو و کارنامه‌اش در مانشافت داریم ماریو گومز امشب هم باید ذخیره‌یِ ماریو گوتزه باشد، حتی با اینکه گوتزه مقابلِ اوکراین نمایشی ضعیف داشت. اما بازیکنی که امشب می‌تواند به ترکیبِ اصلیِ آلمان بازگردد متس هوملز است. هوملز در فینالِ پوکال مقابلِ تیمِ آینده‌اش، بایرن مونیخ، مصدوم شد و به نظر می‌رسید حداقل کلِ دورِ گروهی را از دست بدهد. اما ریکاوریِ هوملز زودتر از آنچه تخمین زده شده بود انجام شد و به گفته‌یِ خودش حالا آماده‌یِ بازی شده. با وجودِ اینکه لو بعد از پیروزی مقابلِ اوکراین از موستافی تعریف و تمجیدِ زیادی کرده بود، اما قطعا حضورِ هوملز کنارِ بواتنگ پیشرفتی برایِ خطِ دفاعِ قهرمانِ جهان خواهد بود. ولی سوالِ مهم اینجاست: آیا بازگشتِ هوملز مقابلِ لهستان تصمیمِ درستی است یا نه؟
لهستان با دو مهاجمِ پرتحرک، یعنی رابرت لواندوفسکی و آرکادیوژ میلیک بازی می‌کند. از آنجایی که آلمانِ 2016 یک هافبکِ دفاعیِ تخصصی ندارد، شاید بازی کردنِ مدافعِ میانی‌ای که تازه از مصدومیت بازگشته مقابلِ چنین تیم و مهاجمینی ریسکِ بزرگی باشد. از منظرِ دفاعی این فکری است که در سرِ یوگی لو می‌چرخد. اما از منظرِ هجومی حضورِ هوملز برایِ طرحِ بازیِ آلمان بسیار مهم است. آلمان مقابلِ اوکراین نشان داد با اینکه مولر و دراکسلر هیچکدام وینگرهایِ کلاسیک نیستند، اما با استفاده از نهایتِ عرضِ زمین قصد در باز کردن و خسته کردنِ دفاعِ حریف را داشت. اینجاست که نقشِ هوملز و پاس‌هایِ بلندش حیاتی می‌شود.
در بازیِ امشب باید انتظارِ این را داشته باشیم که خطِ میانی و خودِ مهاجمینِ لهستان در درجه‌یِ اول با بواتنگ به عنوانِ عقب‌ترین بازیسازِ آلمان و بعد با کروس به عنوانِ هافبکِ بازیساز یارگیریِ نفر به نفر کنند و دست به پرسِ بالا بزنند. در این شرایط وقتی در جریانِ مالیکتِ توپِ آلمان، توپ به موستافی می‌رسد، اتفاقی که باید زیاد شاهدش باشیم، گزینه‌هایِ او برایِ پیدا کردنِ یک بازیساز کم می‌شود و مجبور است خودش تا جایی بالا برود که فضایِ روبرویش بسته شود. اما اگر هوملز جایِ موستافی باشد شرایط کاملا عوض می‌شود و خودش نقشِ بازیسازِ اصلی را در نیمه‌یِ زمینِ آلمان پیدا می‌کند. این تصمیمِ مهمی است که لو باید برایِ بازیِ امشب بگیرد: ریسک کردن در بعد دفاعی برایِ اضافه کردنِ یک بازیسازِ دیگر، یا محافظه‌کاری و حفظِ ترکیبِ بازیِ اول.
     
آی اسپورت
2016-06-16 04:46:21
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر