فهرست
استتوس بازی تحریریه آی اسپورت/اقتدار ایتالیا،بن‌بست انگلیس
استتوس بازی تحریریه آی اسپورت/اقتدار ایتالیا،بن‌بست انگلیس

استتوس بازی تحریریه آی اسپورت/اقتدار ایتالیا،بن‌بست انگلیس

 آی اسپورت- دور اول گروهی یورو 2016، کم گل شروع شد و با برد هیجان انگیز ایتالیا و تساوی عجیب پرتغال به پایان رسید. تیم های بزرگ بجز انگلیس و پرتغال، جام را قدرتمندانه آغاز کردند و از حالا، منتظر بازی های بزرگتر هستند. نظر شما درباره اولین دور یورو چیست؟ کدام تیم تا پایان جام فرم خوبش را حفظ می کند؟
 مهدی امیرپور- آن شادی گل دوم ایتالیایی‌ها مهمترین اتفاق دور اول بود. شادی هورمونی لاجوردی‌ها آنقدر پرشور بود که هر کسی را به قهرمانی آنها امیدوار می کرد. برای حرف زدن از قهرمانی زود است، اما ایتالیایی ها نشان دادند تورنمنت هایی که بد شروع کردند را هم می‌توانند با قهرمانی تمام کنند.

 علیرضا خطیبی- بازیهای کم گل یک طرف و باطل شدن همه پیش بینی ها طرف دیگر،مجارستان می برد آنهم اتریشی را که در مرحله مقدماتی برای خودش غولی بود.مردان سرزمین یخ به پرتغال نمی بازند و آلبانی 10 نفره با وجود شکست سوییس را اذیت میکند.ولز میبرد و شاهد نبردن انگلیس است و به سخره میگیردشان.ترکیه زیادی ضعیف است و گویا تیم تریم بازهم نیرویش را برای بازی آخر گذاشته.اسپانیا هنوز بارسلونای حال به هم زن است.انتخاب شخصی نمایش دروازه بان سوییس و پیاتوف و سوتی های داوران عین لیگ خودمان

نستوه بزرگی- دور اول بدون شگفتی. 24 تیمه شدن بازیا خیلی قابل پیش بینیشون کرده. نبردن نگلیس هم دیگه شگفتی محسوب نمیشه.

محمدحسین عباسی- گلِ تیمی شگفت‌انگیزِ مجارستان و مقاومت جانانه ایسلند با بهترین تماشاگرهای جام، جذابیت زیادی به روزِ آخر از دور اول مرحله گروهی یورو بخشیدن. مجارستان بعد از نیم قرن با این گل باشکوه، بالاخره در یک تورنمنت ملی برنده شد و ایسلند در مقابل تیمی ایستادگی کرد که قیمت یک بازیکنش، به تنهایی 4 برابر قیمتِ مجموع همه بازیکن‌های تیمِ سرزمین یخی بود. آلمان و ایتالیا بهترین تیم‌های جام بودن و  ولز شاید غافلگیرکننده‌ترین تیم. در وصفِ اهمیت پیروزی گرت بیل و رفقا، همین بس که قبل از گل اسلواکی، پله برزیلی آخرین بازیکنی بود که تو یه تورنمنت ملی موفق شد به ولز گل بزنه. آلبانی و اوکراین هم بهتر از حد انتظار بودن اما این دور رو بدون امتیاز تموم کردن. غم‌انگیز لحظه جام برای من، در لحظه گلِ تساوی روسیه به انگلیس رقم خورد. وقتی که اسلوتسکی بالاخره زهرش رو به تیم هاجسون رفت، خفه‌کردن رحیم استرلینگ می‌تونست تنها راه فروکش‌کردن عصبانیت باشه. بهترین بازیکن جام تا امروز؟ آندرس اینیستا. هیچوقت دن آندرس رو با چنین سطحی از انگیزه تماشا نکرده بودیم. فقط یک اینیستای در اوج می‌تونست کاری کنه تا راموس رو در حال شادی کردن روی شونه‌های پیکه ببینیم.

 محمدامین صادقی- آلمان مثل همیشه مطمئن و قدرتمند شروع کرد. برای تیمی که حضور در نیمه‌نهایی و فینال‌ها امر عادی محسوب می‌شود شکست اوکراین با وجود بازی خوب اوکراینی‌ها چندان سخت نبود. کاپیتان شواینی هم مثل همیشه برگشت. اما این بازگشت باشکوه تر از هر زمان دیگری بود. در اوج انتقادها و زمانی که هیچ کس انتظاری از شواینی نداشت تنها یک دقیقه حضور در زمین برای اثباتش کافی بود. یک فرار زیبا و تمام. ماندگارترین صحنه جام را تا به حال کاپیتان ژرمن ها رقم زد.

  ناصرنامدار- من از نمایش جمهوری ایرلند خیلی لذت بردم. وسلی هولاهان یک سر و گردن از بقیه بازیکنای داخل زمین بالاتر بود. ایرلند بدون هیچ ترسی از سوئد و زلاتان گنده دماغ جوری بازی کرد که خیلیا باورشون نمی شد. حتی گلی هم که زدن گل زیبا و دوست داشتنی ای بود. طرفدار ایرلند نیستم اما تا اینجا فقط این تیم تونست منو پای تلویزیون میخکوب کنه.
 

 

 
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-16 06:38:04
نظر دهید

۱ نظر
مرید نیلوقر کنگرانی
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۲۵
پس نظر نیلو کوش؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر