فهرست
هدیه‌یِ دشان به فرانسه، ذهنیتِ برنده
هدیه‌یِ دشان به فرانسه، ذهنیتِ برنده

هدیه‌یِ دشان به فرانسه، ذهنیتِ برنده

این بار هم فرانسه تسلیم نشد. این بار هم فرانسه ذهنیت و کاراکترِ فوق‌العاده قوی‌اش را به رخ کشید. این بار هم فرانسه با گلِ دقایقِ آخر، مقابلِ آلبانی (2-0)، به پیروزی رسید. درست جوری که هلند (3-2) را بردند، جوری که کامرون (3-2) و رومانی (2-1) را بردند.
 پنج روز بعد از شاهکارِ پایت مقابلِ رومانی، قهرمانِ فرانسه آنتوان گریزمن بود. گریزمن که توسطِ دشان نیمکت‌نشین شده بود، بدونِ اینکه دلیلش را بداند، 23 دقیقه به پایانِ بازی به زمین رفت و گلِ برتریِ فرانسه را زد. ضربه‌یِ سرِ او رویِ ارسالِ عادل رامی (بله درست خواندید) ولودرومِ مارسی را زنده کرد. پیش از این گل به نظر می‌رسید فرانسه فرصتِ برد را از دست داده، اما گلِ گریزمن یک بارِ دیگر ثابت کرد که له بلو استادِ تعلیق و درام شده‌ است.
 از نظرِ آندره-پیر ژینیاک ذهنیتِ برنده چیزی است که دشان به بازیکنانش یاد داده و از نظرِ اولیویه ژیرو حضور فرانسوی‌ها در لیگِ برتر این روحیه‌یِ هرگز تسلیم نشدن را به تیم ملی منتقل کرده. عامل دشان در این میان عاملی حیاتی است. دشان یک برنده‌یِ ذاتی است. این ذاتِ دشان وقتی برایِ یوونتوس بازی می‌کرد بیشتر و بیشتر پرورش یافت. ایتالیای‌ها به دشان آموختند باید به قدری از شکست متنفر باشی که برایِ پیروزی به هر کاری دست بزنی. دشان که به عنوانِ بازیکن تمامِ افتخاراتِ ممکن را فتح کرد، این روحیه را به تیمش منتقل کرده و حالا ارتشِ فرانسه را مثلِ ناپلئون رهبری می‌کند، با دل و جرات و هویت و شخصیت.
 دیدیه دشان مقابلِ آلبانی 90 دقیقه کنارِ زمین ایستاد، سرِ بازیکنانش داد کشید، بهشان روحیه داد و تحریکشان کرد که بالاتر و بالاتر بروند. فرانسه یک بارِ دیگر در کلِ 90 دقیقه خوب نبود. دشان با نیمکت‌نشین کردنِ پوگبا و گریزمن سیستمش را تغییر داده بود که نتیجه نداد. بینِ دو نیمه پوگبا به بازی آمد و بعد گریزمن به زمین رفت و بازگشت به سیستمِ 3-3-4 در نهایت پیروزی را به همراه آورد. بعد از بازی هوگو یوریس گفت: «ما خوش‌شانس نبودیم، بلکه با روحیه و انگیزمون سرنوشت را خودمون ساختیم. برایِ اینکه ما هرگز تسلیم نمیشیم.»
 فرانسه اولین تیمی است که صعودش به دورِ حذفی قطعی شده. 2 بازی و 6 امتیاز، با اینکه نمایشی خیلی خوبی نداشتند. هوادارِ فرانسه بودن در این روزها با آرامشِ چندانی همراه نیست. به جایِ اینکه شاهدِ بردهایِ راحت با 2 یا 3 اختلاف باشی باید 90 دقیقه استرس بکشی. از طرفی دیگر اگر فرانسه تمامِ بازی‌ها را با گلِ دقیقه‌یِ 89 ببرد و یورو را فتح کند، ما که اعتراضی نداریم.
 
  
     
آی اسپورت
2016-06-16 22:21:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر