فهرست
یادداشت: بدترین شبِ مولر در تساویِ آلمان
یادداشت: بدترین شبِ مولر در تساویِ آلمان

یادداشت: بدترین شبِ مولر در تساویِ آلمان

رافائل هونیگستاین
 
پیشرفتی که قهرمانِ جهان بعد از پیروزیِ شبِ اول مقابلِ اوکراین دنبالش بود هرگز به دست نیامد و سوالات درباره‌یِ قدرتِ خطِ حمله‌یِ آلمان بیشتر از قبل شد. در ابتدایِ بازی مقابلِ لهستان، در 15 دقیقه‌یِ اول، به نظر می‌رسید لو و مانشافت جوابی برایِ این سوالات، مثلِ اینکه آیا گوتزه می‌تواند تک مهاجم باشد و آیا این این خطِ میانیِ تعادلِ لازم برایِ بردنِ یورو را دارد، پیدا کرده‌اند. آلمان بازی را در استاد دو فرانس در دست داشت و با پاس‌هایِ دقیق و سریع لهستان را تحتِ تاثیر قرار داده بود. تا اینکه آدام ناوالکا از رویِ نیمکت بلند شد و با اشاره‌ای به بازیکنانش به برتریِ آلمان‌ها پایان داد.
مربیِ 58 ساله‌یِ لهستان از خطِ میانیِ 4 نفره‌اش خواست عقب‌تر و نزدیک‌تر به خطِ دفاعی بازی کنند. بدین ترتیب فضایِ 20 متری‌ای که خطِ میانی آلمان صاحبش شده بود و ازش فرصت می‌ساخت بسته شد و شاگردانِ لو یک راه بیشتر برایشان نماند، راهی که درست مدنظرِ لهستان بود، کناره‌ها. بیشتر حرکاتِ هجومیِ آلمان در نیمه‌یِ اول از بالِ چپ شکل گرفت، جایی که جوناس هکتور و جولین دراکسلر ترکیب‌ می‌شدند. اما سرعتِ کمِ هر دو باعث شد در فاصله‌یِ 40 متری از دروازه‌یِ لهستان قرار بگیرند و ارسال‌هایِ بدونِ دقتشان برایِ گوتزه هم به جایی نرسد. هکتور و دراکسلر به قدری کم خطر بودند که انگار 400 متر با دروازه‌یِ لهستان فاصله داشتند. البته این مشکل در عرضِ زمین چیزِ جدید برایِ لو نبود. آلمان در 4 بازیِ اولش در برزیل هم با استفاده از اوزیل و گوتزه به عنوانِ وینگر این شرایط را تجربه کرده بود.
توماس مولر هم مقابلِ لهستان یکی از بدترین شب‌هایِ فوتبالش را پشتِ سر گذاشت و تمامِ تلاش‌هایش بی نتیجه ماند و هر کاری کرد درست از آب در نیامد. بیشترِ خلاقیتِ آلمان از سویِ اوزیل در پستِ شماره‌یِ 10 بود، اما پاس‌هایِ هافبکِ آرسنال هم در این بازی دقت و برندگیِ همیشگی را نداشت و موفق نشد دفاعِ فوق‌العاده منظم و مستحکمِ لهستان را به هم بریزد.
با اینکه در نیمه‌یِ دوم بازی بازتر شد، اما در نهایت مدافعین برندگانِ بازیِ دومِ تیمشان در یورو 2016 بودند. برایِ همین بود که یواخیم لو بعد از بازی گفت: «دفاعِ ما عالی بود و بهشون فرصتِ ضدحمله ندادیم، چون اونا تویِ ضدحمله خیلی خوبن. مانوئل نویر غیر از یک سیو کارِ دیگری در این بازی نداشت.» یک کلین شیتِ دیگر شاید تنها نکته‌یِ مثبتِ این بازی برایِ آلمان بود. بندیکت هوئدس هم بعد از بازی اعتراف کرد سرعتِ لهستان در ضدحمله باعثِ بالا رفتنِ تمرکزِ تیمش رویِ دفاع و در نتیجه از دست دادنِ تمرکزِ هجومی شده بود.
بازیِ دومِ آلمان در یورو 2016 از نظرِ خودِ نویر قضاوت رویِ قدرتِ تیمش را سخت می‌کند. آلمان همچنان صدرنشینِ گروه است و احتمالا به عنوانِ تیمِ اول به دورِ بعد صعود کند، اما در حالِ حاضر هیچ نظری رویِ شانسِ قهرمانیش نمی‌تواند داد.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-16 22:56:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر