فهرست
خاطره بهترین داور روسیه از سردار؛ خطا روی آزمون!
خاطره بهترین داور روسیه از سردار؛ خطا روی آزمون!

خاطره بهترین داور روسیه از سردار؛ خطا روی آزمون!

آی اسپورت- با تجربه‌ترین داور فوتبال روسیه خاطره جالبی از سردار آزمون در فصل اخیر لیگ برتر این کشور به زبان آورد. آلکسی نیکولایف، با 45 سال به عنوان با تجربه‌ترین داور فوتبال روسیه در عرصه داخلی و بین‌المللی شناخته می‌شود. او در مصاحبه‌ای که به همین دلیل با سایت ورزش روسیه در مسکو انجام داد بهترین و ریسک پذیرترین تصمیم فصل اخیر خود در لیگ برتر روسیه را  عدم اعلام خطای پنالتی روی سردار آزمون اعلام کرد.
نیکولایف در این باره گفت: در آخرین هفته لیگ برتر روسیه قضاوت بازی تیم‌های «ترک گروژنی» و روستوف را بر عهده داشتم. در دقیقه 50 این بازی دروازه‌بان تیم «ترک گروژنی» روی سردار آزمون مرتکب خطا شد. در آن لحظه تنها تصمیمی که در ذهن من شکل گرفت اعلام خطای پنالتی بود.  نظر من اعلام ضربه پنالتی و عدم توجه به هر اتفاق دیگری در زمین بود اما دیدم که توپ در حال رسیدن به  اروخین، دیگر همبازی آزمون است. دروازه خالی بود و نمی‌دانستم ریسک کنم و به جای ضربه پنالتی، آوانتاژ دهم. به این بازیکن فرصت بازی دادم و او نیز دروازه تیم «ترک» را باز کرد. آن تصمیم من برای هواداران و تیم روستوف خوشایند بود.
نیکولایف در پاسخ به این سؤال که اگر دروازه خالی تیم ترک توسط اروخین  باز نمی‌شد آیا ضربه پنالتی روی آزمون را اعلام می‌کرد؟ گفت:  در این صورت می‌خواستم توپ را روی نقطه پنالتی قرار دهم. این لحظه می‌توانست انفجاری باشد و باید خود را مهیای هر اتفاقی می‌کردم.
تیم روستوف در آخرین بازی لیگ برتر روسیه با دو گل به پیروزی رسید و سردار آزمون به عنوان بهترین بازیکن این میدان شناخته شد.
     
آی اسپورت
2016-06-17 00:46:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر