فهرست
اینفوگرافیک: مهاجمینِ خاموش، مدافعینِ گلزن
اینفوگرافیک: مهاجمینِ خاموش، مدافعینِ گلزن

اینفوگرافیک: مهاجمینِ خاموش، مدافعینِ گلزن

آی‌اسپورت – رابرت لواندوفسکی که خیلی‌ها او را بهترین شماره‌یِ 9 تورنمنت می‌دانستند در بازیِ اول مقابلِ ایرلندِ شمالی حتی یک شوت هم به سمتِ دروازه نداشت. در نقطه‌یِ مقابل کریستیانو رونالدو مقابلِ ایسلند 10 شوت زد، اما تنها یک ضربه‌اش در چهارچوب. با این حالِ نتیجه‌یِ نهایی یکی بود. لواندوفسکی در بازیِ دوم مقابلِ آلمان هم موفق نشد گل بزند. در جدالی دیگر زلاتان ابراهیموویچ که بهترین فصلِ خودش از منظرِ گلزنی را پشتِ سر گذاشته بود مقابلِ خطِ دفاعیِ متشکل از جان اوشی و کیاران کلارک راهی به دروازه‌یِ ایرلند پیدا نکرد و تنها تاثیرش ارسالی بود که منجر به گلِ خودیِ کلارک شد. آلوارو موراتا هم برایِ اسپانیا در بازیِ اول تنها 63 دقیقه در زمین دوام آورد و روملو لوکاکو یک نمایشِ خاموشِ دیگر برایِ بلژیک مقابلِ ایتالیا داشت.
بدین ترتیب و با توجه به اینکه آرکادیوژ میلیک، مهاجمِ آژاکس، در تیم ملیِ کرواسی پشتِ سرِ ماریو مانزوکیچ بازی می‌کند، تا اینجایِ تورنمنت کلِ مهاجمینِ 24 تیم که از ابتدا در ترکیبِ اصلی به بازی رفتند 4 گل زده‌اند، درست به اندازه‌یِ مدافعین. گل‌هایی که دیروز جیمی واردی و دنیل استوریج با بیرون رفتنِ هری کین برایِ انگلیس زدند، یکی از نمادهایِ یورو 2016 بود، جایی که از درخششِ مهاجمینِ سرشناس خبری نیست.
پس تکلیفِ آقایِ گل و کفشِ طلا چه می‌شود؟ با روندی که شاهدش هستیم 4 یا نهایتا 5 گل برایِ بردنِ کفشِ طلا کافی خواهد بود. فعلا بینِ مهره‌هایِ هجومی که از ابتدا برایِ تیمهایشان به زمین رفته‌اند گرت بیل (8.18) بالاترین نمره را از هو اسکورد گرفته و با 2 گل (با دو ایستگاهی)، کنارِ دیمیتری پایت (که هیچکدام مهاجم نیستند) و بوگدان استانکو (با دو ضربه‌یِ پنالتی) در صدرِ جدولِ بهترین گلزنانِ یورو 2016 ایستاده است. بینِ مهاجمینِ شماره‌یِ 9 هم گراتیزیانو پله با نمایشِ خوبش مقابلِ بلژیک و گلی که زد بالاترین نمره (8.07) را دارد، نمره‌ای که او را به عنوانِ دوازدهمین بازیکنِ ارزشمندِ یورو در دورِ اول معرفی می‌کند.    
     
آی اسپورت
2016-06-17 02:44:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر