فهرست
تلفنچی جدید پرسپولیس؛ برانکو ایوانکوویچ!
تلفنچی جدید پرسپولیس؛ برانکو ایوانکوویچ!

تلفنچی جدید پرسپولیس؛ برانکو ایوانکوویچ!

آی اسپورت- این روزها می‌توانیم به وضوح شاهد تفاوت مربیانی چون کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ با یکدیگر باشیم. یک مربی در سطح بین‌المللی چه شاخصه‌هایی دارد و باید چه رفتارهایی را از خود بروز دهد، مسئله‌ای که توجه به آن در کنار ابعاد فنی، می‌تواند پارامتر رتبه‌بندی مربیانی باشد که در دنیای فوتبال در حال فعالیت هستند.

برانکو این روزها کارش تماس با ملی‌پوشان تیم پرسپولیس است، بازیکنانی که در تمرینات حضور ندارند و به عنوان غایبین تمرین پرسپولیس از آنها نام برده می شود. بازیکنانی همچون رامین رضاییان، کمال کامیابی‌نیا، مهدی طارمی و … هرچند که امیری و بیرانوند با لباس شخصی در تمرین پرسپولیس حاضر شده‌اند و کامیابی‌نیا نیز در آخرین تمرین سرخپوشان با لباس شخصی در محل تمرین حاضر شد و با برانکو صحبت کرد.

اما نکته جالب در مورد دو بازیکن ملی‌پوش دیگر پرسپولیس است، طارمی این روزها به مشهد مقدس رفته و درحالی که تمرینات پرسپولیس چند روزی است کلید خورده اصلاً در تهران حضور ندارد که بخواهد در تمرین تیم شرکت کند. هرچند سرنوشت قرارداد او با پرسپولیس هنوز معلوم نیست و زمزمه‌های جدایی او از جمع سرخپوشان به گوش می‌رسد. رامین رضاییان هم که این روزها حسابی مشغول حضور در یکی از رستوران های تهران به همراه فرهاد کاظمی است و دائما با انتشار عکس هایی از خودش و فرهاد کاظمی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نام یکی از رستوران های تهران را تبلیغ می کند و به نظر می رسد علی رغم اطلاع از زمان تمرینات آماده سازی پرسپولیس قصد حضور در تمرینات تیم را ندارد.

مسئله قابل تامل در مورد برانکو این است که چرا او باید به بازیکن یا بازیکنان تیم تماس بگیرد و از آنها بخواهد در تمرینات حاضر شوند؟ مگر برانکو تلفنچی باشگاه است؟ چرا باید از عدم پاسخ‌دهی بازیکنان گلایه کند و بگوید که ملی‌پوشان پرسپولیس پاسخ تماس‌های او را نمی‌دهند؟ شان یک مربی تا این حد پایین آمده که باید برای حضور بازیکن در تمرین یکی از بزرگترین باشگاه‌های ایران و آسیا با آن ها تماس بگیرد و بازیکنان حتی حاضر نشوند جوابش را بدهند؟

تفاوت مربی همچون برانکو ایوانکوویچ با مربیانی در کلاس جهانی همین مسائل است، برانکو سال ها قبل هم در تیم ملی فوتبال ایران نشان داد که قابلیت پرورش مقوله بازیکن سالاری را در تیم دارد. مربی چون کی روش با تاخیر یک دقیقه ای بازیکنان چه در تمرینات و چه در هنگام جابه جایی های تیم با اتوبوس هم کوتاه نمی آید و به هیچ وجه برای او اهمیت ندارد در مقابل چه نامی قرار می گیرد. نظم و سخت گیری او در برخورد با بازیکنان ستودنی است و این مسئله برای کی روش به منزله یک اصل و اساس تلقی می شود که هرگز حاضر به نادیده گرفتن آن نیست.

برانکو در قامت یک سرمربی از نظر رفتاری ضعیف عمل کرده و این موضوع به هیچ وجه قابل گذشت نیست. در هر تیمی بازیکنان در اختیار باشگاه و کمیته انضباطی قرار دارند، چه دلیلی دارد که یک مربی به صورت مستقیم با تک تک بازیکنان تماس بگیرد و از آن ها بخواهد که در تمرینات حاضر شوند، مسئله ای که شبیه به خواهش و تمنا می ماند.

به طور رسمی زمان آغاز تمرینات در هر تیمی توسط باشگاه به بازیکنان اعلام می شود و هر بازیکنی با هر اسم و رسمی هم که به دست آورده موظف به حضور در تمرینات تیم است، عدم حضور هم بر اساس قوانین با اعمال قانون روبه روست، چه این جریمه مالی باشد و چه با محرومیت از حضور در تمرینات و بازی ها برای یک بازیکن همراه شود. در بسیاری از باشگاه های بزرگ دنیا حتی یک دقیقه تاخیر در زمان تمرینات با جریمه های سنگین همراه است تا بازیکنان به خوبی بدانند که موظف به رعایت چه مسائلی هستند و از چه قوانینی نباید تخطی کنند. مسئله ای که به نظر می رسد در باشگاهی چون پرسپولیس به هیچ وجه رعایت نمی شود و گویا نام بازیکن در مقابل نام باشگاه پررنگ تر است که ملی پوشان این تیم حاضر نیستند حتی پاسخگوی تماس های سرمربی تیم باشند، سرمربی که گویا به هیچ وجه از حیطه وظایفش مطلع نیست.
  ۱۹  
آی اسپورت
2016-06-17 03:21:51
نظر دهید
۱۹ نظر
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۱۶
رضاییان پول پریت باید یه جریمه سنگین بشه
غوغولی ترتر
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۲۴
چرت چرت
کامبیز
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۴۰
حالا کی گفته خود برانکو زنگ زده؟؟مگه فارسی بلده ک بحرفه؟؟منظورش باشگاه بوده
مصطفی
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۱۳
شما هم نشستین، ایرادای بنی اسراییلی میگیریدا!!! خب وقتی برانکو میگه به بازیکنان غایب زنگ زدیم، منظورش لزوما این نیست که لزوما خود من زنگ زدم که.
خب طرف نمیاد بگه وقتی من دیدم غایب داریم، به ممد گفتم، ممد به علی گفت، علی گوشی موبایل سامسونگش رو برداشت، قفل گوشی رو باز کزد، به فلانی زنگ زد و ....

خب مسلما راحتترش اینه که بگه ما به فلانی و فلانی زنگ زدیم.
مصطفی
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۱۳
شما هم نشستین، ایرادای بنی اسراییلی میگیریدا!!! خب وقتی برانکو میگه به بازیکنان غایب زنگ زدیم، منظورش لزوما این نیست که لزوما خود من زنگ زدم که.
خب طرف نمیاد بگه وقتی من دیدم غایب داریم، به ممد گفتم، ممد به علی گفت، علی گوشی موبایل سامسونگش رو برداشت، قفل گوشی رو باز کزد، به فلانی زنگ زد و ....

خب مسلما راحتترش اینه که بگه ما به فلانی و فلانی زنگ زدیم.
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۲۳
چرت مطلق...
یه عقده ای این چند خط رو نوشته اسمشم گداشته مقاله
پوریا
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۰۰
باز دوباره کوبیدن برانکو و ستایش از کی روش . خجالت آوره . این که مربی برای بازیکنش ارزش قائله وباهاشون تماس میگیره اتفاق بسیار پسندیده ایه و برای من قابل درک نیست که چطور شما دنبال کوبیدن برانکو با این مقاله زشت و خالی از هرگونه بی طرفیه هستید !!!!
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۵۶
اگر کی روش اینکارو کرده بود الان می شد از متدهای جدید و بروز دنیای مربیگری
فندک
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۴۹
جدیدا کارت امید دادن به کیسه کشا شده..طرف میره تمرین تیم ملی با بازیکن حرف میزنه ی
ستایش میکنی حالا میای برانکو رو میکبونی؟؟مگهفارسی بلده بحرفه...دیگه تو این سایت نمیام همه کیسه کش
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۰۲
به نظرم باید این نوشتن این مقالات خاله زنکی رو بذارین کنار اصلا مگه برانکو فارسی بلده ؟ چطور منصوریان رو انتن زنده دلالی میکنه و حرف از خرید بازیکن میزنه چیزی نیست
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۰۵
خداوکیلی لازم نیست برای بالا رفتن مخاطبتون هذیون بنویسین اصلا مگه برانکو فارسی بلده ؟ بهتره این مقاله رو از رو سایت تون بردارین تا بیشتر از این زرد نشدین
کیوان
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۴۱
خاک بر سرتون با این تحلیله آبکیتون
موقع نوشتن این اراجیف خندتون نمیگیره
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۴۴
خیلی منطقی نیست.تیم ملی با تیم باشگاهی تفاوت داره.مربی ملی دستش برای انتخاب بازیکن ازاده اما مربی باشگاهی نه.بر فرض الان برانکو ملی پوشانو جریمه کنه بعد با کی میخواد بازی کنه؟!!!باید سعی کنه حتی روحیشونو حفظ کنه.در ضمن شما بهتره دوران کیروش در مادرید رو یه مرور بکنی دقیقا قربانی بازیکن سالاری شد.شما مشخصه طرفدار استقلال هستی و یه جورایی قصد تخریب برانکو رو داری.
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۲۵
یعنی کسی که این مطلب را نوشته خیلی خیلی شوت بوده. برانکو از باشگاه و خوردبین سراغ بازیکنان را میگیره. واقعاً که
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۰
واقعا که از کامنتا معلومه هیشکی معنی حرفه ای گری رو نمیدونه
-
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۸
خاک عالم تو سر ادمین احمق سایت با این تحلیلش این جو صمیمی تیم رو میرسونه مشنگ احمق
mostafa
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۴۳
خیلی زشته که واسه پرکردن سایتتون مطالب خاله زنکی بزارید- برانکو همون کسیه که طارمی رو بخاطر تاخیرش گذاشت رو نیمکت! اگه یکی از مربیا تو ایران پرستیژ داشته باشه برانکوئه. بجوای این اراجیف یه خبرنگار استخدام کنین برن سر تمرین تیما مصاحبه خوب بزارین
محمد
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۰۷
جرات داری همین مطلب رو تو سایت طرفداری بذار.
حیف که اینجا کامنتی نمیاد برات،مردم اصلا اعتباری واسه این حرفات قائل نیستن آنتی قرمز عزیز
اگه میتونی تو طرفداری همین پست ذو بذار،عمرا بتونی
محمد
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۱۴
اسم نوبسنده چرا نیست؟
اسم نویسنده رو بذارید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر