فهرست
یادداشت: اسپانیا از زوایایِ مختلف
یادداشت: اسپانیا از زوایایِ مختلف

یادداشت: اسپانیا از زوایایِ مختلف

گیوم بلگه
 
 
نیمکت‌نشینیِ تیاگو و آدوریز و بلرین: دل بوسکه سسک فابرگاس را به تیاگو ترجیح می‌دهد چون احساس می‌کند تیاگو گاهی بیش از حد با توپ بازی می‌کند و توپ را لو می‌دهد و فرصتِ ضدحمله به حریف می‌دهد. از نظرِ دل بوسکه تیاگو می‌تواند در مقطعِ پایانیِ بازی‌ها، وقتی بازی کمی باز شده، موثرتر باشد. آدوریز هم پلنِ بیِ دل بوسکه است و قرار است وقتی مدافعینِ حریف خسته شده‌اند به زمین برود. با اینکه آدوریز به سبکِ کلیِ بازیِ اسپانیا، با پاس‌هایِ کوتاه و رویِ زمین، خیلی نمی‌خورد اما مهاجمی بسیار خطرناک و فرصت‌طلب است، به خصوص رویِ ارسال‌ها. در موردِ بلرین هم باید گفت با توجه به اینکه خوانفران یکی از بهترین بازیکنانِ این فصل بوده، منطقی است که فرصت به او نرسد. اما زمانِ بلرین به زودی خواهد رسید.
 
عرضِ تیم: با اینکه نولیتو مدام در عرض حرکت می‌کرد به مرکز زمین می‌زد، اما فول‌بک‌ها خیلی بالا بازی می‌کردند و به تیم عرض می‌دادند. مسئله‌یِ گل نزدن، یا کم گل زدنِ اسپانیا چیزِ جدیدی نیست. اسپانیا جامِ جهانی و دو یورویِ قبلی را با گل زدنِ زیاد نبرد، بلکه اکثر بازی‌هایِ مهم را با پیروزیِ 1-0 پشتِ سر گذاشت. اسپانیا 600 دقیقه است که در یورو گل نخورده و در دورِ مقدماتیِ امسال هم فقط 3 گل خورد.
 
رابطه‌یِ پیکه و راموس: ارتباطِ بینِ این دو مدافعِ بارسلونا و رئال مادرید در طولِ این سالها پر از تنش بوده. پیکه و راموس هیچوقت در دفاع از خودشان و تیمشان مقابلِ هم کم نیاوردند و پا عقب نگذاشتند. اما در حالِ حاضر با توجه به خوشحالیِ گل به چک و توئیت‌هایی که دو بازیکن به هم کردند به نظر می‌رسد رابطه‌شان خوب شده است. درسته پیکه و راموس هرگز دوست صمیمی نخواهند بود، اما مشکلی برایِ تمرکز رویِ کاری که در حالِ حاضر باید انجام دهند ندارند.
 
صبر و تحمل در حمله: اسپانیا مقابلِ چک نشان داد که چطور با پی گرفتنِ حملاتش و صبور بودن می‌تواند دفاعِ تیم‌هایی که به اصطلاح اوتوبوس پارک می‌کنند را به هم بریزد. درسته که دیگر ژاوی‌ای در کار نیست که با یک پاس کلِ خطِ دفاعی را دور بزند، اما اینیستا به سبکِ خودش کمک زیادی به تیم کرد. اگر اسپانیا تا مراحلِ پایانیِ جام بالا برود، شانسِ اینیستا برایِ بردنِ توپِ طلا زیاد می‌شود، البته اگر برایِ این قضیه اهمیتی قائل بشویم. به هر حال اینیستا باز هم نشان داد چه ستاره‌ای است و ثابت کرد یکی از بزرگترین بازیکنانِ تاریخِ فوتبالِ اسپانیا است.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-17 04:38:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر