فهرست
پیش بازی آرسنال - ویگان: توپچی ها جام می خواهند
پیش بازی آرسنال - ویگان: توپچی ها جام می خواهند

پیش بازی آرسنال - ویگان: توپچی ها جام می خواهند

آی اسپورت- آرسنال در شرایطی به مصاف مدافع عنوان قهرمانی جام حذفی می‌رود که اوضاع اصلا برای آنها خوب نیست.

وقتی شاگردان ونگر به نیمه نهایی جام حذفی صعود کردند، هنوز برای قهرمانی در لیگ می‌جنگیدند و به پیروزی مقابل بایرن مونیخ امید داشتند.

بایرن توانست به راحتی آرسنال را از اروپا حذف کند و نمایش‌های ضعیف شاگردان ونگر باعث شد تا حسرت قهرمانی در لیگ، 10 ساله شود.

هدف اصلی شاگردان ونگر، کسب سهمیه ی لیگ قهرمانان است و پس از شکست 3-0 مقابل اورتون، حالا آنها این هدف خود را نیز به سختی کسب خواهند کرد.

9 سال از آخرین قهرمانی آرسنال می‌گذرد. آخرین بار، در جام حذفی آنها توانستند یونایتد را در دیداری بسیار سخت شکست دهند و کاپیتان ویرا، جام را بالای دستان خود برد.

به نظر می‌رسید امسال دیگر سال ونگر فرا رسیده است. آنها فصل را بسیار خوب شروع کردند و مدت‌ طولانی در صدر جدول حضور داشتند.

نیمه‌نهایی مقابل یک تیم دسته یکی و از آنور، فینالیستی که از بین شفیلد و هال سیتی خواهد بود، خیال هواداران آرسنال را تا حدی برای قهرمانی راحت کرده بود.

ویگان، سابقه ی پیروزی های عجیب در این جام را در کارنامه ی خود دارد. انها سال گذشته موفق شدند، منچسترسیتی را در فینال 1-0 شکست دهند و قهرمان این جام شوند.

اوو روسلر، مهاجم ویگان بار دیگر در یک چهارم نهایی امسال مقابل سیتی، دو گل به ثمر رساند تا به قهرمان شهرش و کابوس سیتی تبدیل شود.

آرسنال پس از شکست مقابل اورتون، با روحیه ای نه چندان خوب مقابل ویگان ظاهر خواهد شد و این در حالیست که ویگانی ها، پس از پیروزی 4-1، کاملا آماده ی این دیدار هستند.

سرمربی ویگان درباره ی این بازی گفت: "همیشه خاطرات خوبی درباره ی جام حذفی به یاد دارم.

بازیکنان من به بازی مقابل تیم‌های لیگ برتری عادت کرده‌اند و امسال نتوانستند در لیگ برتر حضور داشته باشند. عبارت " بجنب، ما هنوز می‌توانیم، در نیمه نهایی هستیم" در ذهن بازیکنان من حک شده است."

برای روسلر، بازگشت به ومبلی خاطرات خوبی به همراه نخواهد داشت. او سال گذشته به عنوان سرمربی برنتفورد، در این ورزشگاه شکست خورده بود.

او افزود: "سال گذشته به همراه بنتفور در اینجا حضور داشتم و متوجه شدم که وقتی پیروز نمی‌شوید، ومبلی جای زیبایی نیست.

"برای من، هضم آن شکست چند هفته ای به طول انجامید و البته با موفقیت‌های دیگری همراه شد."

     
آی اسپورت
2014-04-12 10:02:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر