فهرست
پیش بازی بایرن مونیخ- دورتموند؛ کلوپ، بالاخره گواردیولا را شکست می دهد؟
پیش بازی بایرن مونیخ- دورتموند؛ کلوپ، بالاخره گواردیولا را شکست می دهد؟

پیش بازی بایرن مونیخ- دورتموند؛ کلوپ، بالاخره گواردیولا را شکست می دهد؟

آی اسپورت-زردها در حالی پای به این دیدار می گذارند که همین سه روز قبل در لیگ قهرمانان، با نتیجه 2-0 رئال مادرید را شکست دادند؛ هرچند این پیروزی نتوانست آنها را به نیمه نهایی رقابت ها برساند.

دورتموند در حال حاضر با سه امتیاز برتری نسبت به رقیب قدیمی اش، شالکه، در رتبه دوم قرار دارد و با پیروزی در دیدار امشب می تواند جایگاهش را مستحکم تر کند.

بایرنی ها بعد از قطعی شدن قهرمانی شان در بوندس لیگا، در هیچ یک از دو دیدار بعدی به پیروزی نرسیدند. تساوی 3-3 مقابل هوفنهایم و شکست 1-0 برای آگسبورگ، این امیدواری را برای مردان کلوپ ایجاد کرده که بتوانند از دیدار امشب با دست پر به خانه برگردند.  

به نظر می رسد بعد از بالای سر بردن جام قهرمانی بوندس لیگا، حالا تمرکز اصلی پپ گواردیولاروی رقابت های لیگ قهرمانان است؛ مسئله ای که به سود دورتموند خواهد بود. البته بایرنی که بعد از 17 ماه، شنبه گذشته طعم اولین شکست در بوندس لیگا را چشیدند، مطمئنا دوست ندارند که برای دومین هفته پیاپی شکست بخورند و این می تواند کار زردها را دشوار کند

البته دورتموند از سال 2011 نتوانسته در مونیخ به پیروزی برسد اما کلوپ معتقد است که تیمش می تواند به این روند پایان بدهد:" این زمانی حساس برای رویارویی با بایرن است؛ بین دیدار مقابل رئال و وولفسبورگ.

در هفته های اخیر، ما لحظاتی تعیین کننده را پشت سر گذاشتیم. ما تنها اندکی بدشانس بودیم. مسئله کسب امتیازات مهم است؛ چیزی که می تواند باعث شد ما به آنچه می خواهیم برسیم."
بعد از حذف از لیگ قهرمانان، تنها جامی که دورتموند می تواند به کسب آن در این فصل دلخوش باشد، لیگا پوکال است. آنها سه شنبه شب باید در نیمه نهایی این رقابت ها به مصاف وولفسبورگ بروند و این به معنای آن است که کلوپ باید نیم نگاهی به آن دیدار هم داشته باشد.

دیگر دیدار نیمه نهایی لیگا پوکال را بایرن مونیخ مقابل کایزرسلاترن انجام می دهد؛ دیداری که برای شاگردان گواردیولا نمی تواند چندان چالش بزرگی محسوب شود.


بایرن برای دیدار امشب ژردان شکیری و همچنین تیاگو آلکانتارا را در اختیار نخواهد داد و در مقابل، دورتموندی ها نمی توانند از سوبوتیچ، اشملزر، اسون بندر و بلاژیکوفسکی استفاده کنند.

     
آی اسپورت
2014-04-12 10:09:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر