فهرست
برایِ آرش افشین/ دوباره کریستیانو باش!
برایِ آرش افشین/ دوباره کریستیانو باش!

برایِ آرش افشین/ دوباره کریستیانو باش!

آی اسپورت- زندگی برای بیشتر پسرهای ایرانی، دو بار شروع می‌شود. یک بار در ثانیه‌های گریه توی دست پرستارها در بیمارستان و امضاشدن گواهی تولد و یک بار در ثانیه‌های اشک‌های شوقِ پایان سال‌های نفرینی سربازی و امضاشدن گواهیِ پایان خدمت. با این حساب، آرش افشین حالا به تولد دومش رسیده و این تولد را به زودی با امضای قرارداد با باشگاه پرهوادار تهرانی جشن خواهد گرفت. در همه این سال‌ها، در ساق‌های او سیمای بازیکن بااستعدادی را دیده‌ایم که هیچوقت به اندازه استعدادش دیده نشده است. ستاره‌ای که حالا باید بعد از چند فصل، روند پیشرفت‌اش را دوباره به جریان بیاندازد و تبدیل به همان بازیکنی شود که زمانی تا یک قدمیِ رسیدن به فوتبال اروپا پیش رفته بود. 
 
 آرشِ افشین، بازیکنِ جوانان و امید استقلال بود اما فولاد تبدیل به اولین باشگاهی شد که در سطح بزرگسالان به بازیکن رامهرمزی اعتماد می‌کند. او در هر تابستان با پیشنهاد باشگاه‌های مختلف لیگ برتری روبرو می‌شد و سرانجام تصمیم گرفت به سپاهان برود. تصمیمی که همه ماه‌های بعدی فوتبال او را تحت تاثیر قرار داد. افشین در اصفهان، هیچ شباهتی به یک ستاره نداشت. او خیلی زود به بن‌بست رسید و به فولاد برگشت اما این بار جنجال معافیت‌های باطل‌شده، سیلی دوم را به افشین زد. حالا نوبتِ پوشیدن لباس سربازی و بازی برای ملوان رسیده بود. علیرغم یک شروع خوب، انگیزه‌های او هیچوقت برای درخشش درملوان کافی نبودند تا آرش در نیم‌فصل دوم لیگ از این باشگاه کنار گذاشته شود. حالا استقلال که زمانی خانه این بازیکن به شمار می‌رفت، یک فرصتِ بزرگ دیگر برای بازگشت به روزهای خوب در اختیار او قرار خواهد داد. آخرین فرصت برای آرش. بهترین فرصت بری افشین.
 
 آرش افشین، یکی از ستاره‌های نسلی از تیم امید بود که زیر نظر منصوریان، خیلی زود شانس بازی در المپیک را از دست دادند. رویای المپیکِ او، قربانی ناتوانی مدیران وقت تیم امید در روند کاغذبازی‌های اداری شد اما افشین، با بازیِ آگاهانه و استارت‌های مرگبارش به تیم ملی بزرگسالان رفت و شبِ تولد 21 سالگی، در جام ملت‌های آسیا به امارات گل زد و اخراج شد و همه را تحت‌تاثیر خودش قرار داد. ستاره خوش‌استیل جنوبی، قرار بود به باشگاه لیل فرانسه برود و به خاطر این انتقال از حضور در اردوی تیم کی‌روش چشم‌پوشی کرد. انتقالی که هرگز رخ نداد تا ضربه بزرگی به این بازیکن وارد شود. شاید 27 سالگی، دیگر زمان مناسبی برای رویاپردازی درباره فوتبال اروپا نیست اما افشین هنوز می‌تواند در لیگ برتر ستاره باشد و در لباس تیم محبوب‌اش بدرخشد و دوباره، کریستیانو رونالدویِ فوتبال ایران لقب بگیرد. 


کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2016-06-18 02:04:25
نظر دهید

۵ نظر
-
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۱۶
الان توملوانم بود میگفتی کریستانو باش سایته کیسه
باب اسفنجی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۱۹
تاریخ تولد منم ۳ مرداده. نبود یه ماه دیگه .منتها بعدش خونه داری میکنم تا یه کار پیدا بشه
-
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۵۰
فوتبالش تموم شده بابا! همیشه هم مصدومه!
sia
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۰۴
هفته ها بعد از تموم شدن خدمت سربازی، هنوز باور نمیکردم که تموم شده این دورانه لعنتی، 21 ماه و 13 روز،
همه بسیجی بودن و کسر خدمت میاوردن من افتخارم اینه که اسمم تو لیستشونم نبود
-
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۱۰
داش علی مبعلی زیرخاکی رو احیا کرد اینکه فقط بیست و هفت سالشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر