فهرست
بایرن و اتلتی شانس‌های اول قهرمانی در اروپا
بایرن و اتلتی شانس‌های اول قهرمانی در اروپا

بایرن و اتلتی شانس‌های اول قهرمانی در اروپا

آی‌اسپورت – حیف شد که اتلتیکو مادرید و آرسنال در نیمه نهایی یوروپا لیگ به هم خوردند. فکر می‌کنم همه دوست داشتیم این بازی فینال باشد. حالا آرسنال برای رسیدن به فینال و شانس حضور در چمپیونز لیگ فصل آینده باید مقابل تیمی قرار بگیرد که متخصص بازی‌های حذفی است. تیم دیگو سیمئونه با بازیکنان و ساختار و سبکی که دارد یکی از بهترین تیم‌های اروپا از این منظر هستند.

دلیل اصلی این قدرت اتلتی در بازی‌های حذفی در نوع فوتبال کم ریسک‌شان است. اتلتی تمرکز خودش در طول بازی را حفظ می‌کند و منتظر تنها یک لحظه برای ضربه زدن به حریف می‌ماند. اگر دیگو کاستا به بازی آرسنال برسد، کنار آنتوان گریزمن، سیمئونه مهاجمینی ایدئال برای بردن چنین جدال نزدیکی را خواهد داشت. اتلتی استاد تحمل فشار حریف است، به خصوص در حفظ نتیجه‌ی 0-1.

البته اتلتی این فصل نسبت به استاندارد همیشگی‌اش افت کرده و دیگر پیش افتادن 0-1 از حریف تضمینی برای پیروزی‌شان نبوده. روخی‌بلانکوس این فصل امتیازات ساده‌ای را در حالی که از حریف پیش افتاده از دست داده. در ضمن قدرت این تیم روی توپ‌های هوایی هم کمتر شده، نکته‌ای که مقابل اسپورتینگ دیدیم. نکته‌ی دیگر تعداد بالای مصدومین و خستگی بازیکنان اتلتی است که می‌تواند در این مقطع پایانی فصل بهشان ضربه بزند.

توماس پارتی و کاستا جزو این فهرست مصدومین هستند که به احتمال زیاد بازی‌ این هفته را از دست خواهند داد. بنابراین بار مسئولیت بیشتری روی دوش گریزمن خواهد بود. ستاره‌ی فرانسوی اتلتی بعد از بازگشت کاستا پیشرفت زیادی داشته، چون نوع بازی فیزیکی و درگیرانه‌ی مهاجم سابق چلسی فضای بیشتری برای او ایجاد می‌کند. به همین خاطر است که گریزمن از نظر آمار بهترین شروع سالش را با پیراهن اتلتیکو مادرید پشت سر گذاشته.

اسکواد اتلتی این فصل به خاطر ایجاد تعادل اقتصادی در باشگاه کوچک‌تر از قبل شده و حالا مصدومیت‌ها کار را به جایی رسانده که سیمئونه برای بازی امروز مقابل لوانته تنها 13 بازیکن از تیم اصلی‌اش را در اختیار دارد. این نکته می‌تواند بیشترین امید را برای آرسنالی‌ها پدید بیاورد.

اما در چمپیونز لیگ این بایرن مونیخ است که بیشترین شانس قهرمانی را دارد. بایرن و رئال مادرید یک بار دیگر باید مقابل هم به زمین بروند، بازی‌ای که بدل به یک جدال کلاسیک در این تورنمنت شده. بایرن نسبت به فصل پیش پیشرفت کرده و خامس رودریگز هم که این فصل به عنوان بازیکن قرضی تاثیر مثبت زیادی روی تیمش داشته مشکلی برای بازی مقابل رئال نخواهد داشت.

فرانک ریبری و آرین روبن هم انگار این فصل دوباره متولد شده‌اند و به دوران اوجشان بازگشته‌اند. در ضمن رویارویی رابرت لواندوفسکی با رئال هم جذابیت خاص خودش را خواهد داشت. ستاره‌ی لهستانی بایرن در این بازی می‌تواند به فلورنتینو پرز ثابت کند ارزش یک ولخرجی اساسی را دارد. لواندوفسکی ایجنت خودش را عوض کرده و به شدت خواهان ترنسفر در این تابستان است. لوا در این بازی، مثل کاری که با پیراهن دورتموند در نیمه نهایی 2013 کرد، می‌تواند به رئالی‌ها ثابت کند لیاقت قرار گرفتن در مرکز خط حمله‌ی این تیم را دارد.

نکته‌ی بازی مقابل بایرن اینجاست که اگر با طرح و برنامه‌ای دقیق و فوتبالی منظم مقابلشان قرار بگیرید شانس زیادی برای پیروزی پیدا می‌کند. اما اگر بازی بدل به فوتبالی از این باکس به آن باکس و به هم ریخته شود، نتیجه‌اش غیر قابل پیش‌بینی خواهد بود. سویا مقابل بایرن با انضباط تاکتیکی بالایی بازی کرد، اما کیفیت لازم در خط حمله برای ضربه زدن به باواریایی‌ها را نداشت. رئال اما از این منظر مشکلی نخواهد داشت. برای همین در جدال این دو غول اروپایی احتمال هت‌تریک کردن لواندوفسکی و کریستیانو رونالدو به یک اندازه است.

بایرن قدرت کنترل خط حمله‌ی رئال را دارد، برای همین تیم زین‌الدین زیدان برای رسیدن به فینال به ترکیبی از گل‌های ستاره‌هایشان، تاثیر نیمکت‌نشینان‌شان و البته مقداری بخت و اقبال نیاز دارد. رئال در بازی برگشت مقابل یوونتوس نشان داد نقطه ضعف‌های زیادی دارد. آن‌ها بازی‌ها را کنترل می‌کنند اما وابستگی بسیار زیادی به رونالدو دارند. کریم بنزما و گرت بیل باید تاثیر بیشتری روی تیمشان داشته باشند.

برای همین است که به نظرم بایرن شانس اول قهرمانی است و بعد از آن‌ها لیورپول گزینه‌ی من است. با این حال شکست دادن رم هم به هیچ وجه کار ساده‌ای نخواهد بود. بین تیم‌هایی که در چمپیونز لیگ باقی مانده‌اند رمی‌ها بهترین خط دفاعی را دارند و در این فصل در جدال با تیم‌هایی چون چلسی، اتلتیکو مادرید و بارسلونا ثابت کرده‌اند در خانه‌ی خودشان هر تیمی را می‌توانند شکست بدهند.

۵    
آی اسپورت
2018-04-15 11:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر