فهرست
یادداشت روز: کریستیانو رونالدو؛ رئیس‌جمهور بازنده‌ها
یادداشت روز: کریستیانو رونالدو؛ رئیس‌جمهور بازنده‌ها

یادداشت روز: کریستیانو رونالدو؛ رئیس‌جمهور بازنده‌ها

یک/ کشتیِ تفریحی، میله‌رقص، دختران مرموز و پاپاراتزی‌های کنجکاو. فاصله آخرین بازی باشگاهی فصل با اولین بازی در یورو 2016 برای ابرستاره رئال مادرید و تیم ملی پرتغال، این‌طور پر می‌شود. رونالدو بعد از جشن‌گرفتن گل قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با خارج کردن پیراهن از تن، دیگر در هیچ تصویری با پیراهن دیده نشده است. سی‌آر سون، فصلی دشوار و طولانی را پشت سر گذاشت. اواخر فصل چند مسابقه را از دست داد. با توانایی اعجاب‌آورِ فیزیکی، خودش را به دیدارهای پایانی رساند و سرانجام برای یورو آماده شد اما این آمادگی، تنها محدود به مرزهای جسمی بود.  رونالدو به جای تمرکز، با غرور به جام ملت‌ها رسید و درسِ بزرگ در جمله‌تاریخی محمدعلی را از یاد برد:«برای آن‌که نفر اول باشی، باید طوری تمرین کنی که انگار نفر دوم هستی».
 
 


دو/ فقط چند روز قبل از شروع جام ملت‌های اروپا در فرانسه، رونالدو به مصاحبه‌ای جنجالی تن داد و خودش را بهترین فوتبالیست 20 سال اخیر فوتبال جهان معرفی کرد تا کاربران شبکه‌های اجتماعی مشغول مقایسه استعدادهای او با رونالدوی برزیلی، زیدان، رونالدینیو و البته لیونل مسی شوند و حساسیت بیشتری روی نمایش‌های کریستیانو پیدا کنند. ستاره خوش‌تیپ، شب ناامیدکننده‌ای را در اولین مسابقه یورو سپری کرد. علیرغم درخشش نانی و نمایش خوب دورچینِ ترکیب پرتغال، آن‌ها مسابقه را با ضعفِ غذای اصلی از دست دادند. رونالدو هیچ گرهی از مشکلات تیمش در جدال با ایسلند باز نکرد و هیچ کار مثبتی انجام نداد و چند بار در موقعیت‌های مناسب نیز توپ را از دست داد تا عامل اصلی از دست رفتن دو امتیاز حساسِ قرمزها باشد. بعد از مسابقه، وقتی همه خبرنگارها در انتظار وعده جبران نمایش ضعیف رونالدو از سوی او بودند، کاپیتان تیم ملی پرتغال با سه بار تاکید روی کلمه دفاع، فلسفه بازی تیم حریف را زیر سوال برد تا تاکید کند که ایسلند به خاطر همین ذهنیت هرگز موفق نخواهد شد. لحنِ متفرعنانه کریس‌رونالدو نشان می‌داد او هنوز هم در حال قدم زدن روی ابرها بعد از تجربه قهرمانی لیگ قهرمانان است و قصد ندارد ساق‌های‌ش را تا ارتفاع زمین پایین بیاورد. رونالدو در بازی دوم هم درخشان نبود و تراژدی اروپایی‌اش را با خراب‌کردن پنالتی در آخرین دقایق بازی تکمیل کرد. بین ضربه پنالتی درجه یک او در بازی آتلتی و ضربه بد او به تیر دروازه اتریش، چه اتفاقی برای سی‌آر‌سون افتاده بود؟
 
 سه/ آن‌چه برای پرتغال در یورو اتفاق افتاده شاید در همین عکس واضح به نظر برسد. جایی که کریستیانو حتی در حضور رئیس‌جمهور کشورش نیز قصد دارد نفر اول تصویر باشد و در مرکز توجه قرار بگیرد. برای رونالدو مفهومی به نامِ تیم‌ملی پرتغال چندان مطرح نیست و او به درخشش شخصی خودش در تورنمنت فکر می‌کند و نتیجه این روند خودخواهانه، روزگارِ تلخ تیم سانتوش است. سی‌آر‌سون در تورنمنت‌های مهم ملی 36 ضربه ایستگاهی برای پرتغال زده و حتی یک بار نتوانسته این ضربات را به گل تبدیل کند اما هنوز هم به هیچ بازیکن دیگری اجازه زدن این ضربات را نمی‌دهد. اتفاق طعنه‌آمیز برای او، درخشش لئو مسی و دو پاس گل و یک گلِ ستاره آرژانتینی برای رساندن آلبی سلسته به نیمه نهایی کوپا، درست در شبِ خراب کردن پنالتی سرنوشت‌ساز اوست. حالا فشار پرتغالی‌ها روی رونالدو از همیشه بیشتر خواهد شد. روی ستاره‌ای که با وعده قهرمانی یورو را آغاز کرد و حالا در آستانه حذف از این جام قرار گرفته است. ستاره‌ای که چند هفته اخیر را صرف مشت‌کوبیدن به صورت خودش کرده است. رئیس جمهورِ بازنده‌ها. 


آی اسپورت/محمدحسین عباسی
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-19 02:27:15
نظر دهید

۱ نظر
ارش
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۰۰
فکر کنم متن بالا خیلی بزرگنمایی توش بود
تنها جمله ی درست همان نقل قول از محمد علی بود
مقایسه مسی و رونالدو در تیمهای ملی اصلا منصفانه نیست چون پشت سر مسی ١١ بازیکن وجود دارن که با ١١ بازیکن پرتغال قابل قیاس نیستند ، بهترین بازیکن های دنیا هم پنالتی خراب میکنن ، زیکو ، پلاتینی، باجو ، سوکراتس، مارادونا و .... و خیلیهای دیگه مثال بارز این مدعا هستن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر