فهرست
گزارش روز: جدال پپ و "مو" با تیم های مادریدی
گزارش روز: جدال پپ و "مو" با تیم های مادریدی

گزارش روز: جدال پپ و "مو" با تیم های مادریدی

آی اسپورت - بار دیگر ممکن است دست سرنوشت مورینیو و گواردیولا را در برابر هم این بار در فینال لیگ قهرمانان قرار دهد.

گرچه هواداران رئال مادرید از رفتن گواردیولا به بایرن خوشحال بودند اما آن ها بار دیگر باید به مصاف این سرمربی بروند.

مادرید ابتدا چهارشنبه در فینال کوپا دل ری بارسا را پیش رو خواهد داشت و پس از آن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان باید با پپ گواردیولا و تیمش دیدار کند.

رویای "لا دسیما" ممکن است قربانی آرزوهای تیمی شود که قصد دارد از عنوان قهرمانی خودش در لیگ قهرمانان اروپا دفاع کند.

نتایج گواردیولا در برابر رئال مادرید خیره کننده بوده است. پیروزی 6-2 در سال 2009 و پس از آن  5 پیروزی پیاپی در ال کلاسیکوهای لیگ که همراه با یک پیروزی 5-0 نیز بود، تابلوی نتایج پپ در برابر مادرید را بسیار پر بار تر کرده است.

هر چند مادریدی ها نیز زیر نظر مورینیو پیروزی های خوبی در برابر بارسلونا از جمله فینال کوپا دل ری به دست آوردند، اما شاید مهم ترین شکست رئال در برابر گواردیولا مربوط به نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال 2011 باشد. جایی که مادرید با شکست، راه دومین قهرمانی گواردیولا با بارسلونا را در لیگ قهرمانان هموار کرد.

شاید پیش از این همه از رئال به عنوان تنها رقیب بایرن  نام می بردند اما با لعزشی که بایرن در برابر یونایتد داشت، باعث شد تا از ابهت آن ها کمی کاسته شود. هر چند در آن سو مادرید نیز در دیدار برگشت بسیار خوش شانش بود که توانست مجوز صعود مقابل دورتموند را کسب کند.
http://www2.pictures.zimbio.com/gi/Lionel+Messi+Real+Madrid+v+Barcelona+UEFA+H1Ga5ale-Mnl.jpg

آمادگی رونالدو در بازی رفت هنوز مشخص نیست و این شاید بزرگ ترین سوال ذهن هواداران رئال باشد. به این ترتیب کارلو آنجلوتی باید بیش از گذشته بر روی کارهای دفاعی تیمش متمرکز شود چرا که آن ها ممکن است بهترین بازیکن هجومیشان را در اختیار نداشته باشند.

در سمت دیگر مرحله ی نیمه نهایی ژوزه مورینیو قصد دارد تا به اتلتیکو اجازه ی حضور در فینال را پس از 40 سال ندهد.

اتلتیکو که صدر نشینی لا لیگا را نیز در اختیار دارد در مرحله ی گروهی کار آسانی پیش رو داشت. آن ها در برابر زنیت،پورتو و آستریا قرار کرفتند و به راحتی صدرنشین گروه خود شدند. در یک هشتم پایانی میلان را رفت و برگشت با اقتدار شکست دادند و در یک چهارم نیز کار خود را به اوج رساندند. پیروزی بر بارسا امید آن ها برای فتح لا لیگا را نیز افزایش داده است چرا که احتمالا بارسا در فینال لیگ بار دیگر باید مقابل اتلتیکو قرار گیرد.


http://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/67/590x/koke.gif-469551.jpg

با مداخله ای که یوفا در مسئله ی کورتوا از خود نشان داد آن ها می توانند از این مهره ی کلیدی خود در برابر چلسی استفاده کنند. مسئله ای که بدون شک خبر خوبی برای هوادارن اتلتیکو محسوب می شود.

دروازه بان بلژیکی چلسی که به طور قرضی در اتلتیکو توپ می زند به اعتقاد بسیاری از هوادارن فوتبال در حال حاضر بهترین دروازه بان دنیا محسوب می شود.

http://falso9blog.com/wp-content/uploads/cort.jpgاتلتیکو مادرید به خوبی نشان داد که بدون دیگو کاستا و آردا توران نیز توانایی پیروزی در بازی های بزرگ را دارد و همین مساله به آن ها اعتماد به نفس خوبی بخشیده است.

اما مورینیو بدون شک حریفی خطرناک برای اتلتیکو محسوب می شود. به خصوص در مسائل روحی و روانی آن ها کار سختی مقابل مورینیو خواهند داشت و این مساله ای است که گواردیولا بهتر از هر کسی آن را درک می کند.

http://www1.pictures.zimbio.com/gi/Jose+Mourinho+Derby+County+v+Chelsea+FA+Cup+RANfFDoWCyzl.jpgفینال لیگ قهرمانان امسال می تواند تمام مادریدی باشد البته به شرطی که دو رکن سابق ال کلاسیکو چنین اجازه ای را صادر کنند.

     
آی اسپورت
2014-04-12 11:55:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر