فهرست
یادداشت ویژه / بانوان آبی، معضل فوتبال: گزارشگرانی در نقش پطروس فداکار
یادداشت ویژه / بانوان آبی، معضل فوتبال: گزارشگرانی در نقش پطروس فداکار

یادداشت ویژه / بانوان آبی، معضل فوتبال: گزارشگرانی در نقش پطروس فداکار

آی اسپورت- شاه می‌بخشه اما شاهقلی نمی‌بخشه. حکایت این روزهای بانوان استقلالی و علی رضوانی،گزارشگر تلویزیون است. آنها که هر روز به عشق تیم محبوبشان به کمپ ناصر حجازی می‌روند و شاید برای اولین بار اهتزاز پرچم تیم مورد علاقه شان را با دستانشان لمس کردند. در این روزها نه مشکلی پیش آمد. نه بمبی ترکید. نه آسمانی به زمین افتاد. صدای اعتراضی هم از کسی شنیده نشد. اما مثل این که مشکل از حضور بانوان در تمرین نیست. مشکل از کاسه‌هایی است که داعتر از آش شده‌اند. دلواپس‌تر از مسولان هستند. آنهایی که در این روزها احتمالا به دلیل تعطیلی بازی‌های فوتبال و کم شدن شعله نقل و انتقالات دستشان برای گزارش خالی مانده و سوژه مناسبی برای تهیه گزارش‌های درجه چندم و با تم طنز ندارند به سراغ بانوان حاضر در تمرین استقلال رفته‌اند. ظاهرا دیوار همیشه کوتاه خانم‌ها در حوزه ورزش بهترین سوژه این روزها برای پر کردن کنداکتور است.

حالا که روزنه امیدی برای نفس کشیدن امید خانم‌های عشق فوتبال باز شده بعضی‌ها به جای گزارشگر در نقش پطروس فداکار فرورفته‌اند تا این روزنه را هم ببندند. البته تقصیر و ایراد از امثال این آقای گزارشگر نیست. این روزها پطروس‌های فداکار جایگاه بهتر و ارزشمندتری از دهقان‌های فداکار که راه فکر را روشن می‌کنند دارند. مطمئنا با بسته شدن روزنه‌هاست که افراد با توانایی‌های درجه چندم می‌توانند در جایگاهشان باقی بمانند. اگر قرار باشد روزنه‌ها باز باشند و خانم‌ها و آقایان بدون توجه به جنسیت (حداقل فقط در حوزه فوتبال و رسانه) کار را در دست بگیرند امثال علی رضوانی قرار بود کجای این بازی قرار بگیرند؟ احتمالا روی سکوهای کمپ حجازی در حال سلفی گرفتن با عدد 6 و 4.  پس بهتر است بیشترین تلاشتان را انجام دهید برای بسته شدن روزنه‌های کوچک تا بتوانید در فضای انحصاری فوتبال بهتر نفس بکشید.

پی نوشت: حتی اگر در این میان بحث اعتراضی عده‌ای به حضور بانوان استقلالی در تمرین است در حالی که این اجازه به هواداران خانم تیم رقیب داده نمی‌شود، بهتر است به جای خراب کردن اولی به سراغ درست کردن دومی برویم. 


نیلوفر کنگرانی
  ۱۶  
آی اسپورت
2016-06-19 07:11:28
نظر دهید

۱۶ نظر
-
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۵۹
مثلا الان نیلوفرکنگرانی خیلی حالیشه دهقانانی که راه را روشن میکنن.اگه علی رضوانی درجه چندم هست تو اصلا وارد رده بندی هم نمیشی یه لطفی بکن بی خیال فوتبال شو برو آشپزی بکن
مرید نیلوقر کنگرانی
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۰۳
نیلو تو رو خدا اگه روزنه ها باز شد، تو نرو تلویزیون جای علی رضوانی. آخه تلویزیون چیپه، تو باکلاسی. کلن هم که ممنون بابت همه چی :)
محمد
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۲۰
در جواب کسی که 6.59 کامنت گذاشته بله علی رضوانی هیچی از فوتبال سرش نمیشه یه نمونه اش بازی پرسپولیس که داور خطا دروازه بان واسه پاس به عقب رو گرفت بعد کمکش کنسل کرد آقا اصرار داشت که چرا واسه پرسپولیس پنالتی گرفتی، و قسمت دوم که خانم ها رو فقط تو اشپزخونه میخوای ببینی؛ مقدماتی جام جهانی 1978 ایران وکویت بازی تو کویت بود گزارشگر ایرانی از اینکه نذاشته بود خانم های ایرانی وارد ورزشگاه بشن تعجب کرده بود و میگفت مگه همچین چیزی امکان داره، نمی دونست که یکسال بعد همین بلا سر ایران میاد و این تفکر احمقانه که امثال شما ادامه اش میدین تا الان باقی میمونه و باعثمیشه که تو کل دنیا انگشت نما بشیم
علی
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۵۳
حرفا رو آقا محمد زد
اون کامنت اول چقدر حال به هم زن بود ، نقد درست حسابی بکن لااقل ، نه ضد زن و متحجرانه
-
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۵۷
احسنت ، میلیون ها لایک
shaqa
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۰۱
خطایِ من به یکی از دوستانی است که کامنت گذاشته و نوشته «تو برو آشپزیتو بکن» ؛
متاسفم برای چنین افکارِ منسوخی؛ همین شماها با این افکارتون هستین که ایران رو تفکیک کردین. بازی فینال ایران ژاپن وقتی الهه با لگدِ «میتسو» روی زمین افتاد قبل از اینکه شکمش رو از درد بگیره موهاشو برد توی مقنعه و اشک از چشماش از درد میریخت؛ ما فینال فوتسال رو از ژاپن بردیم و خیلی ها ساکت شدند. هنوز امثالِ شماها فکر میکنین زن باید بوی قرمه سبزی بده. سال 1353 والیبالِ زنان و مردان سومِ آسیا شدن. دوش به دوشُ هم؛ سایه به سایه هم روی سکو وایسادن. اما امروز غنچه ها به دلیلِ نگاه کردنِ والیبالِ مردان دستگیر میشن. نگاه جنسیتی بزرگترین حسرتمه؛ زمزمه ی نفرینمه که به هیچ جایی سرک نمیکشه.
علی رضوانی ها خوب میدونن چجوری با بدنامی به معروف بودنشون ادامه بدن ولی شماها چرا نگارنده رو سرزنش میکنین؟ شماها چرا حرف از جنسیت میزنین؟
میاهام بازیکنِ امریکا وقتی داور سوت رو زد دویید به طرفِ توپی که وسطِ زمین بود؛ داور سوت زده بود و میاهام میدویید و واینمیستاد؛ میاهام میدونست این آخرین بازیشه و باید خداحافظی کنه. همه ایستاده بودن و میاهام میدویید و به یکباره افتاد و گویا مُرد. فورست و یکی دیگه از بازیکنای امریکا میاهام رو بغل کردن و اون مثلثِ تیم فوتبالِ زنان امریکا باهم با صورتی گریان از فوتبال خداحافظی کردند.آیا کسی خداحافظی آتوسا حجازی؛مریم ایراندوست رو دید؟ آیا کسی میدونست اونها تو چه سرمایی و گرمایی و با چه پوششی تو گِل و خاک برای پرچمِ ایران عرق میکردند و زحمت میکشیدند؟
آیا کسی از حذف های تیم ملی ایران به دلیلِ پوششِ اسلامی بعد از ماه ها تمرین اطلاعی داره؟ میناعلیزاده ها ؛ فاطمه ها و خیلی از نازنینام که دیروز و امروز اشک ریختند رو کسی میشناسه؟ تا به کِی میخواید از جنسیت حرف بزنین؟
این دومین کامنتم در آی اسپرته؛ بارِ اول انتقادِ وحشتناک به همین نگارنده نیلوفر کردم؛ و امروز برای این نوشته بغلت میکنم و برا این نوشته بات بغض میکنم/ که یادمون بودی ؛ تو هم با ما بودی عزیزم.
با یک دنیا حسرت و ناگفته این آخرین کامنتمه که در این صفحه میذارم. دوستت دارم برا این همه محدودیت و جفا و این چندخطی که میدونم دیده نمیشه ولی پارو اصولی گذاشتی که خیلیا نمیذارن. بغل/بغض
الهام
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۳۹
دمت گرم بانو.
بهرام
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۴۳
همه ی ما انسان هستیم. و هیچ دلیلی نداره که یک خانم نتونه به ورزشگاه بیاد. اگه میترسید بلایی سر این خانم ها بیاد این از ضعف شماست که نمیتونید امنیت رو براشون فراهم کنید.
-
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۴۴
این علی رضوانی بود که توی اخبار شبکه 3 قبل از بازی ایران و قطر کیروش رو متهم کرد به زدوبند با قطریها.این آدم بیسواد در گزارش دیگری که برای هرتیم شرکت کننده در جام جهانی 2014 تهیه کرده بود در معرفی تیم برزیل گفت که این تیم سال 1950 میزبان بوده و قهرمان هم شده! معلوم نیس کی پارتیش بوده. یا اون فلاح که بهتره نگم قبل از گزارشگری چه خدماتی انجام داده!
-
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۵۰
از جفتشون(کنگرانی ورضوانی) بدم میاد چون هردوشون موج سوارن
میرزایی
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۱۸
باسلام و احترام
تشکر بابت مطالب زیبا
قطعا یکی از سایت های موفق در آینده نزدیک
خواهید بود...
افتخار مان آشنایی با شماست
امیدواریم روزی باگروه شما همکاری کنیم
http://Agahi90.ir
رسانه آگهی90
حمیدرضا
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۲۳
ایراد از مدیریت سایت هستش که هر کامنتی رو باهر مضمون و اراجیفی که داخلش هست به اسم آزادی بیان انتشار میده
اسما
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۲۷
ورزشگاه ک نمیذارین خانما بیان حداقل ب این ک میان تمرینات تیم محبوبشونو ببینن گیر ندین لطفا
افشین
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۴۶
درود،درود بر همه شیر زنان فرهیخته و نژاده و پاک سرزمینم
گرچه که معمولا و همیشه با شما بانوی بزرگوار مخالف بوده و نظراتم 180 درجه با شمامتفاوت است ولی این بارشاید برای بار بار اول و آخر با شما هم رای و نظرم،بشدت!!!
شخص رضوانی آدمکی کوچک و بوقلمون صفت بوده که نان به نرخ روز میخورد و به هر قیمتی تمایل به دیده شدن و مطرح شدن دارد!
در مورد حضوربانوان گرامی هم در ورزشگاه و تمرینات هیچ دلیل موجه و درستی وجودندارد جز اعمال فشار و جبر کور دلانی ریشوی بی ریشه که در هیچکدام از حوادث و بزنگاه های تاریخی این کشور و ملت نقشی نداشتند و همیشه بدنبال منافعه شان بودند و حال هم منفعت در ساز مخالفت و ارعاب و تهدید است و چماق! چه اینکه با حضور بانوان محیط ورزشگاهها سالمتر و پاکتر خواهد بود و شد!
هیچ از خود پرسیده ایم چرا دیگر میزبانی رقابتهای قاره ای و جهانی معتبر مثل قهرمانی جهانی در کشتی و یا ملتهای آسیا را در فوتبال به ما نمیدهند جز اینکه بعلت ممنوعیت ورود بانوهای سربلند ایران به ورزشگاه است! تا مادمی که ساز چنین است باد به پرچم کشورها حاشیه خلیج پارس مانند قطر و امارات و... برای میزبانی های بزرگ خواهد وزید و ما همچنان ناسزا گو و بدبین به تمام دنیا!!!
در توهم توطئه مانده ایم و نمیدانیم توطئه خودمانیم!
4444 برزو 999999999
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۰۲
خانم کنگرانی قلشمون لنگیه و همیشه علیه سرورشون مطلب مینویسن. من تو این مورد حق رو به اقای رضوانی میدم الحق یکی از بهترین گزارشگران تلویزیونه. با کامنت اول هم موافقم به شدت// اگه اقای رضوانی درجه چند هست خانم کنگرانی اصلا نمیتونه وارد رده بندی بشه و بهتره بره اشپزی بکنه و رخت بشوره. اصن ببین! شما از شوهرت اجازه گرفتی اومدی تو اینترنت؟
مسعود
پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۲:۰۱
چه مطلب بر حقی بود.
افراد با توانایی‌های درجه چندم، کاملا علی رضوانی رو توصیف میکنه و گزارش های درجه چندم هم گزارش های غرض ورزانه ی این آقا رو.
اصلا معلوم نیست این بشر هدفش چیه، بر اساس چه توانایی گزارشگر و رسانه ای شده، تنها چیزی که مشخصه اینه که بدون هیچ تفکری، به هر چیزی چنگ میزنه که اون مسئله رو مهم و خاص جلوه بده و همون گزارش درجه چندم رو از داخلش در بیاره.
مدتهاس که وقتی صدای زیبای این آقا رو میشنوم، دندونام رو بهم فشار میدم.
ایشون هم فهمیده که توی یک جبهه ی خاص و از یک موضع خاص، بدون هیچ توانایی و خلاقیت، میتوان گزارشگر بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر