فهرست
جباری جای رحمانی را نمی گیرد/ درخت کریسمس
جباری جای رحمانی را نمی گیرد/ درخت کریسمس

جباری جای رحمانی را نمی گیرد/ درخت کریسمس

آی اسپورت- یکی از شایعات اصلی درباره عدم تمایل منصوریان به حضور جباری در استقلال این است که با برگشتن او، جا برای بختیار رحمانی تنگ می شود چون جباری و رحمانی بازیکنانی شبیه هم هستند که نمی توانند هر دوی شان در یک تیم حاضر باشند.
این نظریه کاملا اشتباه است. توانایی جباری در رهبری و ارسال پاس نهایی را رحمانی ندارد. رحمانی توانایی بالایی در بازی کردن روی خطوط طولی و بخصوص در سمت راست دارد که جباری فاقد آن است. رحمانی قدرت حمل توپ و دریلینگ بالاتری نسبت به جباری دارد و جباری شوتزن با دقت تر و ماهرتری است. پس هر دو نفر به راحتی می توانند در استقلال بازی کنند البته اگر اصلا جباری بیاید. استقلال با حضور این دو نفر می تواند انبوهی از سیستم ها را پیاده سازی و امتحان کند.
منصوریان می تواند با حضور این دو نفر تیمش را با آرایش میلان آنچلوتی که طی 4 سال 3 بار به فینال لیگ قهرمانان رسید و 2 بار فاتحش شد، روانه زمین کند؛ سیستم 1-2-3-4 یا همان درخت کریسمس. این دو نفر می توانند همزمان در ترکیب استقلال باشند و در کنار هم پشت سر تک مهاجم آبی ها (یکی از بین شهباززاده و رضایی) قرار گرفته و انبوهی از موقعیت های متنوع گلزنی را برای او بسازند. پشت سر این دو نفر هم می توان کمربند دفاعی تری متشکل از حیدری، ابراهیمی و باقری ساخت.
راه حل دیگر استفاده از سیستم 1-4-1-4 است. در این آرایش جباری و رحمانی کنار هم در مرکز بخط سوم بازی می کنند یا اینکه جباری با ابراهیمی در مرکز حضور داشته و رحمانی و حیدری روی خطوط طولی چپ و راست وارد زمین می شوند.
در آرایش 1-3-2-4 هم رحمانی به سمت چپ خط سوم می رود، جباری در مرکز بازی می کند و حیدری روی خط طولی سمت راست حضور دارد. باقری و ابراهیمی هم به عنوان دو هافبک دفاعی بازی می کنند.
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-06-19 08:36:48
نظر دهید

۳ نظر
Mojtaba Kamali
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۵۱
امیدوارم اینجوری بشه
-
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۲۵
اینارو ول کن سیستم منصوریان اتوبوسه بگو تو اتوبوس بایدکجابشینن؟
-
يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۲۳
بنظر من اگر علی منصور جباری رو بی خیال بشه بیشتر به نفعشه چون جباری واقعا یعنی دردسر همونطور که برانکو هم با زیرکی از خیر ممد نوری گذشت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر