فهرست
گزارش آماری از خرید جدید استقلال: افشین مثل علی موسوی است
گزارش آماری از خرید جدید استقلال: افشین مثل علی موسوی است

گزارش آماری از خرید جدید استقلال: افشین مثل علی موسوی است

آی اسپورت - آرش افشین ستاره سابق فوتبال ایران برای حضور در استقلال تست پزشکی داد. از دوران اوج مهاجم 27 ساله که در 2 فصل اخیر فقط نیم‌فصل بازی کرده زمان نسبتا زیادی می‌گذرد. افشین به دلیل مشکلات مربوط به کارت پایان خدمت‌اش و مصدومیت از لیگ سیزدهم به این طرف اغلب خانه‌نشین بود. آرش از لیگ نهم یعنی تقریبا 7 سال پیش که یک بازیکن 20-19 ساله بود حضور در سطح اول فوتبال ایران و لیگ حرفه‌ای را تجربه کرد. او در سال دوم حضورش در لیگ‌برتر بهترین عملکردش را داشت. 29 بازی برای فولاد انجام داد که در 18 مورد فیکس بود. افشین در 1796 دقیقه 11 گل به‌ثمر رساند. او در حالی موفق شد در یک فصل 11 گل به ثمر برساند که تعداد تمام گل‌های زده او در لیگ برتر از عدد 25 فراتر نمی‌رود!

هم به رحمتی گل زده و هم بیرانوند
آرش افشین بعد از 4 فصل حضور در فولاد خوزستان برای لیگ سیزدهم به عنوان ستاره یا همان بمب نقل و انتقالات راهی اصفهان و تیم سپاهان شد.  14 بازی در نیم‌فصل برای زردپوشان انجام داد که حاصل آن یک گل زده به استقلال و مهدی رحمتی در هفته دوم بود. او فقط 5 بازی فیکس برای تیم جدیدش انجام داد و سرانجام در پایان هفته شانزدهم جدا شد و به فولاد برگشت. او در تیم سابق خودش هم چندان پرفروغ نبود. 10 بازی انجام داد که فقط در 7 مورد آن فیکس بازی کرد. 2 گل به پرسپولیس و نفت تهران که گلرش علیرضا بیرانوند دروازه‌بان جدید پرسپولیس بود عملکرد افشین در نیم‌فصل دوم را تشکیل می‌دهد. جالب این که در هر دو بازی که او برابر استقلال و پرسپولیس گلزنی کرد تیمش با نتیجه مشابه 2 بر یک برنده از میدان خارج شد.  

یک فصل خانه‌نشینی بعد از قهرمانی
در پایان لیگ سیزدهم که افشین با فولاد خوزستان قهرمان در لیگ برتر را جشن گرفت بحث کارت‌های پایان خدمت جعلی پیش‌ آمد که مهاجم جوان فولاد هم یکی از قربانیان آن بود. در نیم فصل اول که بازیکن فولاد بود نتوانست برای تیمش به میدان برود و نیم‌فصل دوم هم به عنوان فوتبالیست سرباز راهی ملوان شد و با این تیم تمرین کرد اما در هیچ بازی‌ای به میدان نرفت.

مصدومیت در مسیر بازگشت به اوج
برای لیگ پانزدهم او کارش را در ملوان و زیر نظر امیر قلعه‌نویی خوب شروع کرد. تا قبل از مصدومیت او 8 بازی برای انزلی‌چی‌ها انجام داد که حاصل آن دو گل، یک پاس گل و گرفتن و البته خراب کردن همان پنالتی در 63 دقیقه است.  در هفته دوازدهم و دقیقه 9 بازی برابر سپاهان مصدوم شد و بعد از آن دیگر نتوانست به فوتبال برگردد. افشین نیم‌فصل دوم بدون تیم بود. او در 8 بازی که برای ملوان انجام داد دو بازی فیکس بود و 6 بار هم به عنوان یار تعویضی به میدان آمد.

5 سال دور از پیراهن تیم‌ملی
کارنامه ملی آرش افشین چندان قوی و پربار نیست. 4 بازی ملی و یک گل زده به امارات در جام ملت‌های 2011 قطر نمی‌تواند‌ آمار خوب و قابل دفاعی باشد. آرش در مجموع 195 دقیقه با پیراهن تیم‌ملی بازی کرده است. آخرین بازی ملی او به سال 2012 برمی‌گردد که در یک مسابقه دوستانه برابر تاجیکستان به میدان رفت. در لیگ قهرمانان آسیا هم فقط یک بازی برابر الجیش قطر انجام داده و در 85 دقیقه نتوانست کار خاص انجام دهد.

تمجید علی منصور از افشین؛ مثل علی موسوی بازی می‌کند
علیرضا منصوریان سرمربی استقلال که خواهان جذب آرش افشین شده در جام ملت‌های آسیا 2011 که دستیار افشین قطبی بود اعتقاد ویژه‌ای به توانایی و سبک بازی مهاجم آن زمان فولاد داشت. علی‌منصور آن زمان به خبرنگار گل گفته بود: «استیل و مدل بازی‌ کردنش مانند علی موسوی است و گام‌های بلندی برمی‌دارد.»
 
مهدی اسماعیل پور /روزنامه گل
     
آی اسپورت
2016-06-20 00:19:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر