فهرست
آنالیز: مثلثِ هجومیِ اسلوواکی
آنالیز: مثلثِ هجومیِ اسلوواکی

آنالیز: مثلثِ هجومیِ اسلوواکی

 
مارک همیسک
 
ستاره‌یِ 28 ساله‌یِ ناپولی که امسال هم تحتِ رهبریِ مائوریتزیو ساری فصلی عالی را در سریِ آ سپری کرد بدونِ شک بهترین بازیکنِ اسلوواکی است. همیسک این فصل برایِ ناپولی به عنوانِ یک شاتلر و هافبکِ باکس-تو-باکس در سیستمِ 3-3-4 ساری بازی کرد. اما برایِ تیم ملی، همسیک به پستِ سابقش به عنوانِ یک بالِ هجومی بازگشت و نمایشی فوق‌العاده در پیروزیِ اسلوواکی مقابلِ روسیه داشت. همسیک پاسِ گلِ اول را به ولادیمیر وایس داد و گل دوم را هم خودش با شوتی مهارنشدنی زد. همسیک مقابلِ انگلیس هم مهمترین خطر برایِ شاگردانِ روی هاجسون خواهد بود. او تا اینجایِ تورنمنت به شکلِ متوسط در هر بازی 4 شوت به دروازه‌یِ حریفان زده و با نوعِ بازیِ آزادش که اغلب به مرکزِ زمین هم متمایل می‌شود، بیشترین تاثیر را در حرکاتِ هجومیِ تیم داشته است. اما همسیک مقابلِ ولز 8 تکل و قطعِ توپ هم داشت و این نشانی از یک هافبکِ کامل و رهبری واقعی درونِ زمین است.
 
ولادیمیر وایس
 
وایس که مدتی در تیمِ جوانانِ منچستر سیتی بود، به عنوانِ بالِ هجومیِ اسلوواکی دیگر بازیکنی است که می‌تواند امشب انگلیس را به دردسر بیندازد، به خصوص اگر کایل واکر به بازیِ رو به جلویش ادامه دهد و فضایِ پشتش خالی شود. وایس مقابلِ ولز با حرکتِ پا به توپی عالی به اوندری دودا پاسِ گل داد و خودش گلِ اول مقابلِ روسیه را با ضربه‌ای دقیق زد. وایسِ 26 ساله بعد از اینکه سالِ 2014 به لیگِ قطر رفت از چشمِ فوتبالِ اروپا دور ماند. اما یورو 2016 فرصتی عالی برایش است تا دوباره خودش را مطرح کند و با ادامه دادنِ به سطحِ دو بازیِ اولش، به تیمی مطرح در تابستان منتقل شود. حرکاتِ در عرض و ضرباتِ تویِ پایِ راستِ وایس امضایِ بازی اوست.
 
اوندری دودا
 
بعد از اینکه دودا به محض ورودش به زمین مقابلِ ولز گل زد، یان کوزاک مجاب شد که از هافبکِ 21 ساله‌اش در بازی مقابل روسیه به عنوانِ مهاجم استفاده کند. دودا دو فصل است که یکی از مهره‌هایِ اصلیِ قهرمانِ لیگِ لهستان، لژیا ورشو، بوده و در یوروپا لیگ هم حضور داشته است. دودا سالِ 2014 برایِ اولین بار پیراهنِ اسلوواکی را به تن کرد و تا امروز در 13 بازیِ ملی 2 گل زده است. دودا مهاجمی پرتلاش است که مقابلِ روسیه هر 15 پاسش به مقصد رسید. ترکیبِ او با وایس و همیسک بهترین بخشِ بازیِ اسلوواکی بود، اتفاقی که انتظار می‌رود امشب هم شاهدش باشیم.
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-20 01:39:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر