فهرست
یادداشت: انگلیس باید از سایه خارج شود
یادداشت: انگلیس باید از سایه خارج شود

یادداشت: انگلیس باید از سایه خارج شود

تونی اونز
 
در بازیِ اول استفاده نکردن از فرصت‌هایِ گلزنی و از دست دادنِ تمرکز در خطِ دفاعی بود که به انگلیس ضربه زد و باعثِ تقسیمِ امتیازات در آخرین دقیقه با روسیه شد. در بازیِ دوم انگلیس در نیمه‌یِ اول ناامید و بی‌روحیه به نظر می‌رسید و پیروزی‌ای که نهایتا به دست آورد نه به خاطرِ تغییرات و تفکراتِ تاکتیکیِ روی هاجسون، بلکه با حمله‌یِ یک سره و شورِ جیمی واردی و دنیل استوریج به دست آمد. اما این نوع بازی کردن، با سیستمِ 4-2-4 که در نیمه‌یِ دوم مقابلِ ولز دیدیم، قطعا انگلیس را مقابلِ تیم‌هایِ بزرگ‌تر و تاکتیکی‌تر به دردسرهایِ زیادی می‌اندازد.
اسلوواکی در بازیِ امشب شاید مهره‌هایِ کافی برایِ نشان دادنِ ضعف‌هایِ انگلیس را نداشته باشد، اما تیمِ هاجسون با اینکه سه گلزنِ درجه یک و هافبک‌هایِ جوان و مستعدی دارد، هنوز به تعادلِ تاکتیکی نرسیده است و حتی مقابلِ اسلوواکی، تیمی منظم و متمرکز، باید خیلی دقیق‌تر بازی کند.
روی هاجسون در دو بازی اول از آدام لالانا و رحیم استرلینگ به عنوانِ دو بال استفاده کرد. در نظرِ اول این انتخاب، رویکردی هجومی است. اما لالانا و استرلینگ به اندازه‌یِ کافی دفاعِ روسیه و ولز را به خطر نینداختند و ضرباتِ آخرشان را هم خوب نزدند. در ضمن میلِ هر دو بازیکن برایِ عقب رفتن و دفاع کردن باعث شد تا هری کین در خطِ حمله تک و تنها بماند. برایِ بازیِ امشب انتظار می‌رود هاجسون از استوریج به عنوانِ تک مهاجم استفاده کند، چون این نقش را بهتر بازی می‌کند. رحیم استرلینگ هم گویا قرار است نیمکت‌نشین شود تا از سرعتش در مقطعِ پایانیِ بازی استفاده‌یِ بهتری شود. این تغییر می‌تواند به معنایِ بازی کردنِ جیمی واردی به عنوانِ بالِ چپ باشد.
اما در مرکزِ زمین وین رونی که در نقشِ جدیدش بهترین بازیکنِ انگلیس در دو بازیِ اول بود، گویا قرار است استراحت کند. با وجودِ نمایشِ خوب رونی مقابلِ روسیه و ولز، اگر انگلیس مقابلِ تیمی بازی کند که با عمقِ کم دفاع کند و خطِ میانی‌اش را پرس کند، رونی متحملِ فشارِ زیادی خواهد شد و درصدِ اشتباهش بالا خواهد رفت. این مسئله‌ایست که هاجسون برایِ بازی‌هایِ بعدی بهش فکر کند.
در خطِ دفاعی هم ناتانیال کلاین و رایان برتراند جانشینِ مدافعینِ تاتنهام، یعنی کایل واکر و دنی رز خواهند شد. در هر صورت خطِ دفاعی انگلیس، چه با کلاین و چه با واکر باید تمرکز و هماهنگی‌اش را بالاتر ببرد. انگلیس برعکسِ دو سال پیش که از گروهش در جامِ جهانی حذف شد، امسال مشکلی برایِ صعود به دورِ حذفی نخواهد داشت. اما اینکه در بازی‌هایِ بزرگ‌تر و حساس‌تر چه نمایشی داشته باشد هنوز مشخص نیست. شاید از بازیِ امشب بتوان نیم‌نگاهی به این آینده انداخت. به هر سو آنچه برایِ هاجسون باید آشکار باشد این است: مقابلِ تیم‌هایِ درجه یک نمی‌تواند فقط با فرستادن چهار مهاجم به زمین پیروز شود.
     
آی اسپورت
2016-06-20 02:57:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر