فهرست
کمندانی رفت، خالقی‌فر می‌ماند: پرسپولیس جوان پیر شد
کمندانی رفت، خالقی‌فر می‌ماند: پرسپولیس جوان پیر شد

کمندانی رفت، خالقی‌فر می‌ماند: پرسپولیس جوان پیر شد

آی اسپورت - مسیر میلاد کمندانی در پرسپولیس، آهسته و پیوسته بود. او در دوران دایی، کمتر به بازی گرفته شد اما نیم فصل اول لیگ پانزدهم بیشتر در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت و مقابل نفت، دروازه بیرانوند را باز کرد. نیم فصل دوم، حضور پرسپولیس در کورس قهرمانی دقایق بازی کمندانی را کمتر کرد و از هفته بیست و دوم و حساس‌تر شدن مسابقات، او حتی یک بار هم به عنوان بازیکن فیکس یا ذخیره به میدان نرفت. موضوعی که باعث شد کمندانی به جدایی و بازی‌های بیشتر فکر کند.

بر خلاف کمندانی، خالقی‌فر فقط هفته‌های ابتدایی و در غیاب بازیکنان اصلی، چند بار در ترکیب تیم برانکو قرار گرفت و بخاطر عملکرد ضعیف، خیلی زود برای همیشه نیمکت نشین شد. خالقی‌فر 32 ساله،‌ با نمره 4.25 بعد از بابک حاتمی ضعیف‌ترین بازیکن فصل پرسپولیس بود و با توجه به اینکه نیم فصل دوم، فقط 13 دقیقه استفاده شد به نظر می‌رسید سال بعد جایی در پرسپولیس نداشته باشد.

در این شرایط، برانکو و پرسپولیس تلاشی برای حفظ کمندانی 21 ساله با میانگین نمرات عالی 2.83 نکردند و در عوض، دومین بازیکن ضعیف تیم‌شان با 11 سال سن بیشتر را نگه داشتند. جالب اینکه خالقی‌فر، ادعا می‌کند قصد جدایی از پرسپولیس را داشته اما بعد از صحبت با برانکو قانع شده در این تیم باقی بماند:‌ «فکر می کردم که در پرسپولیس به من بازی نمی رسد اما برانکو به من اطمینان داد که نام ها را در زمین نمی گذارد و هر بازیکنی که آماده باشد فیکس خواهد بود. به همین دلیل این موضوع انگیزه من را بیشتر کرد تا بمانم و با تلاش زیاد حق خودم را بگیرم.»

علاوه بر خرید سیدجلال بالای 30 سال و امیری 28 ساله، برانکو در حفظ بازیکنان فعلی هم سیاست جوانگرایی فصل پیش را تقریبا کنار گذاشته است. حتی در موردی مثل کمندانی و خالقی‌فر، که بازیکن جوان تیم در کوتاه مدت هم بازدهی بهتری از رقیب 32 ساله و پراشتباهش داشت.کد خبر: 9406
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-20 03:44:55
نظر دهید

۱ نظر
مجتبی فرد
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۲۷
دقت کنید؛ قرارداد خالقی‌فر، تمدید نشد چون یک سال دیگر از قراردادش باقی‌مونده و به علت حق فسخ هنگفتش موندگار شد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر